PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=629125}
7,0 84 580
ocen
7,0 10 1 84580
8,0 41
ocen krytyków
Boyhood
powrót do forum filmu Boyhood

Po tylu AHAH i OHAH ktorych sie naczytalem odnosnie tego filmu czuje niedosyt i konsternacje... Naprawde myslalem ze dostane bardzo dobry wrecz rewelacyjny film a prawda jest taka ze film jest tylko i wylacznie 'NIEZŁY'. Nie rozumiem zachwytow i tym bardziej gadania bredni ze sa szanse na OSCARA... Film fabularnie nie wnosi kompletnie nic nowego a szczerze mowiac odnioslem wrazenie jakbym ogladal jakis serial familijny pokroju 'CUDOWNYCH LAT' tyle ze z 9 odcinkow zrobiono film kinowy. W tym filmie naprawde nie ma postaci ktore zapadna w pamieci na dlugo po seansie. Plusem filmu i chyba tylko jedynym jest ukazanie uplywu czasu glownych bohaterow szczegolnie rodzenstwa. Nie bede ukrywal to mi sie podobalo jak widzialem małych brzdacow a potem juz duze dorosle osoby. 'BOYHOOD' to swietny material na jakis serial telewizyjny ale napewno nie zasluzyl na OSCARY. Mam wielka nadzieje ze 'BIRDMAN' zgarnie wiekszosc nagrod i pokaze 'BOYHOOD'OWI' miejsce w szeregu. Ukazanie uplywu lat to jednak zbyt malo by stac sie arcydzielem na miare gali OSCAROWEJ. Szkoda ze nie dopracowano lepiej scenariusza by film bardziej ciekawil.

ocenił(a) film na 6
punisher822_filmweb

Zasadniczo zgadzam się. I myślę, że podstawowym minusem jest sama fabuła. Albo raczej jej brak. Dostajemy bowiem papkę, pseudo intelektualnych bajdurzeń od dzieciństwa po wiek dorastania, gdzie po drodze przeżywamy razem z bohaterem wszystkie typowe (niemal szablonowe) wzloty i upadki współczesnego społeczeństwa. Brak wyraźnego powodu na film. Brak silnie zarysowanego głównego bohatera (a może jest nim paradoksalnie czas?). Nie ma w nim też krzty emocji. Taka sobie zwykła kronika rodzinna. A wspomniany upływający czas wcale nie jest tu fenomenem, lecz (nie)zwykłym trickiem filmowym.
Jak dla mnie to wielkie halo, i te stawiane pomniki to trochę na wyrost. Za 5-10 lat będzie się mówiło o tym filmie, tylko z pozycji eksperymentu. O innych wartościach nikt nie będzie pamiętał, bo ich po prostu nie ma. Za długi, za nudny, za poważny. A równocześnie banalnie prosty... niestety w negatywnym znaczeniu.

ocenił(a) film na 7
srick.pl

Zgadzam się. nie wiem starzeje się ale ta Historia mnie nie ruszyła, jedno co mi przypomniała to Film który oglądałem wiele lat temu "Prosta historia" wtedy w nim czułem magię kina i dałem 9. Ciekawe jak ocenie go dziś. Natomiast Boyhood to dziwny film i czym dużej o nim myślę tym bardziej mi przypomina telenowelą może najlepsza ale jednak. Tylko że ten film może zgarnąć oskara za najelpszy film roku a tego już nie zrozumiem.

ocenił(a) film na 6
batonik_3

co do takich oskarowych pretendentów... no cóż, niewiele mnie zdziwi. wystarczy spojrzeć na rubryczkę: fw 21 najlepszych 2014 roku.

ocenił(a) film na 7
srick.pl

Obejrzeć ten Film po filmie opartym na faktach "Wyścig" gdzie czuć magię kina, choć fanem F 1 nie jestem to dopiero męka.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones