PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=612189}
7,1 126 889
ocen
7,1 10 1 126889
5,9 26
ocen krytyków
Chappie
powrót do forum filmu Chappie

Znałem już wcześniej Die Antwoord i może dlatego czułem trochę sympatii do postaci Ninjy i Yo-Landi. Neil Blomkamp poszedł w dosć nieoczekiwaną stronę, mieszając bardzo klimatyczne obrazy zniszczonych slumsów z wędrującym po nich robotem o mentalności dziecka, wsparte dobrą muzyką Zimmera, z komedią sci-fi.

W końcówce fabuła traci spójność ale dzięki dawce humoru i campowego klimatu byłem w stanie przymrużyć na nią oczy.

"Chappie" to dobry przykład na to, że czasem nie warto za bardzo ufać krytykom filmowym (30% na Rottentomatoes), którzy nie potrafią wyjść poza typowe hollywoodzkie schematy i ramy.

ocenił(a) film na 10
_nascimento

Bardzo dobra opinia. Zgadzam się z nią. Film jest niesamowity i nie rozumiem krytyki wobec niego.

ocenił(a) film na 7
_nascimento

Na filmie byłem ze znajomymi - okazało się, że podobał się tylko fanom Die Antwoord, a reszta w ogóle go nie "nie czuła" :(

ocenił(a) film na 8
Matrixiu

Nie znam , ani nawet wcześniej nie słyszałem o grupie Die Antwoord, ale film "Chappie" bardzo mi przypadł do gustu.

_nascimento

Jak dla mnie znacznie lepszy od Elizjum, który zebrał pozytywniejsze recenzje od krytyków z metacritic i rottentomatoes. Sam Chappie jest zabawny, dużo ciekawszy od Matta Damona w Elizjum. Mniej tandetnego patosu. Podoba mi się humor, dzięki czemu film nabiera dystansu i łatwiej przymknąć na nielogiczności i głupoty w scenariuszu.

ocenił(a) film na 8
szmyrgiel

To fakt,Elizjum było skrojone typowo pod gusta producentów.

ocenił(a) film na 7
szmyrgiel

Elizjum ssie.

ocenił(a) film na 6
_nascimento

Tja, wierz w uczciwość i niezależność ,,krytyków filmowych" z rotten tomatoes.:P
Swoją drogą, to na anglojęzycznych portalach często jako minus wymieniane jest to, że akcja nie dzieje się w murice.:P

ocenił(a) film na 7
_nascimento

Antwoord powinni więcej grać.

ocenił(a) film na 8
fabio

http://www.filmweb.pl/film/Umshini+Wam-2011-619627

ocenił(a) film na 6
_nascimento

Dobra opinia, film był trochę nierówny i aktorsko też tak sobie, ale miał swoje dobre momenty

ocenił(a) film na 6
_nascimento

Ja właśnie dzięki filmowi odkryłem Die Antwoord - ze słyszenia znałem tylko końcowy utwór Enter The Ninja. Po seansie obejrzałem sporo teledysków i wydaje mi się, że ten film był kręcony pod nich, a jak nie, to na pewno mieli duży wpływ na scenografię, bo do filmu wprost przemycono styl i symbolikę występującą w twórczości Die Antwoord.
Sam film należy traktować jako lekkie niedzielne kino, przymknąć trochę oko i nie będzie problemu z błędami logicznymi i nieścisłościami w scenariuszu. To nie Odyseja Kosmiczna ;)

ocenił(a) film na 6
_nascimento

Film nawet spoko. Trochę taki robocopowaty bo na końcu też konfrontacja z dużym złym robotem.
Było śmiesznie, było sporo akcji. nieźle.
najbardziej podobali mi się członkowie Die Antwoord.
W szczególności to iż byli sobą.
Ninja i Yo Landi dodatkowo w swoich ciuchach promujących zespół.
Fajna sprawa.
No i kamizelka Ninjy - Bit me fan boy. hehe wprost od Lobo :D

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones