PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=905}
7,9 94 569
ocen
7,9 10 1 94569
8,1 32
oceny krytyków
Casablanca
powrót do forum filmu Casablanca

wspaniały film

ocenił(a) film na 10

Nie widziałam lepszego romansu niż Casablanca. Film prawdziwie kultowy. I przy takim kinie nie jest wstyd powiedzieć, że lubi się melodramaty i romansidła :) Choć są elementy komiczne w tym filmie np. czeski ruch oporu z Victorem Laszlo, prawie jak francuski ruch oporu z Alo Alo:P

ocenił(a) film na 10
Aga_Melodia

Czeski ruch oporu dział bardzo dobrze,nawet udało im się przeprowadzić udany zamach na Heydricha Reinharda protektora Czech i Moraw i wysoko postawionego nazistę w III Rzeszy.

ocenił(a) film na 10
Fisix123

A poza tym jakies spektakularne akcje? Inna skala zupelnie niz na naszych ziemiach, ale u nich sama okupacja to tez wygladala dosyc rajsko w porownaniu do GG:)

ocenił(a) film na 6
Aga_Melodia

Twarz Ingrid Bergman to może nie jedyny ale na pewno największy plus tego filmu. Końcówka w miarę spoko ale aby tak piać nad tym filmem to przesada... no i to jest niby taki najbardziej romantyczny film wszechczasów? taka opinia to jakiś żart... (uwaga spojler :P ) co jest romantycznego w tym ,że kobita się puszcza za plecami męża? ok w Paryżu myślała ,że on nie zyje ale później? można to zrozumieć jako tako ,że się zakochała w innym ale ja w tym romantyzmu nie widzę :p Bogart też wcale mnie nie zachwyca... co kobiety w nim widzą?

ocenił(a) film na 10
michalsmm

Romantyczne nie jest puszczanie sie, ale watek dramatu trojga ludzi, ktory jak widac dostrzegalny jest coraz rzadziej. Ten film to melodramat, komedia i film wojenny w jednym. Dodatkowo uniwersalny, bo niezaleznie od pogladow dotyka wiekszosc widzow. Pod warunkiem, ze ma sie jakies doswiadczenia zyciowe poza fejsbukiem i dyskoteka:)
Bogart byl symbolem twardego, cynicznego i ironicznego faceta, ktory byl do bolu szczery i na wskros uczciwy. Chyba wystarczy superlatyw.

ocenił(a) film na 8
michalsmm

Bogart nie byl szczegolnie wielbiony za wyglad. Byl przeciez niski i bardzo szczuply. Chodzilo o jego charakter i nonkonformizm. Facet byl taki jaki chcialby byc...prawdziwy mezczyzna. Znam jego biografie doskonale i nie spotkalem sie z tym, zeby ktos mu zarzucal klamstwa, oszustwa, lenistwo czy brak inteligencji i rozeznania. Wprost przeciwnie. Bogart stworzyl najlepsza kreacje detektywa w historii kina i byl w ogole synonimem twardziela.

ocenił(a) film na 8
tulipantudeski

Zgadza się, rola Bogarta super

ocenił(a) film na 8
Aga_Melodia

-Po co przyjechał Pan do tego miasta?
-Do wód.
-Do jakich wód? Przecież jesteśmy na pustyni!
-Musiałem zostać błędnie poinformowany.

:-)