PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=643852}

Bunt FM

Radio Rebel
6,1 9 186
ocen
6,1 10 1 9186
Bunt FM
powrót do forum filmu Bunt FM

No, nie powiem co. Fabuła z początku prawie jak w w/w wspomnianym filmie, tylko że zamiast rewolucji wśród młodzierzy, słodziutka randka i przekoloryzowane perypetie nastolatków typowe dla "Disneya". (W cudzysłowie, bo firma nazywa sie Disney, choć sam założyciel-legenda pewnie się w grobie przewraca).

ocenił(a) film na 4
FanOfFilms

Myślę, że bardziej celowali w Radio Free Roscoe. Scena "ujawnienia" buntowniczki była bez wątpienia nieudaną kopią sceny z tego właśnie serialu, kiedy to Smog postanawia wyjawić swoją tożsamość. Z kolei RFR było inspirowane filmem, o którym mówisz, chociaż było jego delikatniejszą, młodzieżową wersją. Jednakże w obu przypadkach Radio Rebel pozostaje daleko w tyle, może nawet nie należy obok tych produkcji tej produkcji stawiać, bo film robiono, żeby ukazać pewien problem, serial zrobiono na fun'u, a disneyowska produkcja z pewnością powstała dla kasy nastolatek w żałobie po Hannie M.
Btw. laska chce być sobą, być niezależna bez względu na wszystko i leci "być anonimowa" do najpopularniejszej rozgłośni w mieście? Darowali by...

ocenił(a) film na 8
dancewithangel

Rany ile razy mam powtarzać że to nie jest żadna kopia żadnego serialu. Wszelkie podobieństwa są tutaj przypadkowe bo to jest adaptacja powieści "Shriking Violet"!

ocenił(a) film na 4
Lola140392

Że tak powiem - jaaasne... Wiesz dziecko twórcą, że skopiowali bezczelnie film i serial "niechcący"...

ocenił(a) film na 8
dancewithangel

Jakim prawem nazywasz mnie dzieckiem? Mam 20 lat? A po błędach wnioskuję że jesteś młodszy/a ode mnie. Mogę ci podać mnóstwo linków które potwierdzają moją wersję, a jedynym twoim dowodem na to że skopiowali film/serial, jest świadectwo kilku osób które widziały produkcje o których mówisz. Ja się skłaniam ku najczystszemu przypadkowi. Wszystko jest robione teraz na jedno kopyto. Po prostu kończą się już pomysły na dobre filmy, więc twórcy, scenarzyści, wykorzystują stare wypróbowane schematy, fabułę. Ale proszę, skoro mam coś tu udowodnić to będę się opierać na prawdziwych źródłach a nie na domysłach: http://www.goodreads.com/book/show/3764355-shrinking-violet Oto opis książki o której mówiłam.

ocenił(a) film na 4
Lola140392

Wydanej w 2009 roku. Jakieś wnioski?

ocenił(a) film na 8
dancewithangel

Dobrze, więc autorka zapożyczyła sobie kilka znanych wątków, a nie twórcy tak jak ty insynuowałaś... O to cały czas mi chodziło...

ocenił(a) film na 3
Lola140392

A twórcy filmu przypadkiem tego nie sprawdzili (słabiutko to świadczy o ich kompetencjach), nie wspominając o tym, że magicznym sposobem żadna z osób pracujących przy tym filmie nie znała tych całkiem popularnych wcześniejszych produkcji (zwłaszcza tej z tak mało znanym aktorem jak Christian Slater...).
Dziewczyno, idź lepiej ujeżdżać jednorożce

FanOfFilms

Bo to takie cukierkowe Więcej Czadu dla gimbusów. Ekranizacja powieści, jak ktoś wspomniał niżej. Bit*h Please! Następna grafomanka pisząca na zamówienie wielkich wytwórni/wydawnictw. Ta cywilizacja ma się ku końcowi...

Powerq

O filmie więcej czadu lepiej tutaj nawet nie wspominać bo to klasyk. Ten film czy coś tam innego jest nieudolną kopią. Na podstawie książki spoko, ale autorka garściami czerpała z filmu z 1990 roku, że autorzy nakręcili film na podstawie książki to już tylko ich głupota. Mogli przynajmniej coś zmienić żeby było bardziej znośne a tak wyszedł ckliwy filmik dla pustych nastolatek. Nieśmiała dziewczyna która w domu zmienia się w super radiowca przy pomocy swojego iphona/ipoda/upoda. Typowo. Moda na iphona wciąż trwa. Największy bubel XXI wieku rozreklamowany na maksa a nie wnoszący nic nowego do branży IT. A film lipa.

użytkownik usunięty
FanOfFilms

Chciałaś się popisać inteligencją? Cóż, nie wyszło, bo swoim komentarzem wykazałaś się co najwyżej ignorancją.
Mimo że nie jestem wielkim fanem produkcji pokroju " Disney Channel Original Movie", to jest parę pozycji, które naprawdę mi się spodobały, a zalicza się do nich między innymi "Radio Rebel". Ten film jest taki, jaki być powinien. Dla mnie liczy się przede wszystkim specyficzny dla Disneya klimat, a nie fabuła, choć fabuła jest w tym przypadku nie najgorsza. Jeżeli zależy mi na naprawdę dobrej treści, czytam książki ;)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones