PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=4319}

Chłopaki z sąsiedztwa

Boyz n the Hood
7,5 26 169
ocen
7,5 10 1 26169
7,3 10
ocen krytyków
Chłopaki z sąsiedztwa
powrót do forum filmu Chłopaki z sąsiedztwa

dobry film

ocenił(a) film na 8

na luzie, nie przesadzili z przemocą. klasyka gangsterskiego czarnego kina. nie tak dobry jak Menace 2 Society, ale wciąga od początku. takie życie niestety... nie uwolnisz sie z getta bez zarobionej kulki. tylko ci silniejsi przetrwają, czyli ci z rozumem

Ronnie8

wedlug mnie jest lepszzy niz M2S , moze dlatego ze chlopakow z sasiedztwa ogladalem jakies 15lat temu pierwszy raz i zrobil na mnie ogromne wrazenie , a bylem wtedy wielkim fanem Ice cube i ogolnie gangsta rapu . Wracajac do filmu to polecam , dla mnie zajebisty. WEST SIDE!!!!!!!!! ;)

ocenił(a) film na 8
JbonesLDZ

to 2 wspaniałe filmy z tej samej pułki, ale oglądając Menace rozpłakałam sie, trzymał w napięciu a co innego było z Chłopakami... (choć trzymał w napięciu, brakowało adrenaliny i nie wzruszył mnie aż tak) ale bardzo dobrze zgrany film. uwielbiam Ice Cube, to mój ulubiony gangsta raper.

Ronnie8

tak, ale kiedy sie oglada film taki jak ,,Chlopaki...'' w wieku 14 lat to naprawde robi wrazenie tym bardziej ze jest sie wielkim fanem Ice Cuba , a wtedy nie bylo takiego dostepu do internetu jak teraz i to naprawde bylo dla mnie cos wielkiego ;) nie wspomne juz jaka euforia panowala gdy udalo sie zobaczec w mtv jakis teledysk Cube'a lub innego gangsta ... stare czasy. fajnie ze dziewczyny tez tego słuchają ;] pozdro

ocenił(a) film na 8
JbonesLDZ

och tak, filmy z dzieciństwa są zapamiętane na wieki. ja Menace widziałam kilka lat temu. teraz mam 17, pół gangsterskich filmów obejrzanych i nigdy dość. Boyz N The Hood to jeden z najlepszych filmów czarnego kina. Hip Hopu słucham też jakieś pare dobrych lat. Eminema zaczełam słuchać mając 7 lat xD

Ronnie8

Eminem tez jest dobry ale bardziej slychac to w starych kawalkach,teraz za duze show robi jak dla mnie ;p http://www.youtube.com/watch?v=sRarzsKY8pw&feature=BFa&list=AL94UKMTqg-9Bo6q1TFD uQBeytaulMGwNe

ocenił(a) film na 8
JbonesLDZ

ja już dawno zapomniałam o Eminemie, od tego jego powrotu to nie robi już tak dobrych piosenek, choć przyznam że 3 AM ma powera. a tu według mnie jeden z najlepszych kawałków Cube'a, kiedy usłyszałam go na Menace, to dostałam nagłego ataku adrenaliny w uszach gdy rozległ sie ten bit, no i wejście Cube'a, na poziomie ;)
http://www.youtube.com/watch?v=irn9FYJP2fY

ocenił(a) film na 10
JbonesLDZ

eminem to najbardziej tandeciarski raper, nawet nie wolno sie go porownywac do takiej ikony jaka jest O'shea Jackson - Ice Cube. Dodam takze, ze w Menace II Society zagral jedna zglownych rol inna leganda gangsta rapu z Compton - Mc Eiht, takze epizod mial raper Saafir :)

black_bastard

nikt tu nie porownuje eminema do Cube'a bo to bylo by nie na miejscu ;0

ocenił(a) film na 9
JbonesLDZ

tylko ze eminem jesli chodzi o flow to zjada prawie wszystkich czarnchow

pawelfans

to ty chyba malo slyszales.

ocenił(a) film na 9
JbonesLDZ

hmm nie iwem czy malo slyszalem,ale wypowiadanie sie ironicznie o eminemie to swiadczy o twojej ubogiej wiedzy w temacie.poniewaz czy sie go slucha czy nei to kazdy go ceni z najwiekszych raperow w hist tej muzyki

pawelfans

widocznie Twoja przygoda z ta muzyka zaczela sie po obejrzeniu 8mili kiedy to z disco polowca przeksztalciles sie w dzieciaka w szerokich spodniach. Skoro twierdzisz ze eminem to najwiekszy raper w historii i ze ma najlepszy flow ,to tylko pokazuje jak twoja wiedza na ten temat jest uboga . posluchaj czarnych raaperow z lat 80 i 90 to moze zrozumiesz o co mi chodzi , chociaz patrzac na twoje wypowiedzi to wątpie abys zrozumial.

ocenił(a) film na 9
JbonesLDZ

czlowieku rapu to ja jeszcze sluchalem na kasetach.Zaczalem od kris kross jako dziecko.Nie bede z toba dyskutowadc bo masz preoblemy ze zrozumieniem tekstu.Gdzie ja napisalem ze eminem jest najlepszym raperem w historii? A ze ma jedne z najlepszych flow to podtrzymuje.chcialbym abys wymienil wg ciebie kto ma duzo lepsze flow,ale sadze ze nie masz wgl pojecia co to znaczy,wiec koncze dyskusje

ocenił(a) film na 10
Ronnie8

Boyz In Da Hood i M2S to 2 pokrewne filmy, ktore wrecz szokowaly w tamtch czasach biala spolecznosc. Obydwa 10/10 jako arcydziala gatunku, ale mimo wszystko troszke wyzej stawiam Chlopakow z sasiedztwa, dlatego ze byl 1wszy, cala realizm filmu troszke bardziej przemwia a Menace 2 Society mialo byc odpowiedzia na obraz Johna Singletona. dodam ze mam 31 lat, hip mhopu zaczalem sluchac w wieku 13 lat do dzisiaj czyli jakies 18 lat twa ta milosc, Ice Cube to jeden z goscina ktorego muzyce sie wychowalem, wiec dosyc dobrze znam te realia :)

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 10
elmo81

Mega końcówka filmu. Stare filmy to dobre filmy, można się z nich dużo nauczyć. polecam

ocenił(a) film na 8
elmo81

Jakby to powiedzieć....w 1991 roku (premiera filmu) Will Smith nie był u szczytu kariery. Coś tam rapował i to nawet z jakimś powodzeniem, jak się dobrze orientuję. W karierze filmowej tyłek wypromował mu skądinąd zabawny sitcom The Fresh Prince of Bel-Air . Dopiero w 1996 gdy zagrał w Dniu Niepodległości zaczął być popularny na szerokim ekranie, zatem jak Ice Cube mógł nawet chcieć upodobnić się wówczas do Smitha? (którego akurat lubię i doceniam za kilka ról) :)

ocenił(a) film na 8
LaynaEs

miałamw poście na myśli Cubę Goodinga Jr, a nie Ice Cube :p Wybaczcie, ta wpadka chyba z chronicznego ostatnio przemęczenia. Cuba i Cube...można się pomylić :D

LaynaEs

Przecież nie napisałem tego dosłownie, napisałem jedynie o sposobie gry CG! Nawet CG nie mógł wtedy antycypować ( cytując bohatera Zmienników :D ) księcia z Bel Air. Więcej luzu!

ocenił(a) film na 8
elmo81

luz, luz ;) No czasami się "czepnę" szczegółów :D

ocenił(a) film na 8
Ronnie8

Ten film jest bardzo dobry z przesłaniem,poruszający problemy o których większość słyszała ale nie widziała a ten film ma to ukazać.Jak sami widzieliśmy zemsta rodzi zemstę i tak w kółko aż chciałoby się coś zrobić by nie doszło do tego zdarzenia które rozpędziło ten kołowrotek wzajemnego wyniszczania.Ode mnie 8/10 warto zobaczyć!

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones