PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1171}
7,4 65 077
ocen
7,4 10 1 65077
7,3 19
ocen krytyków
Brunet wieczorową porą
powrót do forum filmu Brunet wieczorową porą

Czy nie wydaje się wam ta postać dość niezwykła?
Czym konkretnie się zajmuje w filmie nie jest powiedziane. To co wiemy,to że:
1) Sam zna wiele osób i wiele osób zna jego
2) Potrafi wszystko załatwić
3) Nie robi na nim wielkiego wrażenia sytuacja gdy spotyka przyjaciela zakopującego trupa
4) I, moin zdaniem najciekawsza rzecz: Podczas rozmowyz Michałem gdy ten się pyta czy można
przewidzieć przyszłość odpowiada coś w stylu: "Można, ale to nie jest rozmowa na telefon"

Więc pytam się kim tak na prawdę jest Kazik Malinowski?

ocenił(a) film na 10
azamath

Trafne spostrzeżenia.
Nigdy tak na to nie patrzyłem. Tyle razy oglądałem ten film, a jakoś postać Kazika jest pokazana w taki sposób, że nie zwracałem na nią uwagi.
Teraz to można powiedzieć, że to był po prostu kombinator, cwaniak peerelowski. Robił coś dla kogoś, by ten później miał u niego dług wdzięczności. Coś na tej zasadzie.
Po jakimś czasie zna się takie osoby (mówiąc dalej o czasach PRL), że nawet przejazd Warszawą po pijaku i zatrzymanie przez milicję, równe jest wymienieniu nazwiska i wykonania jednego telefonu... i wszystko jasne:)

vertal

Zgadzam, się że ogółnie jest takim facetem od wszystkiego. Ciekawsze dla mnie jednak jest to co sugerują wymienione przeze mnie punkty 3 i 4.
Swoją drogą przypomina mi się dowcip o papieżu i Malinowski, który dość dobrze pasuje do tej postaci - http://www.uwaga.pl/pokaz/4082/malinowski-w-firmie

ocenił(a) film na 7
azamath

Jeśli chodzi o punkt 4, tj. przewidywanie przyszłości, a właściwe cyfr, bo o to pyta Michał, to pewnie chodzi o to, że zna ludzi od totolotka i wiadomo, że jak się będzie bardzo chciało, to można się dowiedzieć co będzie 'wylosowane' xD.

szczawik151

Niezłe wyjaśnienie. O tym nie pomyślałem.

ocenił(a) film na 10
azamath

To kapitan Sowa na emeryturze; nie jedno widział, nie jedno dokonał, tylko palenia wciąż nie udało mu się rzucić.

ocenił(a) film na 9
pan_dziejaszek

Hehehe:) Dobre;)

ocenił(a) film na 10
azamath

Jeśli dobrze pamiętam, kiedy Kazik rozmawia z Michałem, w tle widać plakat Unitry.
Kazik jest elektronikiem, a jak wiadomo, elektronik potrafi wszystko załatwić.

azamath

Przypominam, że w "Nie ma róży bez ognia" to właśnie Malinowski (też grany przez Gołasa) naraił Jankowi zamianę mieszkań. Z której wiadomo, co wynikło, a z której Malinowski mógł uzyskać całą willę dla siebie. Czyli tam też Malinowski wiedział więcej niż powinien.

nosiwoda

Racja. Dobre spostrzeżenie.

ocenił(a) film na 7
azamath

W Ameryce takich określa się mianem fixer, u nas to będzie cwaniak peerelowski-załatwiacz. :)

ocenił(a) film na 10
azamath

To sciemniona postac on i w alternatywach nazwisko ma zmienione a profesorowi calej prawdy nie mowi

ocenił(a) film na 10
qudien

To były ubek,niejaki kapitan Sowa.Obecnie pobierający zmniejszoną emeryturę.Rozpracowanie profesora Dąb Rozwadowskiego należało do jego zadań.Pamiętajcie,że do profesora nawet Michnik dzwonił!Jego córka niby striptiz robiła a filowała kto w restauracji bywa i z jakim elementem/córy Koryntu/się zadaje?biedny docent Zenobiusz Furman!/

ocenił(a) film na 10
azamath

I w tej sprawie trzeba by powołać sejmową komisję śledczą.Na przewodniczącego proponuję kolegę Żaryna.On już nie jedną teczkę przenicował na wylot.

azamath

A ja się dziwię, że gdy Kazik tłumaczy Michałowi, że głos z radia udawał sprawca morderstwa, to nie wytłumaczył mu, że prawdziwe numery można sprawdzić w kolekturze albo w gazecie i że to nie będą te co słyszał w radiu.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones