PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=4376}
7,4 19 669
ocen
7,4 10 1 19669
7,1 14
ocen krytyków
Bullitt
powrót do forum filmu Bullitt

Oprócz sceny pościgu to tak naprawdę nie ma tu nic ciekawego. Wszystko powtarza się po setki razy w innych filmach tego typu z lat 70-ych.

ocenił(a) film na 8
Jerycho

oki ale to jest film z lat 60-tych więc to tamte późniejsze filmy wszstko powtarzały.

Boskigrom

zgadza sie, bullit byl jednym z pierwszych filmow a'la dirty harry

Jerycho

tak szeczrze to jakos wiecej sobie o tym filmie wyobrazalem niz zobaczylem :( klimat swietny, zdjecia b.ladne, samochody mniam, a poscig hmmm na tamte czasy pewnie byl bombowy ale dla mnie nic szczegolnego, goraczka bile go o glowe, no i scenariusz taki pusty, poruszone roze ciezkie problemy, ale glowny watek jak by z innego swiata... 6/10

ocenił(a) film na 10
hatred_pl

Jerycho, Hatred i wam podobni bez urazy, ale czy jestescie aby normalni a moze macie specyficzne poczucie humoru którego nie łapie. A moze chcecie błysnac ignorancja, swoja glupota i jakimkolwiek brakiem wiedzy na tematy podstawowe. Doceniam wasza szczerosc i chec podzielenia sie uwagami na temat filmu, ale wypisujac bzdury uswiadamiacie mi, ilu w tym kraju żyje gnomów ktorzy zabieraja glos chociaz nie maja bladego pojacie o czym wogule pisza lub mówią (tzw. polskie piekiełko, trzeba cos powiedzieć i nie ważne czy ma to sens czy nie). Ten film, moze sie podobac albo nie, to moge zrozumiec i rozumiem ale pisanie ze "Goraczka" bije go na glowe albo ze kino lat 70'tych pelne jest podobnych scen i traktowanie tego jako zarzut in minus. Ludzie!!!!!!! te filmy dzieli cała filmowa epoka. To dzieki filmom Bullitt, Francuski Łącznik, Brudny Harry i filmom z Delon'em mamy to całe kino policyjno-sensacyjne ze swoimi strzelaninami i posciagami a nie odwrotnie i nie wazne jak bardzo wydają nam sie dzisiaj kalekie i niedoskonale(tyczy sie to też innych gatunkow i filmow) . Jak miałem 12 lat to tak analizowałem filmy, jesli i Wy tyle macie to sorry za ten przydlugi wyklad.

phaedra_2

to tak jak z szanowaniem ludzi ze wzgledu na ich wiek, spoko szanuje ale nie znaczy ze w wszytkim mam im ustepowac! tylko dlatego ze to prekursor kina policyjnosensacyjnego mam napoisac ze podobal mi sie? wiesz sorry, moze i znasz sie lepiej na kinie od jakiegos gnomka, ktory oglada sobie filmy dla przyjemnosci, ale nie podales mi zadnej kontry na text o tym ze w goraczce byly lepsze sceny poscigowe (celowo wczesniej w wypowiedzi napisalem o scenie poscigowej, bo ostatnio czytalem jakis ranking w Cinema albo innym podobnym pismie i scena poscigowa bullitta byla na 1 miejscu, choc nie umywa sie do tej z goraczki [chodzi mi WYLACZNIE o scene poscigowa])

a co do tego ze kino lat 70'tych jest pelne podobnych scen? moze nie jest? dla mnie moze nie byl to minus jako taki, ale za wielki plus tego nie uwazam

tyle od malego gnomka o wilki krytyku

użytkownik usunięty
hatred_pl

najpierw naucz sie rozumieć tekst pisany w języku polskim.Później możesz zabierać głos. W filmach z lat 70tych jest wiele takich scen, tak napisałeś. No to skąd w latach 70tych takie sceny??? Może z filmu Bullit, który powstał w 1968?????????. Rozumiesz jak ktoś do Ciebie pisze po polsku, czy może jeszcze jakoś Ci to uprościć??? Tragedia!!!!

ocenił(a) film na 10
Jerycho

I dla mnie nie zrozumiałe jest porównywanie bullitta do gorączki!! równie dobrze można porównać bolka i lolka do teleexpresu - wszak jedno i drugie można zobaczyć w telewizjii. Ale już tak całkiem serio, chiałem pozdroowić wszystkich fanów tego filmu. Ja mu dałem 9/10 - dla scislosci powiem ze jeszcze nigdy nei dalem zadnemu filmowi 10, a bullitt jest jedynym - jak na razie - ktoremu dalem 9.
Oczywiście można sie przyczepić do wielu rzeczy i wad filmu, ale jedno trzeba przyznać, ze takich filmów sie juz nei robi - tzn takich, gdzie kilometry tasm filmowych bez przynajmiej tuzina wybuchow, nie uznaje sie za stracone - to film bez kantów - bez zbednych kretynizmow i scen majacych na celu zwiekszenie widowni (pomine scenę poscigu, ktora jest najlepsza w historii kina) typu - gołych megasilikonów (dobra dobra wiem ze w tamtych czasach nie bylo o nie tak prosto ;)) )
reasumujac - to "prosta" zagadka kryminalna z wyjatkowo "czule" elementami sensacji - ale aktorstwo jest powalające...
...no i Steve McQueen - moim zdaniem najlepszy aktor w historii... no to chyba juz jasne czemu tak chwale ten film

pozdrawiam fanow Bullitta

Ciepiel

" (pomine scenę poscigu, ktora jest najlepsza w historii kina)" no to dales mi pretekst do porownania z goraczka :D ludzie czy jak cos gdzies przeczytacie to zawsze tak musi byc? nierozumiem tego O_o

ocenił(a) film na 10
Ciepiel

minęło ponad 6 lat od poprzedniego wpisu, gdzie pisałem, że dałem 9/10 Bullittowi - niedawno dodałem jedną gwiazdkę - czas mija, a ja wciąż uważam, że Bullitt, to coś więcej niż film.... dlatego teraz ma u mnie 10/10 :D

ocenił(a) film na 5
Jerycho

dokładnie, podzielam opinię w 100%

ocenił(a) film na 6
Jerycho

tyle się nasłuchałem o tym filmie, że ahh że mniam, że cudowny i w ogóle. Oglądałem do 2 razy, bo myślałem, że za pierwszym przegapiłem te wszystkie zachwyty.. Ale oprócz sceny pościgu, która jak na tamte lata była niesamowita i budzi podziw aż do dnia dzisiejszego to w tym filmie nie ma nic ciekawego. Rzekłbym, że jest nawet przynudnawy. A Ci co tak się rozpływają nad tym filmem w TVN Turbo i innych kanałach, poza pościgiem pewnie nic nie pamiętają z tego filmu

Mauna_Kea

kolejny gimbus.

ocenił(a) film na 6
kotbury

chyba TY ^^^^^

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones