PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=150498}

Bracia

Brødre
7,4 5 811
ocen
7,4 10 1 5811
Bracia
powrót do forum filmu Bracia

uwaga!!! spojler

użytkownik usunięty

Witam wszystkich. Obejrzałem przed chwilą i muszę powiedzieć, że jestem pod ogromnym wrażeniem. Film bardzo mi się podobał. Aktorzy (szczególnie piękna i zjawiskowa Connie Nielsen) muzyka (ta gitarka - motyw przewodni filmu) oraz motyw antywojenny i rodzinny, domu jako azylu (przynajmniej w pierwszej połowie filmu).
Mam do Was pytanie. Oczywiście powiecie, że to gdybanie nie ma sensu, ale ... no właśnie. Film jest z zakończeniem otwartym. Jak sądzicie, powiedział jej w końcu co się stało i wrócił do niej, czy też rozwiodła się z nim i poślubiła jego brata. Wiem, wiem, zakończenia otwarte są bardziej ambitniejsze i dają więcej do myślenia, ale zarazem czasami denerwujące, bo nie wiesz jak definitywnie historia się zakończyła.

Od jakiegoś roku za namową kolegi zacząłem oglądać kino skandynawskie i muszę powiedzieć że to był strzał w dziesiątkę!
I w związku z tym, mam prośbę, znacie może filmy skandynawskie lub ewentualnie w podobnym klimacie godne polecenia??? Mam na myśli głównie dramaty.
Ja do tej pory oglądałem:
Zło, Dogville (to akurat mniej mi się podobało), Nasza klasa, trylogia millenium (arcydzieło), Stop-Loss (amerykański, ale też mi się podobał, bo nie poczułem typowej "amerykańszczyzny") no i bracia. Jak mi się coś jeszcze przypomni to dopiszę.. Z góry dziękuję.

użytkownik usunięty

Właśnie to mi się podoba w filmach - otwarte zakończenia i historie, które sami możemy sobie dopisać. Według mnie nie powiedział jej i właśnie dlatego się rozpłakał - finalnie uzewnętrznił nie poprzez przemoc, a zwyczajny płacz, poczucie niemocy. Coś w rodzaju pożegnania... A czy rozwiodła i poślubiła brata - nie biegnę tak daleko.

A ja polecam "Otwarte serca" (tej samej reżyserki), "Fu.cking Amal" i może "Dobre serce"... :-)
(od kiedy to filmweb cenzuruje przekleństwa? nie chce mi zaakceptować wiadomości z powodu drugiego tytułu...)

ocenił(a) film na 9

fakt film wart zobaczenia świetnie że pokazano w tv.. choć jedynie co mi się nie spodobało , to to , że starsza dziewczynka podczas urodzin
( chyba młodszej siostry) , będac zła na to , ze nie może oglądać tv .. informuje , że mama przespała się z wujem O.o .. niewiem , ale strasznie mnie to zdziwiło , że taka młoda dziewczyna coś takiego może powiedzieć

ocenił(a) film na 7

Moim zdaniem powiedział jej - przecież w końcu się przemógł, wybuchnął płaczem i wspomniał o osieroconym Gustavie.

Według mnie zakończenie wcale nie jest otwarte.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones