PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=21}

Buntownik z wyboru

Good Will Hunting
8,1 294 472
oceny
8,1 10 1 294472
7,5 35
ocen krytyków
Buntownik z wyboru
powrót do forum filmu Buntownik z wyboru

Tytuł aż kłuje w uszy i wywraca mózg na drugą stronę, to klasyczny pleonazm. Czyli masło maślane. Nie wiem jaki tłumacz to wymyślił ale na pewno miał dobrego dilera.

Daabb

Bunt to zwyczajnie sprzeciw wobec czegoś, z czym się nie zgadzamy. Główny bohater nie miał przeciw czemu się buntować, jedyne z czym nie chciał się pogodzić, to ze swoim darem mądrości i faktem, że powinien go jakoś ambitnie wykorzystać. A to głupie przecież. Dlatego "buntownik z wyboru" - wybrał bycie buntownikiem, mimo że nie miał powodu. To według mnie, ale mogę się mylić.

Daabb

To wina polskiego tłumaczenia, które nie ma nic z oryginalnym tytułem filmu.

KLAssurbanipal

A co miałoby mieć? Oryginalny tytuł to gra słowna, dodatkowo powiązana z głównym bohaterem. Nie dało się tego dobrze przetłumaczyć na polski.

KLAssurbanipal

owszem nie ma, ale ciężko byłoby go dobrze przetłumaczyć, a i tak uważam, że jest to jeden z lepszych polskich tytułów kompletnie innych od oryginału, bo świetnie oddaje ducha fabuły... jeden z lepszych, jeśli nie nawet jeden z najlepszych

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones