PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=199148}
5,1 534
oceny
5,1 10 1 534
4,0 3
oceny krytyków
Chłopiec na galopującym koniu
powrót do forum filmu Chłopiec na galopującym koniu

Kolejny młody polski film, który miał zachwycać, a nie zachwyca. Wrecz irytuje. Muzyka, realizacja i montaz z pewnosci mialy dodac powagi, a w gruncie rzeczy zniszczyly ciekawy moim zdaniem temat kryzysu tworczego.

Tendencyjna muzyka, jak z kolejnego polskiego "wielkiego" gniota. Zdjecia, piekne, podniosle, poetyckie, wyszukane, majce na celu wprawic w zadume, zamyslenie - tylko po co? To tak jak opakowanie rzeczy, która sama w sobie jest ładna, w jeszcze piekniejsze pudełko.

Zamiast starac sie za wszelka cene dodac patosu temu filmowi, rezyser moim zdaniem powinien brac przyklad z "mistrzow" kina moralnego niepokoju. Tam o wielkich sprawach mowilo sie prostym, prozaicznym jezykiem, sprawiajac, ze uwage zwracała zawartosc, a nie opakowanie.

filipmosz

a propos mistrzów... nie wydaje się wam, że główny bohater to wypisz wymaluj stalker? ;P

ocenił(a) film na 2
filipmosz

Naprawdę zdawało mi się, że polubię ten film, ale już po 10 minutach miałem ochotę wyłączyć telewizor. Film jest pretensjonalny do granic przyzwoitości, fatalnie zagrany (ale mam wrażenie, że to raczej wina reżysera i konwencji, jaką sobie narzucił). Mimo to nie przekreślam Guzińskiego, jego krótkometrażowy "Antychryst" był jednak obiecujący, a wpadki zdarzają się każdemu.

filipmosz

Przykro mi ale tak zwane "kino moralnego niepokoju"( - poza kilkoma tytułami - na palcach jednej ręki: "Bez znieczulenia" oraz obydwa filmy Hollandowej - "Kobieta samotna" oraz " Aktorzy prowincjonalni" - te tytuły na pewno - ) praktycznie przepadło.
Okazało się tylko przykrywką dla komunistycznej władzy - tak, tak - to były czasy komunizmu i żeby dostać pieniądze na film trzeba było przejść przez gęste sito. Nie było u nas takIich geniuszy w przepychaniu trudnych do zaakceptowania w tamtych czasach scenariuszy jak Tarkowski.

"Chłopiec na galopującym koniu" jest prostym, wyciszonym obrazem. Bez pretensji, bez przegadania. W delikatny sposób pokazane emocje. Bardzo prosta, lecz zarazem bardzo głęboka duchowo muzyka Arvo Parta w tle.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones