PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=99995}
5,9 2 469
ocen
5,9 10 1 2469
Carrie
powrót do forum filmu Carrie

choc ksiazki jeszcze nie czytalem, to jesli chodzi o filmy to ten pierwszy remake 2002r. jest najlepszy ogolnie ze wszystkich czesci (serii) o carrie, chocby mogliby wziac sie w hollywood za pociagniecie jej historii chocby po tym najnowszym drugim remke z 2013r, badz tez zrobic tez 3 czesc oryginalnej serii, ktora byla w planach, 9/10.

ocenił(a) film na 4
herkules5_56

to nie jest oryginalna seria, bo pierwsza adaptacja Carrie wyszła w 1976, dwa lata po książce.. a ta w wielu miejscach odbiega od książki ujmując tym samym głębszemu przekazowi książki (problemy socjologiczne)

Konstantine

nie znasz sie, nie odzywaj sie ;)

ocenił(a) film na 4
herkules5_56

pisałam pracę naukową na ten temat, to chyba się znam ;)

ocenił(a) film na 7
Konstantine

Czy aż tak bardzo? No nie wiem. Zamiast wstawek ze sprawozdań komisji i przesłuchań przed nią są przesłuchania na policji - to z komisja wypadłoby raczej słabo i długaśnie, więc taka zmiana jest jak najbardziej na plus. Scena z ubijaniem świń - genialna (nawet dosłowność w najnowszej wersji może się schować). Fakt, matka Carrie nie jest już taka demoniczna, fakt, w scenie powrotu do domu po doznaniu pierwszego okresu Carrie nie jest agresywna (podobnie jak po drugim powrocie, gdzie, jak w pozostałych dwóch adaptacjach modli się, a w książce przecież zabiła ją od razu), fakt, krew zrzucono w niewłaściwym momencie, fakt, uwspółcześniono film, fakt, zmieniono zakończenie (a zauważ, że w pierwszej i w trzeciej wersji są one identyczne) - w książce pewna kobieta pisała do swojej siostry o tym, że jej leżącą w łóżeczku malutka córeczka potrafi poruszać przedmiotami siłą woli). Mimo to jednak pod wieloma względami jest to wierniejsza adaptacja (a scena zemsty w szkole to mistrzostwo, jedynie Tommy zginął inaczej niż w książce) od pozostałych dwóch i jest warta uwagi.

herkules5_56

"najlepsza adaptacja Carrie choć książki jeszcze nie czytałem", doprawdy gratuluję. Po czym wnosisz że najlepsza skoro nie masz porównania do literackiego pierwowzoru, ręce opadają

browne_2

rece opadaja koles jak takie trolle jak ty mi spamuja ;) ksiazke juz dawno przeczytalem, a post stary odkopujesz, rece opadaja ;)

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
herkules5_56

Ja natomiast znowu odkopuje bo mam beke z tematu

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones