PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=648982}
7,7 123 121
ocen
7,7 10 1 123121
6,6 21
ocen krytyków
Chce się żyć
powrót do forum filmu Chce się żyć

Dobry film.

ocenił(a) film na 9

Gdyby to był film made in USA to na bank ktoś by Oscara zgarnął. Ten młody Kamil Tkacz świetnie zagrał. Często dzieciaki w polskich filmach są słabym ogniwem, a tutaj taka niespodzianka.

ocenił(a) film na 8
jaking

Z tym oskarem to juz poniesło ale napewno został by wyrózniony. film daje do myślenia.. i ta kwintesencja ścieżka do filmu Bartosza Chajdeckiego ,to Ludovico Eunaudi by sie nie powstydził

ocenił(a) film na 8
mateO_cs

Oscara by otrzymał gdyby Mateusz był Żydem. Tak wygląda realizm przyznawania Oscarów dla filmów zagranicznych. Równie piękny jak ,, Nietykalni"

ocenił(a) film na 9
magik30

"Oscara by otrzymał gdyby Mateusz był Żydem."
Haha...dokładnie to samo chciałem napisać.

ocenił(a) film na 10
magik30

Nietykalni to film jakich miliony, "Chce się żyć" powinno chociaż byc kandydatem do Oscara nieanglo, no ale Ida wcześniej nie wiem co bylo akurat w 14? może w tym roku powinni rzucić "Chce się żyć", Oskar murowany, ai aktorami by się zainteresowali, i za zdjęcia to wiadomo..

ocenił(a) film na 10
magik30

Dokładnie

ocenił(a) film na 8
magik30

"Oscara by otrzymał gdyby Mateusz był Żydem."
Albo gejem ;)

ocenił(a) film na 10
marlett_1

lub czarnoskóry

ocenił(a) film na 8
mateO_cs

Film cudowny. Uważam, że zasługuje na Oscara, dodatkowo jest oparty na faktach. Młody Kamil Tkacz - mistrzostwo aby chłopiec w tym wieku z pełnym zaangażowaniem oddał się tak trudnej roli.

ocenił(a) film na 9
jaking

Zgadzam się z tą opinią - film godny co najmiej wyróżnienia na arenie międzynarodowej. No i miły wyjątek pośród ostatnich produkcji polskich, sprowadzających kino do efekciarskiej mielizny (kino akcji) lub oderwanego od życia bełkotu... Tutaj, choć mamy bełkot w sensie dosłownym, to jednak treść jest bardzo głęboka, a gra aktorska i reżyseria po prostu mistrzowska!

ocenił(a) film na 10
jaking

Oczywiście, że to ten film powinien był być nominowany z Polski do Oscara.

majkalipcowa

Z tego co pamietam, to w roku, w ktorym Chce sie zyc weszlo do kin, to z Polski do Oscara nominowany byl film o Walesie... I to cala moja odpowiedz na Twoj komentarz. Poza tym, ze tez nie rozumiem, jak to sie moglo stać...

jaking

No w sumie to Redmayne grający Stephena Hawkinga, który też jeździ na wózku dostał Oscara, więc może, może, kto wie?

jaking

zgadzam sie. gdyby to byl film USA to sypneloby nominacjami. A Ogrodnik bylby pewnym kandydatem do Oscara za pierwszoplanowa role meska. Byl fantastyczny.

ocenił(a) film na 5
jaking

Gdyby ten film był "made in USA", to Oscara dostałby Ogrodnik - pewnie bez wątpienia. Natomiast zdjęcia, muzyka, montaż, reżyseria... Nieee... Mocną stroną tego filmu jest tylko rola Ogrodnika. Reszta - od dialogów i dekoracji po oświetlenie i wątpliwej jakości fach w ręku operatora - to banały na poziomie etiud pierwszoroczniaków.

ocenił(a) film na 10
gregcoma

trzeba być bezdusznym i nie zrozumieć doskonale ułożonego scenariusza
zdjęcia świetne pokazują tyle ile trzeba, czasem jak trzeba pokazać mniej pokazują mniej , swietnie buduje napięcie,
Reżyseria genialnie ułożona

ocenił(a) film na 5
budzdom93

Trzeba być bezdusznym albo... Wykształconym i pracującym w zawodzie krytykiem filmowym... :)

ocenił(a) film na 10
gregcoma

haha nie wiem czemu ale mnie rozśmieszyłaś/-eś :),
typowa polska Cebula, "polskie nie może być dobre"
#jak się nie podoba to wypier..! każdy ma prawo do własnej oceny, a wszelkie wartości artystyczne są względne, wiec krytyka to dla mnie hobby, autorytet na którym moge oprzeć zdanie ale nie muszę

ocenił(a) film na 5
budzdom93

Typową polską cebulą jest Twój awatar chłopczyku.

Polskie może być dobre: było dobre od okresu międzywojennego - z "Piętrem wyżej" i "Strachami" na czele, przez "Skarb", "Pociąg" i oczywisty "Popiół i diament". Świetna jest cała filmografia Marcina Wrony, rewelacyjne pojedyncze tytuły Koterskiego czy Krauzego, genialny wręcz Smarzowski w całości - i wielu, wielu innych... "Chce się żyć" jest po prostu słabo zrealizowanym filmem.

gregcoma

Riposta godna "zawodowego krytyka"
Poważny człek to nie wali ad personam, czy próbując poniżyć rozmówcę tylko sensownie wymienia poglądy ;)
Prosiłabym link do recenzji. Chętnie przeczytam.

ocenił(a) film na 9
jaking

dokładnie tak! Ta rola jest na miarę Roberta de Niro w Przebudzeniach. Czapki z głów za taki wyczyn.

ocenił(a) film na 8
Maniek_39

Mam nadzieję, że nie ironizujesz... Kamil był świetny jako Mateusz w dzieciństwie, Dawid później też.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones