PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=572639}

Charlie

The Perks of Being a Wallflower
7,5 143 776
ocen
7,5 10 1 143776
7,5 20
ocen krytyków
Charlie
powrót do forum filmu Charlie

Możliwe, że oglądałam nie uważnie, ale proszę o odpowiedzi.

ocenił(a) film na 9
Kisielek2601

Po telefonie do Candace, Charlie ma flashback do ostatniej nocy spedzonej z Sam, i jest tez wspomnienie jego ciotki, która dotykała jego uda - sugestia molestowania; dlatego tak zareagował na dotyk Sam.

ocenił(a) film na 8
shadowtrick

też myślę, że ciotka go molestowała. Wiele rzeczy na to wskazuje. Charlie mówi Sam, ze bardzo dużo ich łączy (ona mu powiedziała, że ją całował szef jej ojca), to wspomnienie Charlie'go na dotyk Sam, który jednoznacznie kojarzy się z molestowaniem, i jeszcze później jak rodzice "dowiedzieli się, co mu robiła ciotka".

ocenił(a) film na 7
Kisielek2601

przecież to jest OCZYWISTE

ocenił(a) film na 7
kejaj

LOL to tym bardziej nie powinien mieć wyrzutów, że przez niego zginęła.

ocenił(a) film na 7
kejaj

Może dla Ciebie.

ocenił(a) film na 8
Kisielek2601

lol, ja mu zazdroszcze, chyba każdy młody chłopak chciał by być molestowany przez taką piękną ciocie:D

ocenił(a) film na 7
Eph

Masz ciekawe fantazje seksualne.

ocenił(a) film na 9
Eph

On miał 8 lat.

ocenił(a) film na 10
Eph

Not sure if trolling or just stupid.

ocenił(a) film na 8
jacckas92

Both, I guess.

Eph

tak, każdy chciałby być w dzieciństwie molestowany przez bliską osobę z rodziny.
-.-"

użytkownik usunięty
Kisielek2601

Ciotak kupiła mu nowego kotak.

ocenił(a) film na 7

Hahaha, piękna odpowiedź. Takiej szukałam i tylko Pan nie zawiódł :P .

ocenił(a) film na 8

I pokazała bobra :D

użytkownik usunięty
Kisielek2601

w książce jest napisane że był molestowany przez ciotkę

ocenił(a) film na 10

W książce wyraźnie jest napisane, co mu ciotka zrobiła.

pati96_filmweb

nie jest to wprost napisane, ale można się domyślić.

ocenił(a) film na 8
isobel


ciekawe po jaki "prezent" jechała.
a to czemu mowil ze ja bardzo lubil napcozaktu itd czy takie pranie mozgu mu zorbila jak pedofile robia dzieicom i wmawiaja np ze to jest "dobre" ?
no tez powiedzial nakoncu ze byla nienormalna ;)

ocenił(a) film na 8
Blade01

"Jego ciotka Go molestowała.Dawała mu prezenty żeby nikomu o tym nie powiedział.On wyparł to co było bolesne z pamięci i zachował w głowie obraz ciotki jako troskliwej i wspaniałej osoby.Dopiero kiedy Sam dotknęła Go w podobny sposób jak ciotka,przypomniał sobie co mu robiła." mam odp ;;d

ocenił(a) film na 8
Blade01

Może to płyta z nagraniem "Something" the Beatles, jest na nią krótkie ujęcie tuż przed wypadkiem, a to piękna piosenka o miłości, poprzez którą ciotka być może chciała wykreować się na piękną, wspaniałą kobietę w oczach młodego bohatera (co by się wiązało z Twoim wyjaśnieniem, dlaczego Charlie zachowywał tylko miłe wspomnienia o niej). Ciekawe, że Charlie daje ją później Sam w prezencie mikołajkowym.

Swoją drogą, ciotka miała wkład w dobry gust muzyczny chłopaka. ;)

ocenił(a) film na 9
on91

No wlasnie, fajny motyw z ta plyta. Ja mysle ze ta plyta byla dla niego skarbem I chcial podzielic sie tym skarbem z Sam. Ironia, ze ta plyta jest pewnym symbolem molestowania, a Sam przeciez tez byla tego ofiara.

ocenił(a) film na 9
Kisielek2601

Jego ciotka byla za mlodu ofiara molestowania. To byl jakis przyjaciel rodziny, Helen mowila rodzicom ale nikt nie wierzyl. Jest cos takiego, ze czesto ofiary molestowania staja sie molesterami. Tak, ona molestowala malego Charliego, tyle ze on nie byl tego swiadomy, bo byla dla niego czula I obdarywowala go prezentami. Byla taka scena ze miala blizny na reku po probie samobojczej, widac ze miala mnostwo problemow, ze byla zakrecona.
Charlie naiwnie przez caly czas myslal ze ona zginela przez niego gdy pojechala po prezent.
Charlie nie zdawal sobie sprawy molestowania az tego do momentu kiedy spotkal Sam. Ona mowila o podobnej do Helen historii jaka jej sie zdarzyla (o historii Helen wiem z ksiazki), dotyk koiana....mnostwo fleshow pamieci zaczelo do niego docierac.
W filmie fajnie jest pokazany motyw poznawania mrocznej historii swojego dziecinstwa.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones