PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=4382}

Buntownik bez powodu

Rebel Without a Cause
7,4 34 571
ocen
7,4 10 1 34571
7,0 21
ocen krytyków
Buntownik bez powodu
powrót do forum filmu Buntownik bez powodu

Miałam taki dylemat i postanowiłam zacząć od "Buntownika Bez Powodu", bo nasłuchałam się tyle o jego kultowości, wybitności, itp...i owszem James stworzył kultową postać, symbol i do jego gry przyczepić się nie można..ale to chyba jedyna dobra rzecz w tym filmie."Na Wschód od Edenu" i "Olbrzym" są o niebo lepsze.
Najbardziej zadziałała mi na nerwy Judy.Jak można zrozumieć postać, która na początku dnia pogardza Starkiem, żeby potem się nim zafascynować, a pod koniec tego samego dnia...zakochać się w nim?WTF?W ogóle..jęczy na początku filmu, że ojciec myśli o niej jak o latawicy..a w parę godzin po śmierci dotychczasowego chłopaka beztrosko grucha sobie z innym facetem do którego na początku dnia czuła niechęć i wyznaje mu miłość... :D
Relacje między bohaterami wydały mi się groteskowe, to samo tyczy się ich kwestii (tak jak to ktoś już zauważył). Pomysł na film był bardzo dobry...jednak gdyby nie Dean-założę się, że nikt o tym filmie dziś już by nie pamiętał.

ocenił(a) film na 7
WannabeBliss

Zgadzam się w zupełności. Też byłem trochę rozczarowany seansem, postać Judy również mnie wnerwiała, dlatego też siłą rzeczy zakochanie się w niej Jamesa uznałem za pomyłkę. W dodatku ta zadowolona mina rodziców po strzelaninie - "Nasz synek wpakował się w takie tarapaty pierwszego dnia, ale co tam - najważniejsze, że znalazł sobie wreszcie laskę" - słabo.

Mimo wszystko, nie uważam, że to słaby film - może po prostu chciał ukazać naiwność i lekkomyślność nastolatków, buntowanie się przed rodzicami itp.

WannabeBliss

Nie znałem wcześniej Jamesa więc nie zastanawiałem się nad kolejnością oglądania filmów z jego udziałem. Ten jednak był tym pierwszym i bardzo mi się podobał.
Jeśli chodzi o wspomnianą Judy, fajna laska hehe No i jak na 16 -sto letnią dziewczynę jestem w stanie wyobrazic sobie początkowo oziębłą relacje do głównego bohatera jak i późniejsze jej zakochanie w nim. W tym wieku dzieciaki zachowują się pochopnie, jeśli można tak to ując. Poza tym zainteresowanie nim wzbudziła już podczas walki na noże, a przed wyścigiem łatwo było zauważyc jak wypytywała o Starka jego jednodniowego kumpla. Więc to nie jest tak, że gdy zginął jej chłopak ta nagle go zauważyła. Zresztą wiedziała, że mu się podoba. To wszystko jest łatwe do zauważenia po grze aktorów. Wspomnę jeszcze o nocnej rozmowie Starka z Judy po wypadku gdy wspomniała, że w paczce nikt nie jest sobą, każdy kogoś udaje. A pamiętamy, że Platon opisywał Starka w rozmowie z Judy jako bardzo szczerego człowieka.

Ja przyczepic sie do zachowania Judy nie mogę bo nie widzę powodów. Według mnie wszystko było jak najbardziej normalne, w końcu mieli 16 lat.

WannabeBliss

Film jest świetny, wciągający, a postacie zagrane autentycznie. Judy to nastolatka, która sama przyznała, że w paczce zachowuje się i mówi inaczej. Typowe dla tego wieku - presja i wpływ grupy. Polecam ten film - kawałek dobrego kina.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones