PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=219796}

Captain America: Pierwsze starcie

Captain America: The First Avenger
6,7 189 718
ocen
6,7 10 1 189718
5,9 20
ocen krytyków
Captain America: Pierwsze starcie
powrót do forum filmu Captain America: Pierwsze starcie

Skoro Kapitan Ameryka miał tarczę ze sobą na pokładzie samolotu, to skąd się wzięła u Starka w
domu w Iron Man 2?

ocenił(a) film na 7
McLlovin

Ta tarcza w domu Starka to była replika.
Przecież ona była w pół rozwalona i widać było że nie przypominała Vibranium, materiału którego nawet Thor młotem nie rozwalił ...

kolan_q

Całe Vibranium poszło na budowe tarczy dla kapitana

ocenił(a) film na 6
patrykniedzialka

A nie zastanawia Cię, że skoro farba na tarczy nie jest wykonana z vib... vibra... vibranium. To powinna odpadać od tarczy pod wpływem uderzeń, tak samo jak ślady walki widocze są na tarczach rycerzy. Lub inaczej: dlaczego Od 70 lat nie znaleźli więcej Vibranium, a skoro jest takie dobre to dlaczego Iron Man nie użył go w swoich mechach.

mates_z

Są jeszcze dwa składowiska Vibranium ale to musisz poczytać komiksy.
Chyba że chcesz to ci powiem to może znajdziesz odpowiedzi na wszystkie pytania.
A gdyby Iron-man użył np. do pordukcji zbroji to jak by się nazywał? Vibra-man? T
Troche jak nazwa wibratora :)

ocenił(a) film na 6
patrykniedzialka

Człowiek żelazko ma zbroje z stopu tytanu i złota, a i tak nazywają go czlówiekiem żelazo.

redokoks

Ze stopu żelaza.
W komiksie było że Justin Hammer skradł technologię Starka tylko swoją zrobił z Tytanu.
Ambitnie tylko że nie przewidział że tytan ma mniejszą temperaturę więc razem z WarMachine mu ją zepsuli pod wpływem ciepła :)
Polecam również zobaczyć najnowszy (może nie najnowszy bo z 2009 roku ale z pewnością najgorszy a już pewnie zrobili lepszy/gorszy który jeszcze nie pokazali w Polsce) serial o człowieku - żelazku to się dowiesz ):

ocenił(a) film na 6
patrykniedzialka

Oglądałem, ale trzeba zauważyć, że mówimy o Tonym Starkiem z filmu, nie serialu. W Iron Manie tony powiedział "Nazywają mnie iron manem, ale moja zbroja jest ze stopu tytanu i złota."-Tony nie powiedział słowo w słowo tak jak napisałem, ale sens jest ten sam.

McLlovin

nie kojarzę dokładnej sceny z tarczą w iron man 2 ale mogła się pojawić ponieważ jego ojciec poszukiwał wraku samolotu. Skoro znalazł tesserakt to mógł znaleźć i tarczę...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones