PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=731317}

Boska Florence

Florence Foster Jenkins
6,9 58 049
ocen
6,9 10 1 58049
6,0 27
ocen krytyków
Boska Florence
powrót do forum filmu Boska Florence

Wyczuwam

ocenił(a) film na 7

Wyczuwam nominację do oscara dla Meryl

michalucz

Też to wyczuwam, Oscary bez Meryl to nie Oscary... : )))

ocenił(a) film na 8
agacia_953

Racja, ja bym chciał wyczuć też jej wygraną :D

michalucz

No akurat tutaj miała coś więcej do odegrania :)

ocenił(a) film na 8
michalucz

Oby nie :D Nominacja do Złotego Globu w kategorii najlepszej aktorki w komedii lub musicalu jej zupełnie starczy ;P

ocenił(a) film na 9
MF13

Złoty Glob choć ma mniejszy prestiż komercyjny jest nagrodą o o wiele większej wartości.

gregsava

Ciekawie w jakim świecie nagroda przyznawana przez parunastu dziennikarzy ma większą wartość niż nagroda przyznawana przez całą branżę filmową.

ocenił(a) film na 7
neo_angin

" całą branże filmową " . Serio ? . Nagrody które mają jakąkolwiek wartość artystyczną to te europejskie . W USA aż sie dziwie że nie dodali nowej kategori " Najlepiej ubrana aktorka " .

maciekb80

Całą hollywoodzką i nie tylko, bo do akademii są przyjmowani też europejczycy.

Europejskie nagrody są równie przesiąknięte polityką jak oscary. A festiwale i nagrody akademii to co innego. Pierwsze są wybierane z wąskiego grona zgłoszonych filmów.

Ale na tej zasadzie na której europejskie festiwale przyznają nagrodę dla najlepszego gejowskiego filmu itp? :)


Co do globów to są to chyba najśmieszniejsze nagrody w branży. Strasznie podlizują się gwiazdom kuriozalnymi nominacjami (ostatnio trochę mniej).

ocenił(a) film na 7
neo_angin

Mennica wiedzy filmowej przemówiła . Dziwię sie że do tej pory nie masz jeszcze autorskiego programu na TVP Kultura - z cyklu " Pozjadałam wszystkie rozumy "

maciekb80

Nawet na filmwebie znajdą się osoby które mają o czymś pojęcie, a nie powtarzają regułki w stylu "europejskie nagrody są lepsze, bo tak" lub "kiedyś robiło się lepsze filmy" :)

ocenił(a) film na 7
neo_angin

Przecież Ty wiesz lepiej co i jak . Nie widze powodu by z tobą dyskutować .

maciekb80

Ale to ty zacząłeś dyskusję ze mną.

Napisałem ci zasadniczo jak jest i przedstawiłem argument, nie widzę powodu do oburzeń. No chyba, że po prostu nie masz co napisać.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 7
baranie_jaja

Frustrat sie odezwał .

ocenił(a) film na 8
neo_angin

Złote Globy są ostatnimi laty bardziej rzetelne, czego niestety nie można powiedzieć o akademii... Wystarczy spojrzeć po animacjach, gdzie akademia ciągle brnie w oklepane animacje Disney'a... a i np. statuetka dla Dicaprio, chociaż uważam go za wyśmienitego aktora, to czy tą statuetkę odebrał za rolę w ''Zjawie'' czy raczej dlatego, że jeszcze jej nie miał...?

neo_angin

do Akademii przyjmują ostatnio każdego jak leci, nawet nie trzeba zagrać w niczym specjalnie ambitnym... to naprawdę żenada, kto tam zasiada, no ale to Oscary :D wiadomo, że każdy się podnieca Oscarami :D

tolerancja91

Może i tak, ale przyznają je ludzie którzy filmy robią, a nie dziennikarze którzy od lat jedyne co robią to liżą tyłki gwiazdom lub ewentualnie bawią się w typowanie oscarów. To są papierowe nagrody.

michalucz

A ja wyczuwam, że Hugh Grant też może zostać doceniony nominacją do Globa, a jak się poszczęści to i do Oscara.

ocenił(a) film na 7
MAKowiec24

Tak, Hugh Grant zdecydowanie najlepszy i życzę mu zasłużonej, co najmniej, nominacji.

ocenił(a) film na 7
MAKowiec24

Zgadzam się. Hugh takimi rolami pokazuje, że ma wielki talent i nie można go szufladkować jako aktora komedii romantycznych.

ocenił(a) film na 8
MAKowiec24

Niewykluczone.Aczkolwiek jestem pod ogromnym wrażeniem kolejnej zjawiskowej kreacji jaką stworzyła tutaj Meryl Streep

ocenił(a) film na 7
MAKowiec24

Oboje stworzyli wspaniały duet. Maryl nie tylko cudownie fałszowała, ale i wyciągnęła z tej roli niekomediowe nuty. A Hugh nie dał się zepchnąć na drugi plan i równorzędnie partnerował śpiewaczce. Niestety, bardzo odstawał od nich Simon Helberg (Cosmo). Wypaďł trochę głupkowato, co nie pasowało do całości. Zdecydowanie lepszy w tej roli był Maciek Stuhr w sztuce z Jandą.

michalucz

Oby nie, starczy już jej tych nominacji, z roku na rok coraz gorzej się ją ogląda i te nominacje to chyba tylko za nazwisko przychodzą, bo jak wytłumaczyć aż 19 nominacji do Oscara i prawie 30 do Złotych Globów. Streep to jest aktorka dobra, ale bez przesady, nie na tyle nagród moim zdaniem. Ona ma na koncie 3 Oscary i 8 Złotych Globów, a Sam L. Jackson czy Gary Oldman nic, zero jakichkolwiek nagród, a stworzyli całą masę niesamowitych kreacji, trochę to niesprawiedliwe, ale cóż zrobić.

ocenił(a) film na 5
cruzo_Alex7

Czy film słabszy, czy lepszy ona jest 100% w roli. Ostatnio wkrada się trochę manieryzmu, ale i tak zwykle pozostawia po sobie wrażenie. Jest wielu aktorów "skrzywdzonych" brakiem nagród i nic z tym się nie zrobi. Bardziej mnie denerwuje nagradzanie po jednostkowej "przemianie" wizerunku itp.

ocenił(a) film na 9
cruzo_Alex7

Akurat nie jest żadną konkurencją dla Jacksona czy Oldmana w Oscarach. Chyba, że zaczną kandydować w kategorii "najlepsza aktorka".

ocenił(a) film na 8
michalucz

A ja dla Simona Helberga.

ocenił(a) film na 8
monikamazgola

On był genialny! :D

ocenił(a) film na 8
michalucz

Mam nadzieje bo była świetna, ale ja dała bym także nominacje aktorowi który gra l pianistę za rolę drugoplanową. Zresztą piękny film.

michalucz

Sztuka teatralna z Jandą w roli tytułowej i Maciejem Stuhrem w roli Cosme była... w kosmos. Mam nadzieję, że film to przebije.

ocenił(a) film na 8
rallycan

Janda - moim oczywiscie zdaniem- Meryl dorównuje ze spokojem. Co do postaci Cosme, to choć bardzo lubię Stuhra, uważam, że rola Helberga zapada w pamięć znacznie bardziej. Być może dlatego, że w filmie łatwiej oddać pewne emocje, są chociażby zbliżenia kamery i lepiej widać na twarzy aktora nawet małe grymasy ( a tych na twarzy Cosme całkiem sporo).

ocenił(a) film na 7
michalucz

Może do globów ale bynajmniej do oscara .

ocenił(a) film na 8
maciekb80

Ja obiektywnie uważam,ze zarówno nominacja do Złotego Globu jak i do Oscara byłaby całkowicie zasłużona. Meryl Streep stworzyła kolejną w swej karierze brawurową kreację

ocenił(a) film na 7
michalucz

Ja wyczuwam trzy nominację: dla Meryl, Granta i Helberga.

michalucz

Trzeba lubić Meryl S. żeby to wyczuwać. Ja nie wyczuwam.

ocenił(a) film na 7
michalucz

ja tu wyczuwam 3 nominacje. Grant, Streep i Helberg. Byli genialni

ocenił(a) film na 8
retro_woman88

Może Helberg ale Grant raczej się nie załapie a Streep na 100% nominacji nie dostanie :)

ocenił(a) film na 7
MikeyS

zobaczymy, ale na pewno sobie zapracowali na nominacje.

ocenił(a) film na 8
retro_woman88

AKTUALIZACJA: Właśnie wyczytałem że Grant został zgłoszony jako aktor drugoplanowy. No to automatycznie Helberg odpada a Grant ma nominację w kieszeni. Uważam że to niesprawiedliwe. Aktor grający ewidentnie rolę pierwszoplanową (w filmie było go chyba nawet więcej niż Meryl) nie powinien konkurować z aktorami drugoplanowymi. Tym bardziej że Helberg był genialny. Podobna sytuacja miałą miejsce rok temu kiedy Alicia Vikander dostała Oscara za "drugi plan".

ocenił(a) film na 7
MikeyS

ooooo nie! nie tak to sobie zaplanowałam! Grant POWINIEN dostać nominację za pierwszy plan! to rola absolutnie pierwszoplanowa!Akademia juz całkiem nie myśli.

ocenił(a) film na 8
retro_woman88

Producenci od kilku lat stosują taką taktykę. Grant w kategorii ról pierwszoplanowych nie miałby w tym roku szans chyba nawet na nominację bo konkurencja jest zbyt duża. A tak zostanie nominowany jako aktor drugoplanowy i być może powalczy nawet o nagrodę. Jak już wspominałem identyczna sytuacja miała miejsce rok temu. Twórcy filmu "Dziewczyna z portretu" zgłosili Alicię Vikander jako aktorkę drugoplanową bo wiedzieli że w tym wypadku jej szanse na wygraną są znacznie większe. Z podobnego założenia wyszli twórcy "Carol". Nie wiem czy widziałaś ten film ale moim zdaniem obie aktorki zostały nominowane w złych kategoriach.

ocenił(a) film na 7
MikeyS

wszystko prawda, a Alicię mogli a nawet powinni nominować do roli pierwszoplanowej za ex machinę.

ocenił(a) film na 8
michalucz

I jest! ;)

ocenił(a) film na 6
kuba13130

Szkoda, że Helberga nie docenili :( Grał na równi z Meryl.

_Most_

Myślicie że Meryl zgarnie? Mega trzymam za nią kciuki!

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones