PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=572639}

Charlie

The Perks of Being a Wallflower
7,5 143 769
ocen
7,5 10 1 143769
7,5 20
ocen krytyków
Charlie
powrót do forum filmu Charlie

Pierwszy raz obejrzałam ten film jakiś rok temu. Zachwycił mnie, więc od razu pobiegłam po książkę, która
niestety nie zachwyciła tak jak jej ekranizacja. W szczególności brakowało mi słów Charliego z ostatniej
sceny, oglądając film myślałam, że są zacytowane z książki. Po prostu koniec książki nie jest tak
niesamowity, przejmujący i magiczny jak koniec filmu. Wiem, że dużo osób narzeka na język tłumaczenia.
Nie czytałam oryginału, ale wydaję mi się, że książka jest tak specjalnie napisana jakby pisał ją 16-letni
chłopak (cała książka składa z listów Charliego). Jest to jeden z moich ulubionych, ukochanych filmów i
polecam ją naprawdę wszystkim:).

użytkownik usunięty
Pinkusek

To ciekawe, nieczęsto słyszy się, żeby ekranizacja była lepsza od pierwowzoru. Mimo to, sądzisz, że warto sięgnąć po książkę? Mi również film bardzo się podobał, reżyser podszedł do niego z dużą wrażliwością, bez przesadnego dramatyzmu i wydumania i jednocześnie zbytniego wyuzdania w ukazaniu życia nastolatków - zachował dosyć rozsądną równowagę. W pewnym momencie życia zapewne jest się na ten film za starym, ale... chyba jeszcze nie teraz

W książce wszystko było jeszcze bardziej "dramatyczne". Reżyser pokazał Charliego, który jest ma nadzieję na lepsze jutro. W książce tych chwil było dużo mniej. Ale jak najbardziej, polecam.

ocenił(a) film na 8
Pinkusek

Mnie właśnie się wydaje, że książka była o wiele mniej emocjonalna od filmu, mogłabym rzec lekka. Takie jest moje odczucie. Niemniej jednak, zarówno film jak i pisany pierwowzór bardzo mi się podobają.

Pinkusek

Właśnie skończyłem czytać, a film obejrzałem jakiś czas temu. Zdecydowałem się na książkę, bo film mnie oczarował. Czytałem w oryginale, i muszę powiedzieć, że pomimo zamienionej kolejności niektórych wątków, to zakończenie pokrywało się, a nawet były użyte te same słowa. Po prostu w książce jazda na przyczepie ze słynnymi już słowami Charliego: "We are infinite" działa się 10 stron przed zakończeniem, a w filmie właśnie ta scena była zakończeniem. Następne 10 stron zostało za to pokazane przed sceną w tunelu. Więc nie było jakiejś dużej odskoczni. Film dorównał książce, co jest oczywiście niesamowite, jednak to pisarz reżyserował, więc też nie powinno to być jakimś wielkim zaskoczeniem. Książka przepiękna, film także... Ech...

ocenił(a) film na 10
Pinkusek

Lepszy od książki jest jeszcze film piękne istoty

ocenił(a) film na 10
JohnJulias

Zgadzam się w 100%! :)

ocenił(a) film na 7
Pinkusek

Zgadzam się z tobą

ocenił(a) film na 6
Pinkusek

Forrest Gump

ocenił(a) film na 9
Pinkusek

Czy tą książkę wydano w Polsce? Czy trzeba czytać po angielsku??

Dorisska13

wydano.

ocenił(a) film na 9
Pinkusek

dziękuję, właśnie znalazłam, bo nie wiem czemu sobie ubzdurałam, że książka nosi tytuł "Dear Charlie". No jestem ciekawa, jaka będzie, bo film mogłabym oglądać na okrągło :)

Pinkusek

Ja też uważam, że film jest lepszy. :)

ocenił(a) film na 6
Pinkusek

Fight Club też był lepszy niż książka

ocenił(a) film na 9
Pinkusek

A ja nie potrafię w tym wypadku porównać filmu do książki. Mam wrażenie, że jedno jest w pewien sposób uzupełnieniem drugiego.

ocenił(a) film na 8
Pinkusek

Most do Terabithii to też piękny przykład, gdy film bije na głowę książkę :)

ocenił(a) film na 8
mieski

Albo Jak rozpętałem II wojnę... i Przygody kanoniera Dolasa

ocenił(a) film na 9
Pinkusek

zgadzam się w zupełności... Też poleciałam po książkę praktycznie po obejrzeniu filmu i rozczarowałam się okropnie.. Wymęczyłam ją jak nigdy... Najbardziej przeszkadzało mi to, że chłopak miał niby prawie 16 lat, a ja w książce odbierałam go tak, jakby miał najwyżej dwanaście.. Za to film kocham.. Już sama muzyka mi wystarczy, nie mówiąc o reszcie :)

ocenił(a) film na 9
Pinkusek

Ja książę przeczytałam w oryginale i nie jestem teraz w stanie wybrać czy lepsza ekranizacja czy jednak książka.. Bardzo polecam oba ;)

Pinkusek

Widziałem wiele filmów lepszych od książek. Mogę podać parę tytułów.
To nie jest kraj dla starych ludzi, Łowca androidów, Prestiż, Władca pierścieni, Podziemny krąg, Park Jurajski, Milczenie owiec, Misery, Lot nad kukułczym gniazdem, Lśnienie, Ojciec chrzestny, Rambo, Gwiezdny pył, Diabeł ubiera się u Prady.

ocenił(a) film na 8
Pinkusek

Zgadzam się!

Pinkusek

Bardzo brakowało mi roli Billa w ekranizacji, która w książce była tak pięknie pokazana, na ekranie spłaszczona i potraktowana po macoszemu. Film jako osobne dzieło jest świetny, ale jako ekranizacja książki wypada tak sobie.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones