PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=568905}

Chciwość

Margin Call
6,8 45 258
ocen
6,8 10 1 45258
6,6 14
ocen krytyków
Chciwość
powrót do forum filmu Chciwość

Fantazja reżysera na temat "jak wyglądały pierwsze 24 h kryzysu". Warto obejrzeć z trzech powodów: Spacey, Irons, Bettany. Koncert tych aktorów przesłania nawet takie detale jak beznadziejny Quinto czy jak zwykle słaba Demi Moore. Próbuję sobie przypomnieć z czego (z jakiej dobrej roli) znana jest Moore i nic mi do głowy nie przychodzi. Nieważne. Podoba mi się sposób w jaki pokazano działanie wielkich korporacji. Jak wiele rzeczy dzieje się przypadkowo i jak niewiele wiedzą ci na górze o detalach transakcji. Fabuła nie zaskakuje: w pewnym momencie szeregowa mrówka odkrywa, że cały bankowo-maklerski kolos ma gliniane nogi. Powiadamia zwierzchnika, a ten eskaluje sprawę wyżej, aż do szefa wszystkich szefów. Potem narady, groźby i przekupstwo. Wszystko po to, żeby uratować tyłek i własne pieniądze. Wszystko byle zapłacili frajerzy na ulicy, nie firma. Tu kolejny minus dla postaci granej przez Quinto - jego troska o ludzi, których dotknie kryzys pachnie tanim moralizatorstwem i tandetą. Trochę może skróciłbym całość ale i tak polecam obejrzeć. Trójka genialnych, wcześniej wymienionych, aktorów w niesamowitych kreacjach.

ocenił(a) film na 7
SithFrog

Tak,dokładnie.

ocenił(a) film na 9
SithFrog

Demi Moore miała świetną rolę w Niemoralnej propozycji. Tutaj rzeczywiście słabo, ale taką jej napisali rolę, zbyt wiele do zagrania nie miała.

Nie wiem co chcesz od Quinto - taką miał rolę - młodego, nieco jeszcze idealistycznego chłopaka, którego za kilka lat korporacja przerobi na chciwca, którym już jest Bettany. Na tle Ironsa czy Spacey'a ZQ wypadł słabiej, ale jego rola fajnie pokazuje mentalność ludzi wchodzących do tego biznesu i rezygnujących ze swoich młodzieńczych ideałów (bycie inżynierem) dla kasy.

SithFrog

Moim skromnym zdaniem - najlepiej, zdecydowanie wypadł Spacey, zaraz za nim ex-equo Bettany i Irons. Mieli po prostu najlepsze role i faktycznie najlepiej je zagrali. Zaś Quinto? No cóż, gra młody, nieokrzesany chociaż - wiadomo - niesamowicie zdolny narybek, ma rolę typowego cholernie utalentowanego, ale mimo wszystko - żółtodzioba. Jego postać nie mogła inaczej zostać poprowadzona w tym filmie, gdyż film pokazuje dobitnie zależności w tego typu korpach, od grubych ryb do płotek, po prostu pierwszego dnia Ciebie chwalą, aby za tydzień znienacka zwolnić. Czujesz się zahukany, niepewny tego co robisz, chociaż akurat - jak w filmie - lubisz to robić.

ocenił(a) film na 9
SithFrog

Akurat Demi Moore podobała mi się w tym filmie. Wszyscy świetnie zagrali.

ocenił(a) film na 9
SithFrog

"Jak zwykle słaba Demi Moore". Nawet nie chce mi się tego komentować.

ocenił(a) film na 7
mak65

A jednak komentujesz :D Konsekwencja level expert, ale spoko, podaj mi kilka filmów gdzie ona zagrała wybitną rolę. Ja ją wbrew pozorom lubię, tak jak uwielbiam Keanu Reveesa, ale to nie są specjalnie utalentowani aktorzy czy aktorki :)

ocenił(a) film na 9
SithFrog

Napisałem: "nie chce mi się tego komentować" i było to stwierdzenie stanu rzeczy, a nie komenarz na temat opinii. Stwierdzenie "nie chce mi się tego komentować" pozostaje w mocy i oznacza, że nie chce mi się tego komentować. Przekaz stwierdzenia jest jasny, zarówno pod względem logicznym, jak i semantycznym - jeżeli dla ciebienie nie jest, mogę pisać wolniej.
;)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones