PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=496576}

Córeczka

Preacher's Kid
5,4 2 008
ocen
5,4 10 1 2008
Córeczka
powrót do forum filmu Córeczka

Nie wiem dlaczego film ma tak niską ocenę, jak dla mnie zasługuje minimum na 7, choć sama osobiście dałam 10/10. Film nie jest do końca taki przewidywalny, było wiele momentów zaskoczenia, poza tym bardzo wzruszający.
Odnośnie zachowania głównej bohaterki, jak dla mnie nie było wcale irracjonalne (jak ktoś to określił) tylko bardzo życiowe. W prawdziwym życiu można znaleźć wiele kobiet nieszczęśliwie zakochanych i gotowych z miłości zrobić największą głupotę, ten film pięknie to ukazuje, choć może w niektórych momentach zbyt przesadnie jest to ukazane. Film godny polecenia i zamierzam w najbliższym czasie obejrzeć go jeszcze raz z siostrą.

ocenił(a) film na 8
szalonaa1987

Zgadzam się z przedmówczynią. Fil mądry, pokazuje nie tylko, że można zrobić głupotę z miłości, ale również, relacje ojciec - córka, realizację marzenia i daje do zastanowienia, czy zawsze warto dla marzenia poświęcać całe swoje życie.

marta167

Noo troszkę uratowałyście opinię temu filmowi. W sumie zastanawiałam się czy go dzisiaj nie obejrzeć na hbo ale te wszystkie krzyki że nie warto… No wy mnie jednak przekonałyście. Lubie takie filmy i pewnie o 20 sobie obejrzę ;)

szalonaa1987

Ocena, zwłaszcza na imdb nie rokuje zbyt wielkich nadziei na udany seans. Z drugiej strony opis zapowiada całkiem fajną fabułę. Nie pozostaje nic innego jak obejrzeć, a że na HBO leci...

użytkownik usunięty
szalonaa1987

Ja też nie rozumiem tak niskiej noty.
Fakt, nie jest to arcydzieło, i w wielu miejscach film jest przewidywalny (ale od początku domyślałam się że będzie to współczesna wersja Syna Marnotrawnego, i pewnie nie tylko ja, więc dobrze wiedziałam czego się spodziewać), ale bez przesady, nie jest to film tak bardzo słaby czy beznadziejny (akurat wręcz przedziwnie, dający dużo nadziei :) ), wzruszyłam się na nim :)
Bardzo ciepły i przyjemny.
Nie żałuję że obejrzałam.

I zgadzam się z tym co piszesz na temat tego, że film pokazuje jak z miłości człowiek może "ogłupieć" i sprzeciwić się swoim zasadom jakie miał wpajane od dziecka. Jak dziewczyna której od dziecka mówi się o zachowaniu czystości do ślubu w pewnym momencie (trochę zmęczona też ciągłymi zakazami narzucanymi jej przez religię - co w sumie też może pokazać jak działa sprowadzenie jej tylko do płaszczyzny moralnej) spotyka mężczyznę, który idealnie potrafi nią manipulować, zakochuje się i jest gotowa na wszystko dla niego. Zapomina o swoim Celu, o ojcu, o Bogu, zatraca gdzieś po drodze siebie.

Ktoś zarzuca że to niemożliwe żeby dziewczyna została z facetem który nią pomiata i zdradza.
Myślę, że wręcz przeciwnie. Mężczyzna, który uzależnia od siebie kobietę, zastrasza, manipuluje. To wcale nie jest przypadek jeden na milion. Jest niemało kobiet bitych i upokarzanych, które mimo to zostają. Po części z miłości, po części ze strachu przed byciem samą.

Także ja też nie zgadzam się z opiniami, że film jest kompletnie nierealny. Na pewno nie pod tym względem.

Może chwilami za kolorowo zaczyna się układać, ale o to chyba chodziło?
Najlepsze szaty dla syna który "był umarły a ożył" :)

ocenił(a) film na 4
szalonaa1987

A ja rozumiem tak niską notę (a może nawet wysoką). Nie było nic lepszego w tv, więc włączyłem, obejrzałem i co? No i nic, ten film to nic specjalnego, zwykły przewidywalny dramacik o głupiej dziewczynie która trzyma się frajera który ją bije, stawia go ponad przyjaciół i patrzy jak mizdrzy się z innymi piz#ami... Większość dziewczyn w tych czasach się tak zachowuje, choćby facet był idiotą to z nim są, a szkoda.
4/10.

ocenił(a) film na 10
Skillet

Taki film powinien częściej lecieć w TV to może właśnie ta większość dziewczyn w naszych czasach przejrzałaby na oczy. Sama mam koleżankę która jest z facetem który nia pomiata i manipuluje, ale ona niestety tego nie widzi i na wszystko się zgadza... tylko jak jej delikatnie powiedzieć "zobacz ten film w pełni ukazuje Wasz związek".
Z drugiej strony skoro jej to pasuje, to po co się wtrącać...

ocenił(a) film na 2
szalonaa1987

I myslisz że film coś zmieni?? nie zmienisz swojego stosunku do kogoś tak bliskiego po obejrzeniu jakiegoś filmu..

szalonaa1987

10/10??
To chyba naprawdę widziałaś 10 filmów na krzyż w swojej karierze.

ocenił(a) film na 10
shrew90

To że masz odmienny gust co do filmów, albo nigdy się nieszczęśliwie nie zakochałeś/łaś, nie oznacza że film jest kiepski. A filmów oglądałam sporo przed tym filmem i sporo po nim i dalej bym go tak oceniła tylko dlatego że temat jest mi bliski, jak wspomniałam wyżej identyczna sytuacja spotkała moja najbliższą przyjaciółkę. Stąd też moja ocena jest mocno subiektywna, w innym przypadku pewnie oceniłabym na ok 8/10.

szalonaa1987

Oczywiście, że się nieszczęśliwie zakochałam - chyba nie ma takiej osoby, która nie miałaby takiego doświadczenia w swoim życiu, niemniej nigdy, w przeciwieństwie do tych kobiet uwikłanych w takie toksyczne związki, nie wplątałabym się w coś takiego, o ironio - z tego samego powodu co Ty - gdyż temat jest mi bliski a co najważniejsze - bo mam szacunek do siebie i wiem ile jestem warta, a burakom takim jak w tym filmie mówię zdecydowane NIE. Głupocie tych kobiet i dziewczyn zresztą też. (przepraszam, ale inaczej tego nie nazwę).

Jednak faktem jest, że o gustach się nie dyskutuje :-)
A tutaj już mówiąc całkiem OBIEKTYWNIE - po prostu w skali 1-10 są naprawdę takie genialne pozycje oscylujące w granicy 8-9-10, że ten film, który no, nie powala na kolana, nie trzeba po nim nic zbierać z podłogi, dochodzić do siebie przez następny dzień i po prostu jest troszkę banalny, IMO nie powinien stawać obok nich :-)
pzdr.

ocenił(a) film na 3
szalonaa1987

Obecna ocena tego filmu i tak jest dość wygórowana. Widocznie podnoszą ją głównie kobiety, którym bardziej podchodzi takie kino.
Generalnie strata czasu. Film okrutnie przewidywalny, nudny i ckliwy.
Nie lubię takich "dramatów", które bazują na niedorzecznym zachowaniu bohaterki, która sobie sama stwarza pseudo-problemy.
Niewiele jest też innych aspektów, które mogłyby podnieść jego atrakcyjność.

Obiektywnie rzecz podsumowując (o ile się da):
ocena 7 od ludzi wrażliwszych na ludzkie kłopoty i uważające, że to są prawdziwe, życiowe problemy
ocena 4 od pozostałych
co daje uzasadnioną średnią 5,5

dariusgromnicki

film głupi to fakt. Do bólu przewidywalny i raczej go nei obejrzę do końca, bo nie tego sie spodziewałam w przedświąteczny wieczór ;)
Rozumiem jednak zachowanie głównej bohaterki, która od dziecka musiała być idealna, nie mogła popełniac błędów, postanowiła się usamodzielnić i co? Wielkie nic. Miała się przyznać do porażki? Komu? Dokąd miała wórcić? Ojciec zakazał jej wracać, ani nawet odzywać się do niego. Gdy zadzwoniła z płaczem, mówiąc co prawda, że radzi sobie świetnie, ale jednak chciałaby wrócić do domu i słychać wyraźnie, że płacze, ten ojciec nie odebrał telefonu. Nie oddzwonił. Takie są właśnie problemy młodych ludzi.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones