PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=331608}

Całkiem zabawna historia

It's Kind of a Funny Story
7,1 78 381
ocen
7,1 10 1 78381
7,3 3
oceny krytyków
Całkiem zabawna historia
powrót do forum filmu Całkiem zabawna historia

To jednocześnie obraz Ameryki ludzi młodych, którzy nie zawsze radzą sobie z nadmiarem stresów i wynaturzeń współczesnej cywilizacji, z "ciśnieniem życia" nakierowanym na karierę. W rezultacie nie zawsze mogą utrzymać się na powierzchni i często już na progu dorosłości oscylują między chorobą psychiczną a marginesem społecznym.
Ja tak odbieram tę "Zabawną historię", choć to oczywiście nie jest przesłanie filmu, ale w sposób oczywisty z niego wynika.

Ahmed_1

Mozna by to skrocic do stwierdzenia: Problemy pierwszego swiata.

ocenił(a) film na 3
Ahmed_1

Bogaty świat jego wrażliwości i wyobraźni? Jest różnica między wrażliwością a przewrażliwieniem, główny bohater tak właściwie to nawet nie wie czemu chciał się zabić, bo rodzina, bo szkoła, bo kumpel ma dziewczynę a ja nie mam... no na litość, to każdy z nas powinien się w pewnym momencie zabić. A wyobraźnia jest dokładnie gdzie? Na 20 rysunkach labiryntów? No tak, wyobraźnię ma tylko kreatywność level 1.
Do tego motyw typu "jestem niesympatycznym szczurem ale piękność w której się zakochałem chce akurat mnie" jest raczej z bajki dla nastolatek. Plus ta fałszywa skromność "nie, nie umiem rysować" i jeb Picasso, "nie, nie umiem śpiewać" i jeb Jackson, typowy nastolatek który uważa że świat poświęca mu za mało uwagi, no a przecież jest taki zajebisty pod każdym względem.
Film ratuje tylko gra Zach'a Galifianakis'a, jakby jego rola była pisana przez zupełnie innego scenarzystę.

ocenił(a) film na 6
Regorro

Zgodzę się że film nie do końca podołał oddaniu emocji które są opisane w książce - mam wrażenie że akcja zaczyna się ok w 1/3 akcji książki czyli pomija wszystkie wyjaśnienia i powody dzięki którym można zrozumieć chłopaka lub robiąc z niego comedic relief. Na przykład scena w której np. (w książce) siedzi przy stole z rodziną, ma milion wyrzutów sumienia co do rzeczy których nie zrobił, które zrobił źle, do tego wszyscy robią co mogą żeby mu pomóc a on nie potrafi zjeść posiłku i zmusza się do zachowywania pozorów i jedzenia po czym wybiega do łazienki zwymiotować. Obrzuca się wtedy stosem wyzwisk i chce umrzeć bo słyszy przez ścianę reakcję swojej matki. Tego dnia też powstaje plan pójścia na most. Za to w filmie zabawnie bełta na całą swoją rodzinę ha ha ha.
Film generalnie lekki ale gdybym nie znała motywacji bohatera z książki czułabym że zmarnowałam czas na oglądanie, a przecież nie o to chodzi w filmach - mają być samodzielnymi historiami a nie dopełnieniami książek.

Ahmed_1

każdy z nas boryka się z problemami osobistymi czy dnia codziennego, ale grunt to się nie poddawać, otaczać się życzliwymi ludźmi i korzystać z pomocy fachowych specjalistów jakich wiele w naszym kraju, choć prawdziwych przyjaciół poznaje się w biedzie i ten kto jest z nami w tym najgorszych chwilach zostanie z nami na zawsze i nigdy nas nie opuści :):)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones