PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=625060}
5,8 25 184
oceny
5,8 10 1 25184
6,5 10
ocen krytyków
Byzantium
powrót do forum filmu Byzantium

Dlaczego wszystko co najfajniejszą (poza wiecznym życiem) zostało zastąpione... zabójczym kciukiem? To w ogóle ma jakieś podłoże w starych, ludowych legendach, czy to tylko fantazja twórców? Jak dla mnie wygląda to głupio i nie ma większego sensu. Z jakiegoś powodu wampiry są utożsamiane z nietoperzami - gdzie są zęby, wyostrzone zmysły, albo strach/wstręt/wrażliwość na światło słoneczne? Czy poza wiecznym życiem i zabójczym kciukiem wampiry tutaj różnią się od zwykłych ludzi, bo ja jakoś nic nie zauważyłem.

ocenił(a) film na 8
szmyrgiel

Sam fakt, że słońce im nie szkodzi pokazuje, że nie jest to typowy obraz wampira. Wampiry w "Byzantium" faktycznie są bardziej ludzkie, ale takie właśnie jest założenie tego filmu. Jeśli chodzi o kciuk, to taki szpon ułatwiał nakłuwanie żył przez co łatwiej jest się wampirom 'pożywić'(w 'Wywiadzie z wampirem postać Toma Cruis'a również używała sztucznego szponu na kciuku do przebijania żył swoim ofiarom).

szmyrgiel

kto w ogole wspominal o wampirach? ten dziadek na poczatku mowil o zjawach, a glowna bohaterka sama mowila o sacroucostam

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones