PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=297120}

Callas i Onassis

Callas e Onassis
6,8 525
ocen
6,8 10 1 525
Callas i Onassis
powrót do forum filmu Callas i Onassis

Zostało mi poradzone bym napisał, skoro mi sie film nie podobał, na co odpowiedziałem, że mi sie
nie chce.. Po chfili pomyślałem jednak, że warto ostrzec bo ocena niezrozumiale zawyżona.
Ludzie mają różny gust, bo gdyby tak nie było, to przecież serialowe tasiemce nie miały by takiej
popularności. Mam wrażenie, że ten film ma trafić właśnie do takiej kuchenno-serialowej widowni,
która dziwnym trafem zrezygnowała w tym momencie ze szkła kontaktowego i nabrała ochoty na
jakąś dłuższą fabułę.
Film bardzo miałki, scenariusz to chyba wiatr w połowie rozwiał, poszczególne epizody nie łaczą
sie ze sobą. Aktorstwo Ranieri pozostawia bardzo wiele do życzenia: sceny w operach sztywne i
nie rytmicznie zagrane. A Callas słynęła przecież nie tylko z głosu, ale i ze swobody w
odnajdywaniu sie na scenie! Rzeczywiscie-wnetrza i scenerie oddane nie źle, ale czy aż tak
zachwycająco by sie można bylo "poczuć jakby się tam było", to nie powiem. Jednak najgorszą
stroną jest faktografia, a dokładniej jej brak. Film mógłby być w moich oczach uratowany gdybym
mógł z niego dowiedzieć sie czegoś więcej niż tego, że Callas byla zakochana w Onasisie. To
wiedziałem. A trzydziesto sekundowe sceny pocałunków potrafię sobie wyobrazić. Z resztą w
przemineło z wiatrem robią to ciekawiej-i jaka łuna!

Film dla naprawdę znudzonych do rymi produkcjami, chcących zobaczyć trochę włoskiej
niskobudżetówki. Nie najgorszy: 4 gwiazdki czyli ujdzie.

ocenił(a) film na 4
kaligulainpoland

Obejrzałam bez większej przykrości, że tak to ujmę. Ale moje odczucia zgadzają się w pełni z komentarzem kaligulaina - co piszę w ramach uprzedzenia kogoś, kto oczekiwałby tu ewentualnie jakichś ambitniejszych wglądów.

ocenił(a) film na 6
kaligulainpoland

Całkiem trafna recenzja ;)

ocenił(a) film na 5
kaligulainpoland

Po CHFILI niekuchenny kaligula powinien otworzyć słownik ortograficzny, zanim cokolwiek napisze. ZGROZAA! :-( "Zostało ci to poradzone" kaligula, posługując sie twoim językiem...:-(

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones