PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=868}

Być jak John Malkovich

Being John Malkovich
7,3 61 615
ocen
7,3 10 1 61615
7,6 32
oceny krytyków
Być jak John Malkovich
powrót do forum filmu Być jak John Malkovich

Zna ktos podobne zkręcone filmy takie jak byc jak john malkovich,podziemny krąg,gra,przypadek
harolda crica ?

ocenił(a) film na 8
Kubosorek120

"Zakochany bez pamięci"? Ale pewnie widziałeś.

jasiu15

To oglądalem też bardzo dobry

ocenił(a) film na 8
Kubosorek120

może Truman show ?

michalgabka

ogladałem bardzo dobry

ocenił(a) film na 8
Kubosorek120

Hmh, mi akurat "Zakochany bez pamięci" pasuje do tej kategorii jak Zmierzch do horrorów, ale co do pozostałych trzech i Truman Show
zgadzam się w całej rozciągłości (przypadku Harolda Cricka jeszcze nie widziałem).

Jak dla mnie, takimi zakręconymi, frapującymi filmami są chyba wszystkie głębsze filmy psychologiczno-filozoficzne; pewności jednakże
nie mam, toteż na tę chwilę ograniczę się do wymiany co lepszych tytułów, a ty mi powiesz, czy trafiłem w sedno, czy nie:
- z filmów Terry'ego Gilliama - Parnassus, Bracia Grimm, 12 Małp, Fisher King
- z filmów Tima Burtona - Duża Ryba, Beetlejuice, Sweeney Todd, Alicja w Krainie Czarów
dodatkowo: Mechaniczna Pomarańcza, Dzień Świstaka, Nagi Lunch, Chłopak Rzeźnika

Kadente

Być jak Stanley Kubrick, ale ponoć słaby.

ocenił(a) film na 10
Kadente

Zgadzam sie. Moze jeszcze filmy LYncha - w zupelnie innym klimacie, ale porzadnie zakrecone

ocenił(a) film na 10
marajka

nie zgodziłbym się co do zupełnie innego klimatu. W "Być jak John Malkovich" też mamy niemożliwą do wytłumaczenia w racjonalnych kategoriach fabułę, tutaj też film posługuje się na tyle swoim językiem, że nieprzetłumaczalnym. I porządnie zakręcone, to fakt!

ocenił(a) film na 10
Kubosorek120

"Tożsamość" -> http://www.filmweb.pl/Tozsamosc
;-) pzdr.

ocenił(a) film na 10
Avlimoney

"Memento" ;-))

użytkownik usunięty
Kubosorek120

Śniadanie mistrzów

Kubosorek120

Adaptacja z Nicolasem Cage

ocenił(a) film na 6
Kubosorek120

Las Vegas Parano

ocenił(a) film na 10
Kubosorek120

"Synecdoche, New York"
"Birdman"

ocenił(a) film na 8
Kubosorek120

Wkraczając w pustkę

ocenił(a) film na 9
Kubosorek120

Wyspa strachu(2009)
pomijając banalny(niedopracowany) zarys fabuły na Filmweb ciekawie ujęty motyw poszukiwania nieśmiertelności i życia życiem innych. Bonus - przepiękne widoki ;)

eXistenZ(1999)
Również warty uwagi, taki surrealistyczny bądź jak kto woli sci-fi, ale dawne bez masy wybuchów. Poszukiwanie alternatywnej rzeczywistości, i niechęć powrotu do prawdziwego życia.

O północy w Paryżu(2011)
moze malo podobny ale tez z elementem podrozy, raczej nie w głąb świadomości, lecz inspiracji.

Birdman(2014)
ktos juz wymienil, jest to obowiazkowy film na liscie


Basen(2003)
Ale jazda!(2002)
Moon(2009)
Revolver(2005)
sybil 2007
kraina traw 2005



aeakaap

Polecam I heart Huckabees, reżysera, który zrobił Poradnik Pozytywnego Myślenia :) równie zakręcony o ile nie bardziej!

ocenił(a) film na 5
Kubosorek120

Nie wiem jak wymienione tu filmy mają się do "Być jak JM", większość ma niewiele wspólnego - jeszcze Titanica tylko tu brakuje.

Zatem ode mnie tylko dwie propozycje FISHERKING i BIG LEBOWSKI.



ocenił(a) film na 8
Kubosorek120

Vanilla Sky, mój ukochany film:)

ocenił(a) film na 10
panciowojcik

Ja raczej polecam oryginał zamiast podróby:
http://www.filmweb.pl/film/Otw%C3%B3rz+oczy-1997-33260

ocenił(a) film na 8
Marac

To nie podróba, tylko ulepszona wersja niezbyt udanego originału, sam Alejandro Amenabar brał udział przy nagrywaniu Vanilla Sky. Więc skoro sam reżyser pierwowzoru bierze udział w nagrywaniu remake'u, to czy możemy to nazwać podróbą? Wątpie:P

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones