PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=532614}

Brud

Filth
7,2 47 456
ocen
7,2 10 1 47456
5,8 18
ocen krytyków
Brud
powrót do forum filmu Brud

Tytuł "brud" jest 100% trafny, reżyser spisał się na medal, główny aktor zresztą też.
Jestem z deka obrzydzona tym filmem i dlatego daję 3 gwiazdki, choć jakby wniknąć głębiej to jest bardzo ciekawy film pokazujący paskudną naturę człowieka i zasługuje na 7 gwiazdek.

szulcowianka

daje ocenę 3, ale w sumie film był na 7! Masz świetny system oceniania….

ocenił(a) film na 6
emu_

film strasznie chamski, ale generalnie fajny ;) 6/10

szulcowianka

Zgadzam się. Dlatego też ja powstrzymuję się od oceny.

szulcowianka

Obleśny?To samo mówicie o Don Jon.Za to 50 twarzy Graya jest super bo bohater nie nazywa wprost kobiet dziwkami, a traktuje je właśnie w ten sposób.Was po prostu nie da się zrozumieć.To tak jak z rozbieraniem się na plaży.Chodzić w stroju kąpielowym możecie bez żadnych oporów, ale pokazać się komuś w majtkach i staniku nie ma mowy.A przecież to jedno i to samo tylko inaczej się nazywa.

ocenił(a) film na 9
CHDZ

Bielizna jest przeznaczona do noszenia pod ubraniem. Stój kąpielowy jest na pokaz. Tu raczej chodzi o przyzwyczajenia,schematy i jakieś etyczne granice,społeczeństwo nie chciałoby zobaczyć Cię w slipach,ale w szortach do pływania spoko. No i jeszcze różnią się rodzajem materiału. A to,że pani na górze dała ocenę inną niż uważa,że dostać powinien to definiuje tylko siebie,a nie całą kobiecą populację. Troche głupio by było myśleć,że wszyscy mężczyźni noszą fryzure na czeskiego metala wnioskując jedynie po zdjęciu profilowym... A i przykład 50 TG no porażka.

surprise6

Rodzaj materiału mówisz?

surprise6

Olśniło mnie.Nie wiesz za co faceci kochają leginsy?Bo nie odróżniacie ich od rajstop.Dla was to po prostu inny rodzaj materiału i właśnie to czyni z nich zupełnie inny rodzaj garderoby.W życiu bym na to nie wpadł.W takim razie te które chodzą w leginsach, a mimo to zasłaniają swój tyłek myślą jak faceci.Dziękuję za wyjaśnienie.(czeski metal?to dopiero porażka, ile masz lat 7?)

ocenił(a) film na 9
CHDZ

Kto nie odróżnia,ten nie odróżnia...Nie wiem rzuciła Cię dziewczyna,dostałeś kosza,że masz takie wąty do płci przeciwnej... A żeby jeszcze Ci w głowie namieszać napiszę,że legginsy,o których wspomniałeś występują w dziesiątkach fasonów i zrobione są z materiałów od rajstopopodobnych do jeansopodobnych,które z kolei trudno odróżnić od zwykłych spodni,więc znów Twój argument ma się nijak do rzeczywistości. Nie załapałeś czeskiego metala. Bywa.

surprise6

A więc gimnazjum.Ewidentne kłopoty ze zrozumieniem tekstu czytanego.I do tego znowu ten materiał.Jeśli ktoś według Ciebie ma problemy z odróżnieniem leginsów od spodni to chyba laska która ma je na sobie.Nie wiesz czemu każdy facet się gapi na dziewczynę w leginsach?Bo nic nie ukrywają.Wyszłabyś w rajstopach na miasto?A w leginsach tak?To jest właśnie wasze myślenie.Dla nas to jedno i to samo, tylko kolory są inne.Rodzaj materiału nic nie zmienia.Do twojej wiadomości nie, nie mam pretensji do kobiet, tym bardziej do tych zgrabnych w leginsach. Chodzi mi o sposób rozumowania, który bardzo ciężko pojąć i pewnie nigdy mi się nie ta sztuka nie uda.Zgaduję dlaczego właśnie taka, anie inna opinia o filmie Filth i z tego co wcześniej widziałem o Don Jon...Na marginesie, czeski to może być, ale hokeista.

ocenił(a) film na 9
CHDZ

Wątpie żeby gimnazjalista znał pojęcie "fryzura na czeskiego metala/piłkarza/hokeistę"(uwaga! To synonimy!) Spójrz w google pod frazę legginsy jeansowe a gwarantuje ci,że nie będziesz w stanie odgadnąć czy gapisz się na spodnie czy legginsy,skoro masz problem z odróżnieniem kostiumu kąpielowego od zwykłej bielizny. I tak,rodzaj materiału ma znaczenie,a kolory nie są inne,rajstopy i legginsy można dostać w tysiącach wzorów i kolorów. Zarzucasz mi,że nie zrozumiałam... No ale jak to?! Faceta nie zrozumiałam? A mówiłeś,że to nas nie można zrozumieć. Zdecyduj się. Dla mnie Brud był obleśny,bo nie jestem przyzwyczajona do widoku ogromnego,gadającego tasiemca czy robienia laski przez nieletnich. Nie wspominając już o naszej Śwince i jego nędznym żywocie i chyba to,ci dla których ten film nie był w jakiś sposób odpychający mają problem...

ocenił(a) film na 9
CHDZ

Wątpię,żeby gimnazjalista znał pojęcie "fryzura na czeskiego metala/piłkarza/hokeistę"(uwaga! synonimy!) Sprawdź w google frazę jeansowe legginsy,a gwarantuje ci,że ie będziesz w stanie odgadnąć czy gapisz się na zwykłe spodnie czy na legginsy,skoro nie jesteś w stanie odróżnić stroju kąpielowego od zwykłej bielizny. Rodzaj materiału zmienia bardzo dużo,a kolory są takie same,bo zarówno spodnie jak i legginsy występują w setkach wzorów i kolorów. Zarzucasz mi,że nie zrozumiałam twojej wypowiedzi... No ale jak to?! Nie zrozumiałam faceta? Podobno nas się nie da zrozumieć. Zdecyduj się. Brud wydał mi się obleśny,bo nie jestem przyzwyczajona do widoku gigantycznego,gadającego tasiemca czy wykorzystywania nieletnich i "troszeczkę" mnie to odpycha,nie mówiąc już o żałosnym żywocie naszej Świnki. Raczej osoby,których w jakiś sposób ten film nie odrzuca mają problem.

ocenił(a) film na 9
CHDZ

.

szulcowianka

Trafnie to ujęłaś. Ja nie daje żadnej oceny, bo nawet nie wytrwałam do końca.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones