Kwong saan mei yan

Po śmierci ojca księżniczka Yen Feier jest zmuszona objąć tron i przejąć dowodzenie nad armią, by chronić imperium.

"Cesarzowa i wojownicy" to lektura dla młodych, naiwnych dziewojek, które z braku życiowego doświadczenia marzą o dzielnych wojach i szlachetnych nieznajomych. czytaj dalej

zdaniem społeczności pomocna w: 32%
pokaż:
 
Kelly Chen Kelly Chenjako:Yen Feier
Kelly Chen jako Yen Feier
Donnie Yen Donnie Yenjako:Muyong Xuehu
Donnie Yen jako Muyong Xuehu
Xiaodong Guo Xiaodong Guojako:Hu Ba
Zhenghai Kou Zhenghai Koujako:Teng Bochang
Leon Lai Leon Laijako:Duan Lan-quan
Leon Lai jako Duan Lan-quan
$related.related Weihua Liujako:Król Yan
$related.related Shan Zhangjako:Król Zhao
Shan Zhang jako Król Zhao
$related.related Bo Zhoujako:Ao Jia
zobacz pełną obsadę

ocena aktorów w filmie

Donnie Yen jako Muyong Xuehu
Donnie Yen jako Muyong Xuehu
8,2 23 głosy
Leon Lai jako Duan Lan-quan
Leon Lai jako Duan Lan-quan
8,1 15 głosów
Kelly Chen jako Yen Feier
Kelly Chen jako Yen Feier
7,6 17 głosów
Xiaodong Guo jako Hu Ba
Xiaodong Guo jako Hu Ba
7,1 8 głosów

Starożytne Chiny. Podzielony na liczne królestwa kraj zatopiony jest w nieustannej wojnie. Gdy król kraju Yan zostaje ciężko raniony, przekazuje dowodzenie i tron swemu zaufanemu generałowi. To cios dla ambitnego i mściwego siostrzeńca króla. Rozwścieczony zabija monarchę licząc na przejęcie tronu. Tymczasem ku jego zaskoczeniu generałowie obwołują następczynią córkę króla – księżniczkę Feier. Feier bierze na siebie brzemię rządów i dowodzenia armią, ale staje się też kolejnym celem podstępnego siostrzeńca. Gdy nasłani przez niego mordercy ciężko ranią księżniczkę, ratuje ją tajemniczy mnich – rycerz Duan Lanquan. Ratując jej życie, daje jej także miłość. Zbliża się jednak dzień, w którym Wielka Księżna Królestwa Yan będzie musiała wybrać między obowiązkiem wobec kraju a uczuciem. Ponadczasowa historia łącząca wspaniałe sceny bitewne z love story. "Cesarzowa i wojownicy" to najnowsza superprodukcja Chin i Hongkongu. Film wyreżyserowany przez jednego z największych mistrzów choreografii scen bitewnych Tony CHING SIU TUNGA, to zrealizowana z epickim rozmachem epopeja rycerska z wielką miłością w tle. W rolach głównych zobaczymy tu mistrza sztuk walki Donniego Yena oraz ultrapopularną w Chinach piosenkarkę i aktorkę Kelly Chen.

  • Tajemniczo brzmiące określenie "wuxia pian" to nic innego jak nazwa gatunku, do którego należy film "Cesarzowa i wojownicy". Wuxia to bohater chińskiej literatury, filmu czy komiksu doskonale znający sztuki walki. Gdyby tak u nas stworzyć podobną ... czytaj dalej

    zdaniem społeczności pomocna w: 40%

pozostałe informacje o filmie
Cesarzowa i wojownicy

muzyka:
zdjęcia:
(więcej...)
 
oceń twórców
dystrybucja:
Epelpol Entertainment
studio:
  • Beijing Poly-bona Film Publishing Company
  • BIG Pictures
  • China Film Co-Production Corporation
(więcej...)
inne tytuły:
(więcej...)
  • Dla potrzeb filmu wyprodukowano tysiące zbroi i sztuk broni. Najważniejsze były zbroje czwórki głównych bohaterów, które powstawały aż dwa miesiące. Najdłużej trwało jednak przygotowywanie hełmów. Zbroję Księżniczki przygotowywano osobno. 
  • Pomimo, iż Kelly Chen i Leon Lai są popularnymi w Azji piosenkarzami i aktorami to na planie "Cesarzowej i wojowników" współpracowali ze sobą po raz pierwszy.
  • Kelly Chen grającą Yen Feier wyposażono, aż w 3 oficjalne stroje i zbroje oraz 4 hełmy. Jeden z nich otrzymał nawet imię – „Jaskółka”, ze względu na charakterystyczne kształty.
zobacz wszystkie tematy na forum

Dowiedz się więcej o

o