PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=779975}
6,1 25 550
ocen
6,1 10 1 25550
4,5 16
ocen krytyków
Plan B
powrót do forum filmu Plan B

Stawiam całe złoto królestwa, że akcja tego filmu będzie się toczyć w jednym i niepowtarzalnym polskim mieście ( które tak na marginesie wygląda jak 90 procent stolic byłych krajów socjalistycznych)... Kraków, Wrocław, Gdańsk czy mniejsze miasteczka takie jak Kazimierz nie są warte uwagi, bo przecież każdy Polak to Warszawiak. Czy nikomu z tak zwanych twórców nie chce się ruszyć tyłka i poszukać chociaż innego miejsca nie mowiac już o tematach?

song_of_happiness

"Carte Blanche" masz cały w Lublinie.....

song_of_happiness

Sporo seriali toczy się w innych miastach niż Warszawa

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 7
song_of_happiness

kompleksiki

song_of_happiness

Warszawa jest najbardziej fotogeniczna :-)

ocenił(a) film na 5
malinowa123

żart rozumiem

song_of_happiness

Kiedy polaczki ogarną, że Warszawa to jedyne MIASTO (metropolia) w tym kraju? Możecie mieć ból dupy, ale tylko w Warszawie są wieżowce, korporacje, metro, biedne dzielnice, bogate dzielnice, przedmieścia, naprawdę bogaci ludzie itd. Inne miasta mają swój urok, ale tylko w Warszawie można naprawdę poczuć zgiełk wielkiego miasta. I bynajmniej nie jest to zaleta (choć zależy od człowieka). Nie, nie jestem warszawiakiem. Po prostu myślę głową, a nie zakorzenionym głęboko w dupsku patriotyzmem lokalnym.

gaclav3

Nawet miejski szowinizm w tym kraju jest groteskowo śmieszny :)

rallycan

So true

ocenił(a) film na 8
gaclav3

Tak jakby do każdego filmu był potrzebny zgiełk, jprdl. Kompleks Manhattanu ? W Europie sa stolice bez wieżowców i kinematografia tam nie padła.

gaclav3

Tak bardzo się zgadzam

song_of_happiness

"Amok" i "Sługi Boże" - Wrocław, "Carte Blanche" - Lublin, "Volta" - m.in. Lublin i Kazimierz, "Ziarno prawdy" - Sandomierz, "Vinci" (stary, ale dobry) - Kraków. I wiele innych...

ocenił(a) film na 8
song_of_happiness

Filmowcy i aktorzy mieszkają w Warszawie. Po pracy chcą iść do domu a nie do hotelu.

ocenił(a) film na 9
song_of_happiness

nie widziałeś pewnie jeszcze, to ci jednak powiem, że stolica wyglada raczej tak jak jest w rzeczywistości - bez upiększeń. Nie gra tutaj wcale zadnej roli, jest zdecydowanie tylko tłem. A dlaczego nie np. Wrocław? Cóż - może mógł być Wrocław czy Kraków, ale tak sobie wybrali twórcy, ale jak napisałem - to nie ma znaczenia - gdyby nie jedna scenka z Mariott'em, to mógłoby być dowolne większe polskie miasto.

song_of_happiness

Kwestia finansowa - o ile główni twórcy nie są z danego miasta (dużego jak Wrocław i Kraków) to nie ma praktycznie żadnych przesłanek (poza scenariuszem ale nie takie rzeczy zmieniano w fabule), aby film toczył się w innym mieście. Kręcenie w innym mieście kosztuje - aktorzy mniej chętnie jadą pracować poza Warszawą, to samo dotyczy ekipy filmowej. Dodatkowo, jak już pojadą, to trzeba ich zakwaterować, znaleźć częściowo lokalnych pracowników na plan. To też znacznie więcej roboty przy szukaniu plenerów, wszelkich cateringów, wypożyczalni sprzętu itd. A jeśli byłyby dokrętki? Jeszcze większe koszty. Dlatego miasta inne niż stolica pojawiają się rzadko i jak już, to są mocno dotowane przez władze lokalne. A szkoda, bo ja bym chętnie pooglądała filmy z akcją w małych i średnich miastach Polski :)

ocenił(a) film na 8
song_of_happiness

Jak masz nadmiar pieniędzy, to zasponsoruj twórcom filmowym możliwość kręcenia w innych miastach...
Pomijając fakt, że Warszawa jest po prostu najbardziej okazałym miastem w Polsce, to po prostu tu dla filmowców jest wszystko pod ręką.

użytkownik usunięty
song_of_happiness

Dobry trolling, nie jest zły.

song_of_happiness

"Rancho" - Jeruzal, "Zmruż oczy" - Pełele na Suwalszczyznie, Osuchów nad Pilicą, "U Pana Boga za piecem" - Białystok. Mamy wiele pięknych plenerów, które urzekają.
Nieprawda, że wszystko dzieje się wokół stylycy. Fakt jest taki, że to budżet decyduje o wyborze miejsca. Warszawa jako miasto bardzo ładnie prezentuje się na filmie i w serialach.
PS. Jestem rodowitym Krakusem.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones