PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=625060}
5,8 25 186
ocen
5,8 10 1 25186
6,5 10
ocen krytyków
Byzantium
powrót do forum filmu Byzantium

O wampirach inaczej

ocenił(a) film na 7

Moim zdaniem niedoceniony. Bez schematów, szybkich cięć, epatowania przemocą, krwią i wrzaskami. Oczywiście może się podobać lub nie, ale nie można mu zarzucić tandety. A jaka muzyka!

ocenił(a) film na 8
pkb_pl

Zgadzam się w 100%. Przed obejrzeniem filmu warto zobaczyć wywiad z Jordanem, wtedy można też zrozumieć, że dla tego reżysera odległość czasowa pomiędzy Towarzystwem wilków-Wywiadem z wampirem i Byzantium to takie swoiste continuum. Muzyka świetna, można w niej dosłownie utonąć :) Pozdrawiam.

pkb_pl

Mnie się bardzo podobał. Spokojnie przedstawiona historia, bohaterowie są bardzo wyraziści. Polecam

ocenił(a) film na 7
pkb_pl

Popieram. Film może nie jest wybitny ale z pewnością dobry, warty obejrzenia. Wszystko "trzyma się kupy" - scenariusz, gra, zdjęcia i muzyka. Aktorka grająca Eleanor - hipnotyzująca. Tak niska ocena bierze się stąd, że gawiedź oczekuje od kina czegoś innego. Kiedy otrzyma obraz bez efektów specjalnych, wybuchów, stroboskopowych ujęć itp. to nie ma czego oglądać...i o czym mówić.

ocenił(a) film na 10
pkb_pl

Dla mnie to kolejny dobry film Jordana. Typowe jak na niego łączenie wątku psychologicznego z baśniowością, (nie którzy w komentarzach twierdzą że nie udane ). Piękne zdjęcia, świetni aktorzy (bardzo charakterystyczni, jak wyżej napisane- hipnotyzująca aktorka) oraz świetny klimat i muzyka. Mnie osobiście N. Jordan i tym razem nie rozczarował.

ocenił(a) film na 8
pkb_pl

Jak dla mnie świetny, nie spodziewałem się czegoś takiego, bo film kompletnie nieznany, w sensie, że praktycznie nic o nim nie słyszałem, zero promocji, nie słyszałem ani nic złego ani nic dobrego przed obejrzeniem (a specjalnie to nigdy nie szukam opinii, bo wolę nie kierować się czyimiś opiniami), w każdym razie film jest świetny, oczywiście nie idealny, ma trochę kiepskich scen, ale im bliżej było końca tym bardziej mnie wciągał, stawał się coraz lepszy, a napięcie ciągle rosło. Naprawdę kawał dobrej roboty.

pkb_pl

Dzięki za spoiler.

ocenił(a) film na 6
pkb_pl

Film bardzo różni się od innych o podobnej tematyce. Film nie jest wybitny, ale bardzo oryginalne podejście do tematu i oprawa audiowizualna sprawiają, że film powinien mieć o wiele lepszą ocenę nie posiada.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones