Szkodliwa dla społeczeństwa i krzywdząca dla wszystkich zawodów medycznych bajeczka

vega ty k...

889
 • Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem

 • za sam tekst "17 % pacjentów nie przeżyło w ubiegłym roku operacji" powinien mieć proces

  • Popieram

  • jedna osoba nie pójdzie do lekarza na czas przez ciebie krzemieniecki (vega), masz pośrednio krew na rekach

  • popieram , pan Waga powinien odpowiadać za obrażanie pracowników służby zdrowia albo podać niezbite "dowody" "prawdziwych" historii zawartych w filmie.

   • Przecież w internecie nie ma "niebitych dowodów" i obrażania. Są tylko opinie, inaczej: bluzgi i łajno burze usprawiedliwiane poziomą hierarchią społeczną.

   • Pewne rzeczy są wyolbrzymione ale to SĄ sceny z życia wzięte. On opowiada o wydarzeniach o których wszyscy słyszeli i które się WYDARZYŁY, choć oczywiście nie w jednym szpitalu. A to amputacja złej nogi a to porażenie mózgowe w wyniku nieprawidłowo prowadzonego porodu, cały zestaw przedmiotów wkładanych sobie w tyłek czy "Grażynę" a to ktoś komuś biust spier..ł bo zamiast chirurgii plastycznej miał skończone garncarstwo, zmarło dziecko w wyniku zignorowania nieprawidłowego KTG, aborcje, zmuszanie lekarzy do pracy w zbyt dużej ilości godzin bez przerw, lekarz wyśmiewa w twarz zbyt niską łapówkę, ginekolog masujący łechtaczkę nastolatce podczas badania, cały przemysł farmaceutyczny z ich wymyślonymi chorobami i lekami z cukru pudru, sympozja lekarzy w Afryce, polecanie leków i aptek i inkasowanie za to prowizji, zakleszczona kobieta z psem, pijany lekarz.

    Powiedz czego z tych rzeczy nie doświadczyli ludzie w polskiej służbie zdrowia?! Powiedz która z tych rzeczy nie jest prawdziwa. Albo żeś głupi albo mało wiesz jeszcze o życiu.

    • Dobrze prawisz :)

    • Brawo :)

    • Ok ale pokazanie tego wszystkiego na raz, w jednym szpitalu, w krótkim przedziale czasu do tego tak szokujące obrazy jak chociażby z porodu to po prostu przegięcie. I ogromne zakłamanie. Pokazał że ratownicy i lekarze to pijaki i ludzie bez serca. Przesadził grubo.

     • Ale taka jest prawda. Myślisz że co dziecko wychodzi z kobiety czyste, a kobieta zeskakuje z fotelu porodowego ubiera sukienkę i po po porodzie w pełnym makijażu, strzela selfika na FB i podpisuje "Najlepsze przeżycie w moim życiu"? W tej ani w żadnej innej scenie nie widzę zakłamania. Tylko ludzie, którzy tego nie doświadczyli nie chcą uwierzyć, że takie sytuacje maja miejsce.

      • G...no prawda, gdybym miała taką kasę, jak pan Vega za ten chłam, to z sądu do końca życia by nie wyszedł. Nigdy, nikomu nie życzyłam źle, ale ten facet powinien trafić pod "opiekę" takich "fachowców", jakich namalował, i tego mu życzę. Obraził wszystkich pracowników ochrony (nie "służby") zdrowia, jak dla mnie, za kasę na zamówienie.

     • Właśnie co masz nieprawdziwego w takim porodzie w amerykańskich filmach niektórych też są takie sceny porodów

     • Sceny z porodu akurat są po prostu realistyczne i wreszcie ktoś pokazał to tak jak rzeczywiście to wygląda. Nic szokującego przynajmniej dla mnie jako osoby będącej bezpośrednio przy narodzinach swoich dzieci. Wszelkie inne sceny były "cenzurowane" przez samych aktorów (zasłanianie intymnych części ciała praktycznie w każdej takiej scenie. Dla mnie bardziej szokujące są sceny przedmiotowego traktowania płodu po aborcji.
      Ewentualnie jeszcze braku delikatności przy informowaniu pacjentki o "trupie w brzuchu" i poronieniu z tym, że tu było to pokazane na poziomie lekarz + pacjentka będąca lekarzem z tego samego oddziału czyli inny poziom relacji (my też się w robocie witamy "Cześć Mirosławy" i nikt się nie obraża).
      Co do scen lekarzy i ratowników pijaków - jak w każdym zawodzie, także i w tych są takie przypadki. Przecież Vega pokazał raptem jeden zespół pijanych ratowników i kilku lekarzy bez serca. Dopiero wyciąganie wniosków takich jakie Ty przytaczasz to przegięcie bo na podstawie wyjątków szufladkujesz wszystkich przez pryzmat pokazanych postaci negatywnych. To jest nadinterpretacja i brak zrozumienia filmu co świetnie pokazują hejterzy oceniający film na 1 i wyzywając przy tym ludzi pisząc "film dla debili".

     • Ogólnie w jego filmach zbyt wielu ludzi to dupki, buce, chamy i typy antypatyczne i odrażające. Moim zdaniem on powinien nie robić filmów.

     • hahhaa dziecino naoglądałaś się amerykańskich filmów, poród to najbardziej ryzykowne wydarzenie w życiu kobiety, jeszcze na początku XX wieku nie przeżywała go połowa kobiet często włącznie z dzieckiem, że o urazach i następstwach porodu drogami natury nie wspomnę w razie przeżycia. weź się nie kompromituj.
      moja koleżanka położna opowiada o przypadku rodzącej która dostałą takiego krwotoku, że ona swoją ręką w jej kroczu blokowała ten krwotok i przez szpital jak długi jechali z nią na salę operacyjną ratować aby się nie wykrwawiła. także stul otwór gębowy, film przynajmniej nie owija w bawełnę.

     • akurat zdjęcia z porodu to jedyny plus tego... no, niech będzie, że filmu.

    • No i właśnie to jest efekt bezkrytycznego oglądania takich filmów . Już te brednie uznałeś za prawdę .

     • Izza powiedz która ze scen jest nieprawdziwa. Być może sceny dogorywania płodu po aborcji bo wcześniej o czymś takim nie słyszałem ale cała reszta jest niestety z życia wzięta.

      • Bezduszność lub brak zaangażowania to nie prostactwo umysłowe i emocjonalne ( a tacy są wszyscy bohaterowie Vegi). Oczywiście są jednostki , które prezentują takie karykaturalne postawy ale to mniejszość . Film Vegi bazuje na skrajnościach i dlatego jest nieprawdziwy i schematyczny. Największym grzechem jest to ze nie jest nawet śmieszny , ironiczny czy ( inteligentnie złośliwy ) . Ten pan robi filmy pod widza . A ze wydaje mu się ze wszyscy lubią rynsztokowe zarty , ze przeciętny polak rozmawia jego językiem ... to tylko żal . Na szczescie komentarze wiele mówią o odbiorcach . Nie każdy ma ochotę na kontakt z wypocinami Vegi .

       • Nie Tobie oceniać co kogo śmieszy. Zarzuciłaś mi wcześniej, że film przedstawia brednie w które uwierzyłem. Prosiłem zatem o wskazanie co w moim pierwszym tekście nie jest prawdą a Ty udzielasz odpowiedzi zupełnie niezwiązanej z pytaniem.

        • Rozumiem ze Ciebie śmieszy . Mnie nie, mnie raczej żenuje i stawianie „1” to nie hejt tylko ocena wartości filmu i satysfakcji po jego obejrzeniu.
         Pytasz co w filmie nie jest prawdą. Na szczęście żadna ze scen nie jest codziennością tylko jakimś chorym jednostkowym wynaturzeniem .Vega te patologie uznaje za normę . Scena z płodem - litościwie pozostawiam bez komentarza

        • > Scena z płodem - litościwie pozostawiam bez komentarza

         Bo? Ze nierealna? To przeczytaj to:

         http://www.fakt.pl/wydarzenia/polska/lodz/plody-w-breloczkac...

         Malo o zyciu wiesz i zapewne nie masz dzieci.

        • I to mam uważać za społeczną normę ? Mało jest krejzoli na świecie ? Mamy sankcjonować te wynaturzenia i uważać ze wszyscy albo większość chce sobie zafundować taki brelok? . Nie czytam „Faktów” bo to taki sam szkodliwy szajs jak filmy Vegi . Mam dzieci , przyszły na świat dzięki mądremu , wspaniałemu lekarzowi . Dobrze że wcześniej nic takiego jak szitowe filmy Vegi nie istniało. Takie filmy ryją mózgi i sprawiają , że podejrzewasz wszystkich i wszystko o złe intencje .. Dla równowagi proponuje inny film” Bogowie” . Żeby komentować albo pokazywać rzeczywistość nawet tą której nie chcielibysmy znać trzeba trochę talentu, obiektywizmu , kultury albo chociaż ... poczucia humoru. Vega tego nie ma za grosz . Ma za to wielką, nieposkromioną ochotę na hajs i pokaże największe g**** żeby przyciągnąć ludzi na swój film.

        • Dziwi mnie tylko, że tak usilnie trzymasz się tezy, że Vega przedstawia CAŁE środowisko medyczne (i nie tylko) w złym świetle. Przecież to kilka fikcyjnych osób, jedna ekipa karetki i poprzez ich postacie suma wielu doniesień znanych wszystkim z prasy, telewizji ale także w wielu przypadkach z autopsji (w rodzinie mam osobę z porażeniem mózgowym po nieprawidłowo wykonanym porodzie).
         Czy to, że niektóre sceny mnie śmieszą to coś złego (to pierwszy film Vegi jaki oglądałem)? Nie zarzuciłem pryzmatu "niedobry Vega lekarzy obraża więc cały film musi być i jest be bez względu na wszystko". Akurat ja potrafię oddzielić fikcję od rzeczywistości, potrafię zrozumieć, że to tylko krzywe zwierciadło, patologia występująca w środowisku lekarzy dosyć rzadko ale także wiem, że przedstawione historie nie są wymyślone a oparte na prawdziwych wydarzeniach. Osobiście spotkałem się z łapówkarstwem, niekompetencją czy chamstwem wśród lekarzy ale także z ludźmi pracującymi z powołania potrafiącymi człowieka pocieszyć w najtrudniejszych chwilach.
         Czy film ryje mózgi? Być może jakimś lemingom ale ludziom na poziomie zupełnie nie zaszkodzi bo potrafią ocenić rzeczywistość i odróżnić to, że pokazana została skrajna patologia a nie całe środowisko lekarskie. Jeśli Ty tego nie potrafisz oddzielić to ... no cóż, film chyba Ci zaszkodził.

        • Zdecydowanie film mi zaszkodził bo trudno się po nim poczuć usatysfakcjonowanym w jakiejkolwiek sferze . Moje zarzuty to nie sam temat filmu tylko brak stylu , klasy , inteligencji i poczucia humoru . Robienie filmu pod publiczkę , bezrefleksyjne efekciarstwo , schematyczność postaci , prostactwo emocjonalne i umysłowe wszystkich stworzonych postaci to wyczerpuje znamiona filmowego gniota . Vega znalazł sposób na mnożenie gotówki i wie ze ciemny lud to kupi. Całe szczęście ze są jeszcze widzowie , którym nie wystarcza bezsensowny zlepek doniesień z brukowców okraszony stekiem bluzgów i rynsztokowych , oklepanych żartów . Widzę zdrowe reakcje wkurzonych , rozczarowanych i zniesmaczonych widzów którzy nie chcą oglądać świata oczami Vegi . Ja do nich należę i cieszę się ze inni myślą i czują podobnie .

        • Haha, świetnie mi się czyta ten ból dupy lewaków xD. A Vega bije rekordy oglądalności, zarobi kupę kasy i będzie mógł zrobić za własne pieniądze kolejny film, mając nadętych snobistycznych bufonów w dupie, bo jest niezależny od nich. I znowu ich wkurzy :D . A ja będę dzielił jego satysfakcję, tak jak teraz :D.

        • raVadrian - lepiej bym tego nie ujął!

        • łapówkarstwo nie jest na porządku dziennym? jednostkowo mozna traktować tylko te przypadki kiedy lekarz nie bierze w łapę! Nie mam tu na myśli sytuacji kiedy przychodzisz do konowała po antybiotyk, bo jakby wtedy zasugerował łapówkę to bym go k**8a udusił!

        • Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem

      • Film byłby jeszcze mocniejszy, gdyby pokazali jakie są naprawdę warunki w polskich szpitalach. Mówię o brudnych, nieodrementowanych ścianach, starym sprzęcie... W tym filmie szpital był czyściutki i nowoczesny... A takich chyba nie wiele jest w Polsce, chyba że prywatne.

    • Dokladnie, brawo Tomek za komentarz. Te zle opinie to na bank od lekarzy od 7 bolesci. Ci, ktorzy mysla ze to sa "brednie" to bardzo musza miec zanizony poziom IQ albo najwyczajniej nigdy nie mieli zlego doswiadczenia z "lekarzami". Ja mam i na swoim przykladzie moge powiedziec, ze to co co sie dzieje w tym filmie to kropla w morzu. To jest pokazane w PL, ja mieszkam w UK wiec mam porownanie. W UK jest JESZCZE GORZEJ. Tutaj robia "eutanazje" bez zgody pacjenta jak juz jest na wykonczeniu, to co sie potem dzieje nie bede opisywac. Moja przyjaciolka to byla ordynator, lekarze maja nawet swoje podziemne spotkania, cos jak masoni. Ona o malo co nie wpadla w te sidla. To co sie wyrabia w UK to w KINIE NIE GRALI, czyli film Botoks nawet nie oddaje tego jakie ZLO dzieje sie w szpitalach. Tylko ludzie ktorzy cos przeszli, maja doswiadczenie lub rodzine/znajomych/przyjaciol, ktorych spotkalo cos strasznego moga sie wypowiadac, reszta niech sobie wierzy w co chce, ale DO CZASU az ich cos nie spotka, nie zycze tego nikomu. Ale zastanowcie sie, jesli osoba, ktora miala dostac awans, byla ordynatorem ,podejmowala decyzje i byla mega bogata, odchodzi z tego srodowiska bo sumienie nie wytrzymuje to chyba cos w tym jest...

    • Jesteś lekarzem ? Odbyłeś staż na 20 oddziałach , w kilkunastu szpitalach i pogotowiu tak jak ja ? Nie ? To co się wypowiadasz z zakresu " powszechnej wiedzy" oraz "faktach medialnych" , o których "wszyscy słyszeli"..
     Pamiętam burzę medialną wokół lekarki z mojego szpitala co "zabiła dziecko" . Dziennikarze, prokuratorzy, telewizja , po miesiącu okazało się ,że dziecko zmarło z powodu ubytku odporności, ale o tym już nikt nie napisał. Telewizji już nie było .
     Pan Vega kłamie , dlatego obraz jest " inspirowany" , bo jeśli byłby na faktach to musiałby przedstawić dowody. Mam dość kłótni na forum z ludźmi spoza służby zdrowia , po prostu mi nie odpisujcie jeśli nie wiecie nic w tych tematach , bo szkoda czasu żebym czytał wasze wypociny .

     • możliwe, że tak było, jak piszesz... tylko kto po miesiącu stwierdził, że dziecko zmarło z powodu ubytku odporności? kolejny konował? raczka rączkę myje... dziś my tobie pomożemy jutro ty nam... a kilka lat temu w Białymstoku lekarz podczas porodu urwał dziecku głowę... co na to powiesz? też pomyłka? mały błąd w sztuce? gdybym był ojcem tego dziecka to w następnej chwili lekarz ten nie miałby też głowy... i żaden sąd by mnie za to nie skazał... skoro lekarza nie skazali...
      nie oglądałem jeszcze filmu Vegi i choć po zwiastunach sądzę, że jest trochę przerysowany, to z pewnością nie jest przekłamany i wiem co mówię bo tzw. służba zdrowia mnie osobiście w wała zrobiła nie raz kłamiąc mi w żywe oczy (bo o brak elementarnej wiedzy medycznej posądzać ich nie chcę, bo jeśli to było przez brak wiedzy to ratuj nas Boże)...

    • No właśnie to nie jest OK. Sytuacje się wydarzyły i wydarzają raz na milion. Film się tylko i wyłącznie na takich skupił i tylko i wyłącznie takie przedstawił. Dlatego właśnie jest nieobiektywnym przedstawieniem służby zdrowia i oczernia ją manipulując faktami.

     Tak samo mógłbyś zrobić film o drugiej wojnie, gdzie przedstawiałbyś przez cały film perfekcyjnych SS manów, którzy własną piersią chronili ludzi. AK, które poluje i morduje żydów, a także samych poszkodowanych żydów współpracujących z najeźdźcą i tworzących burdele w obozach.

     To też byłoby OK, skoro te sytuacje się wydarzyły? Ciekaw jestem ocen pod takim filmem o Drugiej Wojnie Światowej. ...

     • Pewne żarty sytuacyjne będą mnie śmieszyć niezależnie czy byłyby zawarte w filmie dokumentalnym, czy jakimkolwiek innym gatunku.
      Większość filmów to fikcja. Kultowe filmy Barei, Machulskiego czy wielu innych osób także pokazują krzywe zwierciadło życia "codziennego" mocno przesadzonego, wydarzeń które jeśli się wydarzyły to także rzadko i jakoś nikt się nie czepia, że w rzeczywistości to wyselekcjonowany wycinek "patologii". Chociaż nie, masz rację, także przy nich część osób nie potrafi odróżnić fikcji od rzeczywistości. Słyszałem, że niektórzy do dziś myślą, że w Polsce jest jak w "Alternatywy 4". Czyli dokładnie tak jak teraz osoby z oceną "1" przy Botoksie.
      Mówisz IIWŚ? Pierwszy z brzegu: http://www.filmweb.pl/Allo.Allo Czy ktoś na podstawie tej komedii patrzy na wojnę przez pryzmat nieogarniętych SS-manów czy francuskiej nieporadnej partyzantki. Proszę Cię.
      Co do sytuacji zdarzającej się raz na milion. Tu znowu Ty przesadzasz. Raz na milion sytuacja z łapówkami, całym arsenałem przedmiotów wkładanych tam gdzie słońce nie dochodzi, spartaczonych operacji, zmuszania lekarzy do pracy w zbyt dużej ilości godzin, pijanych lekarzy itd.? To nie są aż tak bardzo rzadkie przypadki jak Ci się wydaje.

      • Nic mi się nie wydaje. Użyłem po prostu zwrotu często używanego w języku polskim, który oznacza rzadkie występowanie danego zjawiska. Film przedstawiał wiele zajść jak wymiotowanie na dzieci przez ratowników medycznych czy zostawanie ratownikiem przez pijaka z iq 60 i to bez piapierów(lewe)... "Allo Allo" to satyryczna komedia, a w tym filmie wystarczy poczytać komentarze ludzi, którzy wierzą w te brednie.

    • przynajmniej pokazuje całą PRAWDĘ o aborcji jako MORDERSTWIE nienarodzonego CZŁOWIEKA. dobry film. Brawo Patryk!

    • Nie oglądałam jeszcze, ale czytam opinie i bez obejrzenia wiadomo jak jest w sluzbie zdrowia... Niestety, ale dopóki jest NFZ jest i będzie tragedia. Lekarze sie nie przykładają.
     Tydzień beznadziejnego lezenia na patologii ciąży i nikomu nie chciało sie informowac co i jak. Przyklady dziewczyna urodzila w 23 tyg chyba 600g ale długo przed tym miala objawy nikt nie zareagowal a jak to zrobili bylo za późno. Oczywiście ordynator jej powiedzial ze teraz przez jej bachora teraz szpital bedzie wydawal kasę. Druga przyjechala niespelna rozumu z soboty na niedziele poszly wody ale taki nieogar ze za nim ja zgarneli byl wtorek i juz zaczęło sie cos dziac z dzieckiem. Więc mowienie o tym ze cos było tylko wyolbrzymiane... Eh otworzcie oczy. Moja babcia byla polozna i pracowala w sluzbie zdrowia 40 lat jak i nie więcej. Jesli myslicie ze sluzba zdrowia to szpital na tvnie albo na dobre i na zle albo skrajnie dr house to modlcie się jak traficie do szpitala o to zeby przezyc.

     Ps. Mojego sw p. Dziadka siostra lezala w szpitalu i dzisiaj juz też sw. P. Założyli jej żółta karte ze patola zmysla chorobę. 3 lata pozniej rak z przerzutami. Corki bogate matke na prywatna sluzbe zdrowia. Pol roku pozniej kaput.

    • Jest wiele filmów, gdzie pokazuje się różne zawody w sposób o wiele bardziej przerysowany i makabryczny niż w botoxie. Z jakiegoś jednak powodu w tym przypadku na forach internetowych jest wielki szum i oburzenie a w realu praktycznie wszyscy narzekają na Służbę Zdrowia i opowiadają okropne sytuacje, które ich dotknęły. Zaczęłam się zastanawiać kto się wypowiada na forach a raczej jaki jest stosunek procentowy wypowiedzi przeciętnego Kowalskiego do przeciętnego lekarza a w końcu do wypowiedzi pracujących dla medycznego lobby. Osobiście byłam świadkiem makabrycznych wydarzeń wiele lat temu, gdy moja matka chorowała na raka. Miesiącami namawiałam ją żeby zgłosiła to na prokuraturę ale ona po bólu, który przeszła z powodu beztroski lekarza cieszyła się, że żyje i nie czuje już więcej bólu. Z jakiegoś powodu nie ma pretensji do tego rzeźnika. Nie potrafię zrozumieć takich ludzi jak ona. Sama pracuję w miejscu, który był tematem na poprzednie produkcje Vegi. Pracowałam w dwóch "placówkach" w dwóch różnych miejscowościach. Idealnie to ująłeś, że ludzie nie wierzą w pewne rzeczy tylko dlatego, że ich nie doświadczyli. Gdybym zobaczyła film Vegi w pierwszych pięciu latach mojej pracy (pracując jeszcze w niewielkiej placówce w powiatowej miejscowości) to na prawdę twierdziłabym, że to oszczerstwa. Po 14 latach już nic mnie nie zdziwi. Są nieliczne sceny, które owszem uważam za podkoloryzowane ale jest ich zdecydowanie mniej niż tych prawdziwych (w dalszym ciągu opieram się tylko na tym czego sama byłam świadkiem). Nie rozumiem tylko ludzi, którzy uważają się za kastę intelektualistów, którzy mają prawo wydzielać reszcie społeczeństwa co mogą oglądać a czego nie. Wszyscy są głupi i po tym filmie przestaną chodzić do lekarza, bo będą uważali, że w każdym szpitalu pracują bezduszni partacze i tylko oni są tak wszechwiedzący, że mają 100% pewność, że to nie jest prawda tylko fikcja. Tak na prawdę wszystko zależy od osobistych doświadczeń i ludzi, którzy pracują w danym miejscu. To co dla jednego lekarza, policjanta będzie kłamstwem w oparciu o osobiste doświadczenia dla innego będzie prawdą. Kiedyś moje koleżanki kłóciły się, czy poród jest traumą, czy nie. Jedna rodziła 20 min i twierdziła, że baby wyolbrzymiają. Inna kilkanaście godzin i płakała, żeby ją dobili. Pielęgniarki jej zwracały uwagę, żeby nie jęczała, bo lekarz śpi. Nie bez powodu jedne szpitale są polecane a inne nie. Zresztą to się tyczy wszystkich zawodów. Patologie trzeba pokazywać, żeby zawstydzić i uwrażliwić ludzi wszystkich zawodów, wyznań itd.

Zgłoś nadużycie

Opisz, dlaczego uważasz, że ten wpis nie jest zgodny z regulaminem serwisu: