PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=420136}

Chłopiec w pasiastej piżamie

The Boy in the Striped Pyjamas
8,1 408 921
ocen
8,1 10 1 408921
6,3 20
ocen krytyków
Chłopiec w pasiastej piżamie
powrót do forum filmu Chłopiec w pasiastej piżamie
ocenił(a) film na 7
Mothyff

Nie lubię bawić się w dyskusje o gustach innych, tym bardziej o demokratycznym głosowaniu na tym portalu....ale pozycja tego filmu w pierwszej setce dziwi, a miejsce 27 bardzo zaskakuje. Dramatyczna końcówka chyba sprawiła, że wiele osób podbiło ocenę o jedno lub 2 oczka.

ocenił(a) film na 9
Mothyff

przecież dałeś mu dychę -.-"
f*ck logic

xxforumowiczxx

no i co z tego? co to ma wspólnego z 27 miejscem? wielu filmom dałem 10 ale to nie znaczy że wszystkie mają być w pierwszej trzydziestce? oto wspaniała logika ! Rozumiem że ty wystawiłeś 10 tylko kilku filmom z pierwszej piątki?

ocenił(a) film na 9
Mothyff

No i tutaj masz odpowiedź, widocznie więcej osób pomyślało tak jak Ty i dlatego jest 27 miejsce.
Koniec rozmowy z mojej strony.

xxforumowiczxx

pomyłka z twojej strony bo wiele osób jak ja uważa że 27 miejsce tego filmu to wielkie nieporozumienie. nie wiem jak ty ale ja znam setki lepszych filmów. do widzenia kapeluszniku.

Mothyff

To twoim zdaniem jest arcydzieło, czy nie :o
Good trolling.

Lordnar

jest i co z tego? uważasz że na świecie nie może być kilku/kilkunastu arcydzieł czy jak?

Mothyff

Każdy ma swój system oceniania, ale jeżeli dajesz filmowi 10/10, podobnie inni, to nie dziw się, że inne filmy zostają w tyle. Gdyby skala była do 100, nadal miałby 100/100, czy mniej? Jeżeli nadal, to widocznie zasługuje na 27 miejsce w rankingu.

Lordnar

i tu się mylisz bo jeśli skala miałaby 100 to temu filmowi dałbym 96 bo uważam że przed nim powinno być 100 filmów, które oceniłem na 97, 98, 99, i 100.

ocenił(a) film na 7
Mothyff

Ja też nie rozumiem o co Ci chodzi. Skoro dałeś 10/10 to znaczy, że uznałeś ten film za absolutne arcydzieło bez skazy więc czemu dziwi Cię wysokie miejsce w rankingu? widocznie sporo osób myśli tak jak Ty i tadam, skoro 27 miejsce to za dużo to może za wysoko go oceniłeś.

Zuku1916

więc zapytam ponownie - czy uważasz że na świecie jest tylko 27 arcydzieł i więcej nie ma?

ocenił(a) film na 7
Mothyff

ale nie rozumiesz, że to nie ma znaczenia kiedy oceniasz coś 10/10? swoją drogą to tak, max. 20 filmów zasługuje na ocenę 10/10

Zuku1916

dla ciebie może to nie ma znaczenia, dla mnie ma bardzo duże. Rozumiem że nigdy w życiu nie dasz oceny 10 więcej niż 20 filmom? Mam nadzieję że dotrzymasz obietnicy, będziemy na bieżąco sprawdzać!!!

ocenił(a) film na 7
Mothyff

aaaaha. w tej chwili dałem ocenę 10/10 tylko 4 filmom, jeżeli powstaną jakieś nowe i na to zasłużą to na pewno dam im 10 więc nie bardzo rozumiem w czym problem. Poza tym wyjaśnij nam w czym widzisz problem skoro dajesz filmowi najwyższą ocenę, gdyby wszyscy mieli takie samo podejście jak Ty i pierwsze 30 filmów miało ocenę 10/10 to co ma niby decydować o ich kolejności?

Zuku1916

dziwi mnie że nie dostrzegasz tak prostych jak drut odpowiedzi, - mogą być dla mnie 2 arcydzieła, jednemu i drugiemu dam 10, choć będę uważał że w jednym z nich gra aktorska, scenariusz czy zdjęcia są minimalnie lepsze niż w tym drugim, więc w rankingu arcydzieł będzie ten film dla mnie na wyższej pozycji.
Gdyby to było takie proste jak mówisz to nie byłoby skali po przecinku (5.6, 8.5, 7.2) tylko 900 filmów z oceną np 6. Może w czasach prehistorycznych by to przeszło, ale w 21 wieku kiedy co roku powstaje tysiące nowych filmów nie sposób wybrać 20 filmów z taką samą oceną i ani jednego więcej.

ocenił(a) film na 7
Mothyff

Bo twoje odpowiedzi są pozbawione sensu, nie rozumiesz, że ocena jest wspólna dla całego filmu i nie ma na tym portalu podziału na jakieś podsekcje tak jak piszesz "gra aktorska, scenariusz czy zdjęcia" więc jak możesz dając najwyższą ocenę filmowi dziwić się, że jest w ścisłej czołówce chociaż sam dołożyłeś do tego rękę. Albo jesteś trollem albo nie widzisz absurdu sytuacji i zauważ, że nie jestem pierwszą osobą która Ci to pisze.

Zuku1916

Twoje myślenie jest całkowicie pozbawione sensu, jak można 2 całkowicie różne filmy traktować identycznie? TO jakieś społeczeństwo klonów czy co? Nie ma podziału na '''podsekcje''? gra aktorska, scenariusz, zdjęcia, człowieku to jest forum FILMOWE a to najważniejsze składowe FILMU! czy mam rozumieć że te 4 filmy, którym dałeś 10 i może jeszcze jakieś w przyszłości MAJĄ IDENTYCZNE ZDJĘCIA, SCENARIUSZ, GRĘ AKTORSKĄ? jakby tak było świat byłby naprawdę piękny, i nie trzeba by było zastanawiać się nad wystawianiem ocen.
wielu filmom dałem 10 bo to były dla mnie arcydzieła, ale na Boga, ten film nawet nie umywa się do takich arcydzieł jak Lot nad kukułczym gniazdem czy Pulp Fiction i dziesiątki innych. Jak można tego nie rozumieć?

ocenił(a) film na 7
Mothyff

Jestes idiota, szkoda czasu na tlumaczenie Ci czegokolwiek, pozdrawiam i koncze rozmowe.

Zuku1916

rzetelne argumenty zawsze przerosną domorosłego trolla, pozdrawiam i życzę więcej szarych komórek na przyszłość. Wszystkie filmy są takie same hahaha dobre...

ocenił(a) film na 7
Mothyff

Ocena jest wspolna ty skonczony niedorozwoju, masz tylko 1 rubryke oceniania patafianie z kazirodczego zwiazku

Zuku1916

szympansico, nie ma podziału na ''podsekcje'' ale każdy widzi jaka jest gra aktorska, zdjęcia czy scenariusz i na tej podstawie daje jedną końcową ocenę, - czy może oceniasz film na podstawie koloru fotela w kinie? boże, skąd się biorą takie pustaki?

Mothyff

Zuku ładnie ci to wytłumaczył. Jak oceniasz film na 10 czyli ocenę MAKSYMALNĄ to nie powinno cię dziwić nawet jakby był pierwszy w rankingu. Jeśli uważasz że ten film nie umywa się do innych to nie dawaj mu takiej samej oceny, nie będzie nieporozumień. Po to masz 10 stopni w skali żeby jednak zdecydować które arcydzieło jest lepsze i dać temu gorszemu np. 8 albo 9, to też wysoka ocena. Jeśli ty oceniasz ten film na tę samą ocenę co te, od których twoim zdaniem jest gorszy, to już twój problem i nie powinno cię dziwić, że ma ją taką wysoką. Żeby miał inną, ktoś musiałby oceniać go niżej, ty tak nie robisz, więc nie możesz mieć pretensji do innych.

kubaper

no tak, ale jeśli jakiś film ma dla mnie 9.1 a inny 9.9 lub 10 to obydwa są w 10 ale i tak jeden trochę niżej od drugiego, czasem to nie takie proste, bo film oceniasz na lekko więcej niż 9 ale mniej niż całkowite 10.

ocenił(a) film na 7
Mothyff

na tym portalu nie ma ocen cząstkowych geniuszu, tutaj albo oceniasz na 9 albo na 10 ile osób musi ci to napisać żeby dotarło? Skąd niby komputer który to oblicza ma wiedzieć, że wielki znawca filmowy mothyff ocenia coś w swojej główce na 9.1, a co innego na 9.5, ale obu dał 10, a później płacze na forum

Zuku1916

W TAKIM RAZIE geniuszu czemu np Ojciec Chrzestny jest na miejscu 3 a nie 27 czy 54 skoro dla ciebie to to samo?

ocenił(a) film na 7
Mothyff

bo ma wyższą ocenę niż inne filmy?

Zuku1916

ciekawe czemu ma wyższą, nie?
może z innej beczki - czy naprawdę uważasz że forrest gump., ojciec chrzestny, skazani na shawshank i zielona mila to identyczne filmy, z identycznymi zdjęciami, grą aktorską i scenariuszem?

ocenił(a) film na 7
Mothyff

Przestan w kolko o tym samym gadac, nie jestes geniuszem bo odkryles, ze sa rozne gatunki filmowe, 7 latek powie co samo co Ty. To Ty odpowiedz dla odmiany na moje pytanie: skoro skala jest jedna dla wszystkich produkcji to skad serwery filmweb maja wiedziec ktory film bardziej ci sie podoba skoro wystawiles kilki te sama ocene?

Zuku1916

nigdzie nie powiedziałem że MI MA SIĘ BARDZIEJ PODOBAĆ, moje pierwotne pytanie dotyczyło zdziwienia że tylu osobom się aż tak podoba że trafił na 27 miejsce ....

ocenił(a) film na 7
Mothyff

Bo uwazali tak jak Ty tadam busssss

Zuku1916

jak pytałem wcześniej - dałeś tym 4 filmom ocenę 10 A JEDNAK SĄ na różnych miejscach, czy możesz z tym spać spokojnie - skoro wg ciebie są IDENTYCZNE?

ocenił(a) film na 7
Mothyff

Ja nigdzie czegos takiego nie napisalem, to wylacznie twoja teoria.

Zuku1916

to może inaczej - skoro uważasz że tylko 20 filmów zasługuje na ocenę 10 to czym będziesz się kierował tłumacząc czemu jeden z nich jest na miejscu pierwszym a inny na 20 skoro to ''takie same arcydzieła"?

ocenił(a) film na 7
Mothyff

A komu mam to tłumaczyć? Każdy w swojej kategorii gatunkowej widocznie zasługiwał na taką ocenę i koniec tematu.

Zuku1916

jeśli byłoby tak jak mówisz to oceny na filmwebie (te końcowe) nie byłyby z przecinkiem.

ocenił(a) film na 7
Mothyff

są z przecinkiem bo ludzie dają różne oceny, a Ty masz idee wprowadzenia przecinka w ramach jednej oceny, to jest różnica

Zuku1916

no to co że dają różne oceny, ale dają oceny bez przecinka.

ocenił(a) film na 7
Mothyff

Jak masz pretensje, że jest wspólna skala dla wszystkich to pisz do filmweb, a nie do mnie

Zuku1916


Mothyff
w takim razie tłumaczysz i to samo co i ja tłumaczyłem poprzedniemu rozmówcy, a mianowicie - on mi zarzucił że jak oceniam 2 różne filmy np na 10 to muszą one być identyczne, a ja mu właśnie chciałem udowodnić że mogą być różne bo są właśnie też oceny ostateczne z przecinkiem, (dziesiętne) i samo to mówi że nie każdy film z np ''6'' jest taki sam bo może być zarówno 6.1 jak i 6.9.

ocenił(a) film na 7
Mothyff

Bo ocena ogólna jest wynikiem średniej arytmetycznej, nie mediany. I weź już się nie kompromituj.

lenka96

o co ci chodzi człowieku? czytasz dokładnie? właśnie dlatego jest przecinek bo filmów jest za dużo i bez sensu jakby np 30 tysięcy filmów miało np równe 6. Coś nie tak mówię?

ocenił(a) film na 7
Mothyff

Bardzo wyraźnie mówisz (a właściwie piszesz), co nie oznacza, że twoje słowa mają jakieś odzwierciedlenie w rzeczywistości.
Wg ciebie serwis tak "z du py" serwis daje sobie te dziesiąte części ocen?
No to chyba przespałeś matmę.

lenka96

więc jednak przespałaś te lekcje polskiego bo jednak czytanie ze zrozumieniem to dla ciebie jakaś abstrakcja///powiedz mi gdzie ja choć raz napisałem że jakiekolwiek oceny są przypadkowe 'z dupy' jak ot ładnie ujęłaś? zresztą czego nie rozumiesz ? że mogę dać ocenę 10 2 różnym filmom a i tak uważać że jeden z nich jest trochę lepszy? Dlaczego mi tego zabraniasz ? why? really?

ocenił(a) film na 7
Mothyff

Nic ci nie zabraniam. Stwierdzam tylko fakt, że różnice w postaci części dziesiątych w ocenach wynikają po prostu ze średniej arytmetycznej. A co to jest, to chyba nie muszę ci tłumaczyć. ;)

lenka96

w takim razie tłumaczysz i to samo co i ja tłumaczyłem poprzedniemu rozmówcy, a mianowicie - on mi zarzucił że jak oceniam 2 różne filmy np na 10 to muszą one być identyczne, a ja mu właśnie chciałem udowodnić że mogą być różne bo są właśnie też oceny ostateczne z przecinkiem, (dziesiętne) i samo to mówi że nie każdy film z np ''6'' jest taki sam bo może być zarówno 6.1 jak i 6.9.

ocenił(a) film na 7
Mothyff

Tylko że ja mówię o ocenach filmów pochodzących z ocen wszystkich użytkowników, a ty mówisz tylko o swoich. To różnica. Wielka.

lenka96

to jest tylko taka różnica i jedyna że podczas oceniania na tym forum nie mogę wybrać oceny np 6.5 tylko zaokrąglone całe 6. Więc siłą rzeczy muszę oceniać na 6 te filmy które uznaję na 6.0 jak i te którym daję 6.9. Jeśli by wprowadzili taki system oceniania byłby on po prostu dokładniejszym, nie wiem czego tu można nie rozumieć.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones