PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=4558}
7,6 1 845
ocen
7,6 10 1 1845
Chudy i inni
powrót do forum filmu Chudy i inni

Po pierwsze nie jest to żaden produkcyjniak, ani tym bardziej film socrealistyczny; tamci poniżej chyba zupełnie coś innego oglądali. Jest to naprawdę wielki film, jak ktoś lubi wczesnego Polańskiego czy Skolimowskiego to musi to zobaczyć.

ocenił(a) film na 9
ckdexterhaven

Zgadzam się w pełni. Świetnie zagrany, z ciekawą muzyką i żywymi, oddanymi z całą maestrią relacjami między bohaterami. Zanim podejmiemy się krytyki, trzeba wziąć pod uwagę dwie rzeczy. Po pierwsze - nie jest to typowy socrealizm, ani produkcyjniak lecz w głębszym sensie - film o tym, jak pewna siebie większość traktuje obcego. Żeby to zrozumieć, trzeba (choćby w minimalnym stopniu) poznać tamte relacje i klimat społeczny, a był to klimat wzajemnych niesnasek, nieufności i donosicielstwa.
I w końcu "Chudy i inni" to film nowofalowy, w pewnym sensie bardziej od Nowej Fali: jego warstwa formalna, montaż, oświetlenie są bardzo ciekawe i - mimo czarno-białej taśmy - nowoczesne.
Biorąc to wszystko pod uwagę, talent twórców sprawił, że zamiast tego, czego się spodziewamy, otrzymujemy wieloznaczny i głęboki film o obcości i tolerancji, koleżeństwie i etosie pracy. Polecam wszystkim niezdecydowanym!

ocenił(a) film na 9
elton_monroe

Też mam podobne odczucia co do tego filmu, , ja wyniosłem z tego filmu że najważniejszy jest człowiek i jego stosunek do drugiego człowieka , po prostu zwyczajne zdrowe{ i nie zawsze łatwe} relacje międzyludzkie .Naprawdę świetny film , jeden z moich ulubionych

ocenił(a) film na 9
sebastian99

Jeden z lepszych filmów dekady. Bez rozliczeń, bez propagandy w żadną stronę. Opowiadający o prostych sprawach, ale w taki sposób, że mogę go opowiedzieć 30 lat po obejrzeniu :) Film o: budowaniu relacji, przełamywaniu nieufności, wreszcie solidarności i odpowiedzialności. Doskonale zagrany i wyreżyserowany, plus kapitalne - nienachalne, poetycko-betonowe oddanie klimatu epoki. Majstersztyk!

ocenił(a) film na 8
elton_monroe

Aż wstyd się przyznać, film widziałem jakieś pół wieku temu i dopiero teraz go oceniłem,przez przypadek, przeglądając filmografię Leona Niemczyka.Chętnie obejrzałbym go jeszcze raz,bo warto.

ocenił(a) film na 9
ckdexterhaven

"Po pierwsze nie jest to żaden produkcyjniak, ani tym bardziej film socrealistyczny; tamci poniżej chyba zupełnie coś innego oglądali."


Dokładnie.

ocenił(a) film na 9
ckdexterhaven

dla mnie hit,żal ,że tak rzadko jest w tv,o dvd czy rekonstrukcji nie wspomnę ... kopie zdobyłem z gryzonia, przerobiłem i mam własne dvd , bo polską sztukę nie stać na wydawanie i utrwalanie arcydzieł polskiego kina ! żenadaaa !

ocenił(a) film na 8
ckdexterhaven

Genialna scena erotyczna!
Jedna z lepszych jakie widziałem.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones