PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=843}
7,8 431 739
ocen
7,8 10 1 431739
6,5 25
ocen krytyków
Chłopaki nie płaczą
powrót do forum filmu Chłopaki nie płaczą

Jak wyżej.Niewiem czy jakakolwiek polska komedia jest w stanie przebić Chłopaków,może poza Vabankiem.Legendarnych tekstów jest tutaj na pęczki,praktycznie każda scena śmieszy do łez,a scenariusz to po prostu mistrzostwo świata.Pozostaje czekać na następców takich komedii jak ta, bo niestety ostatnie propozycje takie jak Wyjazd Integracyjny czy Kac Wawa są totalną porażką i nie wymagają nawet komentarza.

ocenił(a) film na 3
jointnasz

Przeciez chlopaki nie placza i kac wawa wiele nie rozni.
Oba glupie i wulgarne.
Z tym, ze chlopaki ciagna z Pulp Fiction czyli swietnego filmu a kac wawa z kac vegas czyli filmu troche gorszego.

ocenił(a) film na 10
kashmir23

Ty albo nie widziales nigdy Pulp Fiction i Kac Wawa albo masz cos z dyńką, bo nie wierze, ze ty tak na serio to napisales.

ocenił(a) film na 3
triple_x_OG

Widziałem. Napisałem serio.

ocenił(a) film na 10
kashmir23

no to serio masz cos z dyńką :)

ocenił(a) film na 3
triple_x_OG

Vice versa :P

ocenił(a) film na 8
triple_x_OG

Niestety albo stety, Chłopaki czerpią od Tarantino. A poza tym, to że sporo jest fajnych tekstów w Chłopakach nie rekompensuje kulejącego jak dla mnie scenariusza, akcja ma za dużo wątków, albo są one niedopracowane. Być może film powinien być dłuższy. Sztuczność scenariusza w Chłopakach tak samo jak w Poranku kojota poraża w filmach Lubaszenki, niestety.

ocenił(a) film na 9
kashmir23

Żal mi Ciebie..

ocenił(a) film na 3
Labek

A mi Ciebie. I tak w nieskończoność...

ocenił(a) film na 8
kashmir23

No tak, bo pulp fiction wcale nie jest wulgarne ;)

ocenił(a) film na 3
patrykdmtr

Jest.

użytkownik usunięty
patrykdmtr

Ale nie jest głupie.

ocenił(a) film na 9
kashmir23

Coś masz kolo z deklem nie teges chyba

Movie_Crash_Man

Ale napisał bardziej merytorycznego posta.

kashmir23

kac wawa to najwieksze gowno jakie moze byc...

ocenił(a) film na 10
kashmir23

Dużo nie różni, bo oba prawdziwe, pokazują tak jak jest, nie wiem skąd te narzekania. Chcesz mi powiedzieć, że w Polsce to sami kulturalni studenci filozofii? Gdzie Ty żyjesz....

ocenił(a) film na 8
jointnasz

Obejrzałam właśnie kolejny raz po paru latach i płakałam ze śmiechu:) Pod względem dialogów ten film to arcydzieło, zdecydowanie moja ulubiona polska komedia. Takich filmów już się nie robi, teraz to jest Lejdis, Wkręceni czy jakieś inne badziewia, w których każdy bohater ma wypasioną chatę, samochód, pracę (nie wiem, skąd oni biorą takie realia), a humor jest na siłę, powinni zrobić z tego sitcomy i puszczać śmiech w tle, żebym wiedziała, kiedy się śmiać

PhoenixGirl

Dokładnie! Mam takie same odczucia:)

ocenił(a) film na 10
jointnasz

kiepski film

jointnasz

W historii na pewno nie, ale uznał bym ten film za jeden z najlepszych w swojej kategorii, czyli wulgarnego, toaletowego humoru.

Rzeczywiście jak się patrzy na poziom takiego "Kac Wawa" (notabene również z udziałem Milowicza i Zbrojewicza) oraz innych komediowych "perełek", to człowieka szlag trafia.

ocenił(a) film na 9
marcin261287

Skoro Kevina masz na 10 to rozumiem Twój osąd dla tego filmu.

Labek

"Skoro Kevina masz na 10 to rozumiem Twój osąd dla tego filmu."

Konkretnie którego? I czy aby nie nie czepiasz się tutaj "Kevina"? Jak tak, to będę gryzł ;)

ocenił(a) film na 9
marcin261287

Hmmm..no o jakim filmie jest mowa na tym forum ? Nie dziwne, ze dla Ciebie " Chłopaki " to film wulgarny i toaletowy, skoro lubisz familijnego Kevinka i masz go ocenionego na 10. Ja sie nie czepiam " Kevina" jako takiego, bo to film ktory się dobrze kojarzy, ale to film dla dzieci i z takim też humorem. Czyli np,nie dla mnie juz. Ale moze dla Ciebie Ok. I luuzik. Pozdro...

Labek

Niesprawiedliwie zakładasz, że lubiąc "Kevina" nie mogę lubić "Chłopaków". Otóż jest zupełnie odwrotnie - uważam, że jest to jedna z lepszych komedii, z minionej już niestety epoki dobrych polskich komedii. Wulgarna, prostacka, ale przy tym zabawna.

Natomiast "Kevin" to film dla każdego.

ocenił(a) film na 9
marcin261287

z poprzedniej wypowiedzi wnioskowałam ,że nie bardzo jest w Twoim guście. a czy wulgarny to film ? hmmm.. zależy od poziomu tolerancji chyba. fabuła jest prosta ale dialogi są kultowe, a to się nie bierze z niczego.
no a właśnie "Kevin" jest też prosty bardzo :) tyle, że właśnie taki familijny lub wręcz dla dzieci, więc z definicji wulgarny być nie może. a czy dla każdego.. dla mnie od dawna nie, bo jakoś przebrnąć przez taki humor już nie potrafię, za stary człowiek.
pozdrawiam..

Mithril82

Dlaczego piszesz z drugiego konta i podajesz się za mężczyznę? ;)

ocenił(a) film na 9
marcin261287

oba konta są używane na jednym komputerze... zwykła pomyłka bo domyślanie było ustawione ww konto i nie było przelogowane... tym razem odp. właściciel konta

Mithril82

Nie muszę tego rozumieć, ale przyjąłem do wiadomości ;)

ocenił(a) film na 9
marcin261287

Kevin nie jest filmem dla każdego. To film prezentujący skrajną przemoc w kreatywnym stylu. Genialny, bo wykorzystuje zabawę obrazem i lokacjami, ale jako fabularna komedia Chłopaki klasa wyżej bez porównania.

Movie_Crash_Man

Jaka fabuła? Ten film jest dobry dzięki niepowtarzalnym dialogom i postaciom. Nic więcej.

Porównanie z "Kevinem" wypada jak Kubuś bananowy z Tyskie.

ocenił(a) film na 9
marcin261287

Dobry żart. Ten film intryguje ciągiem zdarzeń. W Kevin Sam w Domu mamy dzieciaka, który próbuje przetrwać spuszczając łomot bandziorom, bo zapomniała o nim matka. To po prostu inny rodzaj komedii ten cały Kevin.

Movie_Crash_Man

Bardzo łatwo cię zaintrygować, jeśli uczynił to film z tak prostą fabułą...

Skończ już może mieszać ze sobą dwa kompletnie różne filmy.

ocenił(a) film na 9
marcin261287

W Kevinie prawie w ogóle nie ma fabuły. W Chłopakach jest jej znacznie więcej. Ostatnie oskarowe filmy mają tyle fabuły co kot napłakał - kogo łatwo zaintrygować - skoro filmy z słabą fabuła dostają oskary...

Movie_Crash_Man

Jednocześnie argumentujesz, że film, który ma tylko jednego oscara jest najwyraźniej słaby. Niekonsekwentnie.

ocenił(a) film na 9
hyrkan

Jest efekciarski ma oskara za efekty specjalne poza tym marna fabuła w filmie.

Movie_Crash_Man

Bo ma efekty specjalne. :D A nie ma oscara za efekciarstwo, bo jest subtelny. ;)

Movie_Crash_Man

Nie ma filmów dla każdego. Nie wspominałem jeszcze? Musisz się dużo nauczyć o kinie, zanim zaczniesz pisać recenzje.

ocenił(a) film na 9
hyrkan

Nie jesteś myślącą osobą. Nie wspominałem jeszcze ? No tak. Masz problemy z pamięcią i zapominasz, że jesteś prostym burakiem lecącym na omamach.

Movie_Crash_Man

Znów ci brakło argumentów, wystarczyło cię przyłapać na sugestii, że są filmy dla każdego. :)

ocenił(a) film na 9
hyrkan

Tobie zabrakło. Do trolowania.

Movie_Crash_Man

Wciąż nie ma filmów dla każdego. :) Ile razy jeszcze napisałeś na forum, że twoim zdaniem są?

ocenił(a) film na 10
jointnasz

best ever ;)

jaaaaagoda

Prawda;)

ocenił(a) film na 10
jointnasz

Potwierdzam. Jedna z najlepszych jak nie najlepsza

ocenił(a) film na 10
martinez_pb

yyyyyyyyyyyy.....najlepsza :) nie mam co do tego żadnych wątpliwości

andolinis

bzdura, najlepsza komedai sa sami swoi, albo jak rozpetalem 2 wojne. Zaraz po nich killer i killerow 2 moze potem chlopaki nie placza

ocenił(a) film na 7
jointnasz

Komedia dobra, swego czasu nawet uważałem ją za bardzo dobrą, teraz nota taka pośrednia 7,5. Ale najlepsza ? Jest wiele lepszych, oczywiście jak dla mnie. Przede wszystkim komedie Machulskiego, praktycznie wszystkie. Bareja - absolutnie wszystkie. Wiele starych polskich komedii. A z w miarę nowych - Czas surferów na przykład

użytkownik usunięty
jointnasz

Kultowa już komedia gangsterska. Ostatnią dobrą komedią gangsterską, oczywiście polską, był Czas Surferów. A potem dno i wodorosty i tak po dziś dzień.

ocenił(a) film na 10
jointnasz

Bezapelacyjnie najlepszy film w historii kina.Nie ma żadnej słabej sceny,dialogi dopracowane do perfekcji.

ocenił(a) film na 4
jointnasz

Najlepsza polska komedia zaraz po Kac Wawa i Gulczas, a jak myslisz? Bezdyskusyjnie!

ocenił(a) film na 9
jasiu15

Dzieci do spania.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones