PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=104541}

Charlie i fabryka czekolady

Charlie and the Chocolate Factory
7,1 351 302
oceny
7,1 10 1 351302
6,5 31
ocen krytyków
Charlie i fabryka czekolady
powrót do forum filmu Charlie i fabryka czekolady

Ten film to jakieś nieporozumienie. Zero sensu logicznego, reżyser powinien odwiedzić
wcześniej jakąś fabrykę czekolady !!

ocenił(a) film na 6
easierone

nice try

ocenił(a) film na 6
MegaSzczota

a jednak udało ci się nieźle natrolować, aż nie wierzę :O przyłączam się do Ciebie, to fajna zabawa patrzeć jak ktoś, kto uważa się za mądrego, wpada w tak prostą pułapkę ^.^

ocenił(a) film na 8
easierone

a czy to film dokumentalny o fabrykach czekolady ?

ocenił(a) film na 8
easierone

Jak dla mnie najlepszy film Tima Burtona jaki widziałem. Totalna abstrakcja połączona z niesamowita wizją Burtona, świetną rolą Deppa i innych aktorów oraz wzruszającą historią z pięknym przesłaniem. 8+/10

Mr_MarQx

fajny film.

ocenił(a) film na 8
Mr_MarQx

Najlepsza właśnie jest ta "totalna abstrakcja" jak to nazwałeś. Uwielbiam takie filmy. Bardzo miły dla oczu, świetny pod względem gry aktorskiej, fabuła z morałem. I do tego taki lekko niepokojący klimat Burtona.

ocenił(a) film na 1
Mr_MarQx

A jakie było to przesłanie ? bo ja jakoś nie załapałem tak jak cały film. Okaj złe dzieci dostały nauczkę ale i tak się nie zmieniły dalej mówiły albo zachowywały się jak przed nauczką, dla dziewczynki bycie fioletowym breakdancowo-baletowym dziwadłem było fajne. Jedyne przesłanie jakie się rzuca to: rodziny się nie wybiera, jak trafisz na kochającą to taki jesteś jak na popieprzoną to jesteś popieprzony. Co miałoby wyciągnąć 12 letnie dziecko z tego filmu nie mam pojęcia ( na tvn był znacznik 12 ) Jak dla mnie film jest straszny. Może oto chodzi, pokażesz bachorowi i powiesz że jak nie będzie grzeczny to czekają go, odwiedziny u szalonego Willego w mrocznej fabryce z umapalumami czy krasnalami. Ja filmu nie trawie odrzuca mnie strasznie, po piewszych 30 minutach prawie spałem, za bardzo wszystko było przerysowane i dosadne. Jeden dobry Charlie nie Wonka który wiadomo że będzie jedyną pozytywną postacią, bo biedny i docenia co go trafiło i przerysowane bachory po których wiadomo co będą robić . Film w ogóle nie zaskakuje tylko nudzi. W jednym temacie ktoś napisał że dzieci odbierają inaczej ten film muszę z jakimś pogadać i dowiedzieć się co w tym filmie jest fajnego.

ocenił(a) film na 10
Jakub_B

Przesłanie było: rodzina jest ważniejsza niż bogactwa. Jak nie załapałeś to obejrzyj uważniej.
Dla mnie film był świetny, oglądam go co roku i co roku zachwycam się nim coraz bardziej. Genialna rola Deppa, super muzyka i scenografia. Z czystym sumieniem daję 10.

ocenił(a) film na 8
Jakub_B

Nie wiem, czy warto tłumaczyć, bo pewnie będzie to dla ciebie nudne i bez sensu.

Poza tym, nie wiem co mam napisać, bo piękno tego filmu samo do mnie trafiło, bez czyjegoś tłumaczenia.

ocenił(a) film na 9
Jakub_B

Twórcy tego postu wgl nie skomentuję. Coraz niżej opadają mi ręce czytając na fw tego typu komentarze, które są coraz częstsze - niestety.
Co do Jakuba- dzieciom napewno spodoba się cała kipiąca kolorami i efektami wizualnymi scenografia i morze lejącej się tam czekolady, to logiczne, pytac nie musisz.
Obawiam się tez, co do niezałapania przez Ciebie puenty, że dzieci mogą okazać się mądrzejsze i bardziej spostrzegawcze od Ciebie, ba! jestem przekonana.
pozdrawiam swiatecznie

ocenił(a) film na 9
Jakub_B

Od początku wizyty w fabryce widać jej przesłanie. Mimo, iż Charlie był ubogi to był szczęśliwy bo miał kochającą go rodzinę. Inne dzieci ceniły zwycięstwa, pieniądze i inne rzeczy które tak na prawdę nie wnoszą do życia koloru. A jeżeli chodzi o film to polecam go wszystkim. Jednak nie powinny go oglądć najmłodsi, od 10 lat w górę:D

użytkownik usunięty
Mr_MarQx

oraz wspaniałą muzyką, połączaną z pięknymi zdjęciami, kapitalnym montażem, który idealnie wplątując się w scenerię tworzy niesamowite uczucia oraz wzbudza intelektualny artyzm.

ocenił(a) film na 4
Mr_MarQx

Wiesz co, nie jest jednak lepszy od Oryginału. Muzyka jest bardzo fajna, ale moim zdaniem Depp się nie spisał tutaj. Mnie przynajmniej odrzucał.
Kolory i zdjęcia są za to naprawdę fajne. Aczkolwiek mówię... jakąś wielką fanką Burtona nie jestem uważam, że nakręciła kilka fajnych filmów, jednak niekiedy jego filmy odbieram za irytujące ("Artur i Minimki" np.). Tak czy owak uważam, że film jest ok, ale bez rewelacji. Wolę tą pierwszą wersję.

ocenił(a) film na 5
easierone

Mnie z kolei zanudził, jak na Burtona to za bardzo wyszło schematycznie.

ocenił(a) film na 7
lew890

baaaardzo ciekawa adaptacja filmowa, jak dla mnie schizowy, bajeczny klimat współgra z Deppem. Co do reszty paczki, to bardzo dobra gra aktorska, nawet dzieci, do tego eleganckie przesłanie, mocne 8.

Szelkovsky

Dokładnie, nawet dzieci super zagrały!

ocenił(a) film na 8
easierone

Jeden z moich ulubionych filmów. Willy Wonka bezkonkurencyjny!!!! Najlepsza jak dla mnie rola Deppa.

Yamadaa

Willy Wonka jest super, a Johnny Depp cudownie wcielił się w tę rolę. Fajny, optymistyczny film.

ocenił(a) film na 8
easierone

Twoj komentarz jest pozbawiony jakiegokolwiek sensu logicznego. Rownie dobrze mogłbyś mieć pretensje do Spielberga, że przed nakręceniem ET powinien spotkać się z jakimś kosmitom. To nie jest film dokumentalny.

ocenił(a) film na 9
anoonimy

haha! dobre porownanie:)

ocenił(a) film na 8
easierone

To surrealizm a nie dokument! Poza tym depp zupenie jak nie on, no po prostu genialna gra! Zreszta inni aktorzy tez sie wykazali ;)

easierone

"reżyser powinien odwiedzić wcześniej jakąś fabrykę czekolady" ten komentarz po prostu mnie załamał.

ocenił(a) film na 7
easierone

Ten film to nie dokument, ani program typu "How It's Made?".

easierone

Mi się film podoba.

easierone

niesamowite, hahaha!!

ocenił(a) film na 8
dorotka_a

ludzka głupota mnie zabija.
tyle w tym temacie.

fragola23

nie wiem dlaczego tacy ludzie wypowiadają się w ten sposób, czy jest to prowokacja, chyba raczej tak, bo aż tak głupi się nie moga przecież rodzić, poza tym, drugi gatunek, którzy na siłę próbują wytłumaczyć faktyczny sens, czy znaczenie filmów, które nie są dokumentalnymi ;)
pozdrawiam

ocenił(a) film na 9
dorotka_a

swietny film widze ze Johnny gra z tą aktorką mamą tego biednego chłopka z filmu dosc często, grali razem takze w Sweeney Todd nie pamiętam dokładnie jak sie to pisze , W Alicji tez grali chyba razem,no i Johhny czesto gra w takich ,,magicznych filmach,, jak np Edward Nożycoręki czy tez w moim zdaniem nie najlepszym Parnassusie, Ale Charlie swietny film

MatiNalbor

Tim Burton można powiedzieć, że wręcz nałogowo zatrudnia Deppa i Carter i szczerze... nie dziwię się jego decyzji, oni są genialni, szczególnie w jego filmach.
Sam film - rewelacja, tak jak większość TB.

ocenił(a) film na 4
pumba_14

Mnie jakoś nie porwał. Miałam okazję obejrzeć go dzisiaj ale szczerze mówiąc wydał mi się trochę dziwny, można powiedzieć, że nie przemówił do mnie

użytkownik usunięty
Kasiuur

Ja przez ten film nie mogę przebrnąć. Nie przemawia do mnie, nudzi mnie... I w ogóle. Może dlatego że nie gustuje w takich filmach. ciekawi mnie jego gatunek. Komedia? Familijny? Bo dla mnie jest bliżej nie określony... Zdecydowanie, negatywnie go oceniam.

fantastyczna (jak zawsze) jest książka, film ma się do rzeczywistości na róznych płaszczyznach, psychologia wychowawania dzieci, stosunek do rodzicóe, według mnie to bardzo edukacyjny film, a fabuła - mistrzostwo. tyle możan z tego filmu wyciągnąc, tylko oczywiście nie wszyscy, rozumiem że kogoś mugł on znudzić, bo przecież nie każdy lubi "czekoladę".... ;)
no i chyba familijny, bo i ja i moje dzieci dobrze się na nim bawimy....

ocenił(a) film na 9
Kasiuur

Film Burtona dziwny?
Jak na to wpadłaś.

ocenił(a) film na 4
kotolak

Och, jaka elokwentna dywersja :)
Nie jestem obeznana w interpretacji wizji Burtona, gdyż był to jego pierwszy film, jaki obejrzałam. Nie mam zamiaru udawać znawcy w tym temacie. W subiektywnym odczuciu osoby, która nie miała wcześniej styczności z jego twórczością uważam, że Twoja odpowiedź nie jet zbyt adekwatna.

ocenił(a) film na 7
easierone

haha ;) udało Ci się ;)
a ja lubię ten film - jest wg mnie całkiem niezły, chociaż jak na Tima Burtona to trochę za mało mroczny wizualnie. Jedyne zastrzerzenie do emisji na TVN to to, że tłumaczenie było zupełnie beznadziejne.
BTW, wy też zauważyliście, że film różnił się 2 scenami od wersji kinowej? Dodano 2 sceny: pan Salt mówi, że nie mówi po amerykańsku (hehehe) ;) Ponadto, Mike powiedział do w stylu "bugger off" do oompa loompów (nie pamiętam dokładnie ;P )

easierone

Racja. Film centralnie do duppy:)) Ani to wciagające, ani śmieszne -takie nijakie. Charlie zachowuje się jak niedojrzały pacjent ze schizofremia paranoidalną- bardzo nieprzyjemny był w tym filmie.

easierone

Wszyscy wiedzą, że to świstak siedzi i zawija je w te sreberka, a nie jakieś tam lumpy :).

użytkownik usunięty
easierone

zaniemówiłaś będąc pod wrażeniem swojej głupoty? heheh ;D

ocenił(a) film na 8
easierone

posiada ktos ten film z lektorem?

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones