The Boy in the Striped Pyjamas

plakat - Chłopiec w pasiastej piżamie (2008)

opisy filmu

(4)
  • Lata 40. XX wieku, czas wojny. Bruno ma 8 lat; mieszka w Berlinie razem z siostrą i rodzicami. Pewnego dnia rodzina przenosi się na wieś, aby towarzyszyć ojcu – niemieckiemu oficerowi – w jego nowej pracy. Bruno łamie zakaz opuszczania nowego domu i poznaje okolicę. W ten sposób zaprzyjaźnia się ze Szmulem – chłopcem, który mieszka w innym, nieznanym świecie za kolczastym ogrodzeniem...

  • Historia syna niemieckiego oficera SS- Bruna, który  wraz z rodziną przenosi się do Po-świecia. Tam właśnie zaciekawiony i samotny  chłopiec zaprzyjaźnia się z Szmulem - żydowskim chłopcem, który wraz z ojcem przebywa  w obozie. Świat "za drutami" jest czymś niezwykle interesującym i tajemniczym dla niemieckiego chłopca, a rozmowy i potajemne spotkania dzieci, dają początek niezwykłej przyjaźni.

  • Niewinny i naiwny ośmiolatek Bruno nie potrafi znaleźć sobie miejsca w nowym domu. Znudzony postanawia zignorować matkę i wybrać się na poszukiwanie przygód do lasu. Wkrótce poznaje młodego chłopca, z którym zaczyna łączyć go prawdziwa przyjaźń. Osadzony w realiach II wojny światowej, oparty na bestsellerowej powieści Johna Boyne'a, nadzwyczajny, inspirujący film o potędze człowieczeństwa, chwyta za serce jak żaden inny..

  • Niemiecki oficer jest zmuszony przeprowadzić się z rodziną na wieś. Jego syn, chłopiec o imieniu Bruno postanawia zwiedzić okolicę i szybko adaptuje się do nowego miejsca. Poznaje niemieckich dowódców, ale i nie stroni od pracujących przymusowo Żydów. Nie rozumiejąc czym jest praca niewolnicza, dziwi się, że ludzie z sąsiadującego obozu cały dzień chodzą w piżamach. Zamiast zabaw na huśtawce woli też spotykać się z żydowskim chłopcem, by rozmawiać o nonsensach życia dorosłych.Wkrótce między chłopcami zawiązuje się przyjaźń.