PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=786410}
4,4 115 526
ocen
4,4 10 1 115526
1,8 29
ocen krytyków
Botoks
powrót do forum filmu Botoks

nie ocenia się filmu którego się nie widziało - to fakt. temat też oceniać głupio, bo kręci się filmy o kupie, żukach, trawie, nikt nikogo do oglądania nie przymusza. lecz jak wynika z traileru filmu Botoks film ten będzie patologicznie wręcz szkodliwy. dla przedstawicieli zawodów medycznych (wśród których jak wśród KAŻDEGO zawodu znajdują się lepsi i gorsi ludzie) i dla widzów-pacjentów (bo każdy z nas pacjentem jest lub był). czy Patryk Vega naprawdę uważa, że ludzie którzy poświęcają swoje życie żeby ratować innych ludzi za marne pieniądze (stażysta zarabia 1.800 zł, rezydent niewiele więcej, dopiero po wielu latach nauki i specjalizacji można zarobić ciut więcej) marzą o tym żeby ich mordować? uszkadzać? molestować seksualnie? jeśli nie nauczymy się szacunku do siebie, do lekarzy, policjantów, urzędników, sklepowych, pielęgniarzy, sprzątaczek to marny nasz los. Patryk Vega kręci film szkodliwy i abstrahuję od tego, że po prostu tępy - ale to jeszcze nie zbrodnia. Kumulowanie nienawiści na jakiejś grupie zawodowej jest jednak naprawdę brzydkie. Język którego używa, siermiężne, seksistowskie żarty - to jedno. Nagonka w śmieszkowym sosie na lekarzy, pielęgniarzy itp. to przesada i pisałabym to samo gdyby nakręcił film o ichtiologach utrzymany w podobnej "konwencji".

ocenił(a) film na 10
Drozniczka

Alez film jest o prawdzie. Lekarze to dla mnie mafia nakrecajaca klientow koncernom farmaceuyycznym! :-P

Spoterek

To powiedz to lekarzowi w twarz, przecież się z nim widujesz.

ocenił(a) film na 2
Spoterek

Myślisz, serio, że lekarze mają coś z tego, że wypiszą lek pacjentowi? (oprócz satysfakcji jeśli zadziała i pomoże mu w jego chorobie). Codziennie rano chodzę do pracy, siedzę za darmo po godzinach, podejmuje odpowiedzialne decyzje i zarabiam na rękę 2270 zł brutto. Ale nawet nie ta pensja mnie boli najbardziej, tylko komentarze ludzi pod jakimkolwiek artykułem związanym ze środowiskiem medycznym. To smutne, że ludzie myślą o lekarzach jako mafii, chociaż nigdy nie spotkałam się, żeby pacjent mi coś tak niemiłego powiedział.

użytkownik usunięty
isssek

Nie widzisz że to co napisał Spoterek to sarkazm? Napisał ten tekst dla żartów, bo to zdanie pojawia się w zwiastunie tego filmu, a na końcu dał emotkę. Jedyna osoba która myśli o lekarzach jako mafia, to Patryk Vega, który napisał scenariusz.

ocenił(a) film na 2

Może akurat ta wypowiedź jest sarkazmem, ciężko mi już to wyłapywać przy takiej nagonce na środowisko lekarzy. Naprawdę boję się czytać jakiekolwiek komentarze pod artykułami związanymi ze 'służbą zdrowia', a ten film robi jeszcze więcej krzywdy, podważa i tak już bardzo mocno zachwiane zaufanie. Myślę, że wiele osób wierzy ślepo w historie opowiadane przez Vegę.

użytkownik usunięty
isssek

Na pewno dużo osób uwierzyło w ten film. Wystarczy wejść na fanpage Patryka Vegi na Facebooku i znajdzie się dużo osób piszących "Ten film pokazuje rzeczywistość", a przez ten film pewnie osoby które uwierzyły temu filmowi teraz nie będą szczepić dzieci, a to tylko jeden przykład.

Ja filmu jeszcze nie widziałem a też uważam środowisko lekarskie za mafię.

ocenił(a) film na 1
Andrzejek324

W mojej opinii film jest nie tylko denny, ale szkodliwy w kontekście odbioru społecznego.
Kilkanaście dni temu już doszło do sytuacji, gdzie w Gdyni pacjent drąc się właśnie na temat 'detoksu' Vegi i przykładów k*rwienia się służby zdrowia, jakie w filmie zostały pokazane, zaatakował personel oddziału x raniąc szkłem lekarza. Sama miałam sytuację, gdzie starszy trzeźwy mężczyzna zaszarżował na mnie, bo przepuściłam przed nim na badanie pacjenta w ciężkim stanie po reanimacji i gdyby nie szybka reakcja rosłego ratownika może sama wylądowałabym na OIOMie. Takich sytuacji jest więcej.Niestety, w Polsce jest mnóstwo Karyn I Sebiksów, którzy fanatycznie przyjmując "prawdy objawione" Vegi tym bardziej nadadzą sobie prawo do takich agresywnych zachowań, bo im się należy (wszakże arystokracja), albo bo na płacą podatki i wymagają(tak jakby pracownicy służby zdrowia ich nie płacili).
Na koniec - służba zdrowia to nie tylko lekarze. Jak już przy lekarzach jesteśmy - tak, jakaś cześć z nich to niedouczone, prostackie bubki. No i? Pełno takich też wśród sprzedawców, nauczycieli, kierowców, urzędników, itd itp - wymieniać zawody można w nieskończoność,a jakoś nie widać ani nie słychać głosów społeczeństwa, aby linczować te grupy zawodowe.

isssek

Całkowicie się zgadzam. Niestety podobny osąd jest o sędziach i prokuratorach - ba sam pan Vega już zapowiedział, że zamierza nakręcić film o sądownictwie (premiera podobno w 2019 roku).

ocenił(a) film na 3
Drozniczka

Środowisko lekarskie jest różnorodne. Poczekajmy na premierę z tak ostrymi sądami, z drugiej strony film to film, nie zawsze oddaje różne strony medalu. Nawet jak ten pokaże złą to co? Mamy zabronić filmów o reszcie zawodów, czy jak?! :D

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones