PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=490881}

Cela 211

Celda 211
7,5 40 225
ocen
7,5 10 1 40225
7,3 3
oceny krytyków
Cela 211
powrót do forum filmu Cela 211

Witam

Jakie znacie filmy o podobnej tematyce?

Ja ze swojej strony mogę polecić francuski "Prorok" no i oczywiście rodzimą produkcje, czyli Symetrie.


Pozdrawiam ;)

ocenił(a) film na 9
bart_49

Przychodzi mi na myśl jeszcze "Skazaniec" ang. "Felon" z 2008 roku, który bardzo polecam.

ocenił(a) film na 8
Keskese

Dzieki wielkie, na pewno zobaczę.

Jak znacie coś jeszcze, to proszę podawać ;)

ocenił(a) film na 8
bart_49

też tematyka więzienia, tylko że później główny bohater zaczyna się mścić i dość efektownie zabija :P a tytuł to "Prawo zemsty"

ocenił(a) film na 5
rafcio_100

Ja polecę Chopper`a i Bronson`a filmy bardziej realistyczne, btw Felon dobrym filmem jest :)

ocenił(a) film na 5
Koziol_7

Jeszcze Więzy Krwi, a z klasyki: Skazani na Showshang, Papillion, Ucieczka (z C Estwoodem), Nieugięty Luke. Sory za 2 posty ale jak chciałem edytować 1 nie zmieściłem się w czasie :p Podaj jakie klimaty wolisz, czy ogólnie ma to być o więzieniu, to może coś jeszcze mi się przypomni
pozdro

ocenił(a) film na 8
Koziol_7

Hmm klimaty, jeśli chodzi o więzienie, to chyba są one połączone i trudno dobrać odpowiedni klimat. BTW Wątpie że jeszcze są jakieś filmy, ale BIG THANKS za te tytuły ;)

Koziol_7

Bronson jest realistyczny:/ polecam film Prawdziwy Bronson dokumentalny o zyciu michaela petersona.

ocenił(a) film na 5
malaczarna1991

Widziałem. Całkiem niezły, można się dowiedzieć paru ciekawych rzeczy. Ale "Bronson" bardziej mi się podobał.

bart_49

Carandiru

ocenił(a) film na 8
bart_49

Law Abiding Citizen ? tez coś o wiezieniu bardzo fajny

ocenił(a) film na 8
bart_49

morderstwo 1 stopnia

ocenił(a) film na 8
Pegazus

więzy krwi , polecam swietny ale bardzo długi , prawo zemsty naprawdę godne polecenia symetria też nie będę sie odnosił do reszty bo wszystkie widziałem z wymienionych polece jeszcze experyment niemiecki jak i ten nowy bardzo podobny klimat ;) więcej mi nie przychodzi do głowy :)

ocenił(a) film na 8
bart_49

W Naturall born killers jest też motyw buntu w więzieniu. Tylko, ze wszystko jest utrzymane w konwencji groteski.

użytkownik usunięty
Aerthevist

"gniazdo os" - animal factory

bart_49

Hunger - Film o tematyce więziennej, jednak nie jest to film akcji,opowiada o więzniach politycznych i jest oparty na faktach- dlatego nie jest może tak ciekawy, bo nie jest to komercja nastawiona na kinowy zysk,raczej na odwzorowanie prawdy. Momentami szokujący i wręcz odrażający,szczególnie pod koniec

ocenił(a) film na 7
bart_49

"Bunt","Więzień Brubaker"...

GrimReaper76

A ja serial polecam OZ.

ocenił(a) film na 8
Slodkimisiu

NAJLEPSZY WIĘZIENNY SERIAL JAKI WIDZIAŁEM-PREASON BREAK PRZY TYM TO BAJECZKA!

ocenił(a) film na 8
cukieras1981

Nie rozśmieszaj nawet ludzi. Najlepszym serialem więziennym jest "OZ" 1997-2003,
a nie jakieś ugrzecznione gówno Prison Break.

ocenił(a) film na 8
returner

Widzę,że problemy z odczytywaniem znaków interpunkcyjnych,ale w obecnej dobie mnie to nie dziwi. Przecież napisałem,że OZ jest najlepszy - a prison break to bajka.Najpierw pomyśl, później komentuj.Pozdro.

ocenił(a) film na 8
cukieras1981

Sorry, komentarz dotyczył Celi 211,ale Prison Break to i tak bajka.

ocenił(a) film na 8
cukieras1981

Wybacz. Odczytałem tylko twoje zdanie :)

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 8
bart_49

Prison Break ;)

ocenił(a) film na 7
Artur_Raven

Kewin sam w domu

ocenił(a) film na 9
niko_filmweb

Ja nie polecam Kevina bo to zbyt brutalny film który mogą oglądać tylko źli ludzie bo człowiek dobry nie przeboleje tej brutalności tego małego dziecka które już przed kręceniem filmu miało ewidentne symptomy rozpier..... i mordo.... ;D

ocenił(a) film na 7
bart_49

Bardzo gorąco polecam ZŁO i Dog Pound.Oba zaje....e:)

ocenił(a) film na 9
bart_49

Bronson http://www.filmweb.pl/film/Bronson-2008-480582

ocenił(a) film na 9
bart_49

jeszcze może być film trochę Sci-Fi "Mechaniczna pomarańcza" http://www.filmweb.pl/Mechaniczna.Pomarancza

ocenił(a) film na 9
bart_49

niekwestionowany

ocenił(a) film na 8
bart_49

Ostatni bastion - The last castle

ocenił(a) film na 9
bart_49

Polecam "Lockdown" dość ciekawy z przesłaniem.

bart_49

Midnight Express

bart_49

Polecam Eksperyment ;p

ocenił(a) film na 9
bart_49

"Więzień nienawiści" nie będziesz żałował ;) a reszta ciekawych (eksperyment, gniazdo os, uśpieni, Wyspa skazańców (2010)), została wymieniona wcześniej :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones