PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=36750}
6,6 56 158
ocen
6,6 10 1 56158
6,1 11
ocen krytyków
Ciało
powrót do forum filmu Ciało

D E N N Y

ocenił(a) film na 3

Co to za dialogi w ogóle? "Ma panie dziesiątkę"? "Nie, trójkę"... Dżizas, to ma być bystry dialog? W "Chłopaki nie płaczą" są dużo bardziej dojrzałe teksty. Cały wątek z poszukiwaniem ojca kangurka jest wyłącznie żenujący. Naprawdę ktoś może być tak głupi by zastanawiać się na serio (bo jest to stylizowane na prawdziwy dylemat), kto może być ojcem kangurka w bajce?

Kolejne cienizny rodem z placu zabaw dla 7-latków, typu nazywanie Boga "a co na to powie Wasz szef". Gdzie tu bystry dowcip? Dalej - dorosły facet, który z przerażaniem ucieka z karawanu bo zobaczył trupa. Jezu, co nie mógł się domyślić, że to przewóz zwłok? To miał być żart?

No dobra, to tylko moja subiektywna ocena, ale film jest dla mnie BAAAAAARDZO SŁAAAAAAABY. Nie umywa się do humoru z Misia, Kilera, czy nawet Chłopaki nie płaczą, nie mówiąc już o Pythonach czy filmach ze Stevem Martinem. Szkoda czasu.

topjes

Zgadzam sie z opinia. Film jest nudny jak flaki z olejem, ogladalem go juz jakis czas temu. Dalem 3. Glownie za tekst, ktory zapadl mi w pamieci
"Szkarlatyna, Szkarlatyna !! Wioze dzieci ze szkarlatyna!!
- Jestem pediatra, moze pomoc?
- A ja chirurgiem... WYPIERDALAJ!"
plus ta mimika twarzy i gestykulacja obu panow

ocenił(a) film na 9
Zetnakatel

Umówcie się gdzieś, zróbcie sobie nawzajem dobrze i ponarzekajcie jeszcze na inne filmy...

ocenił(a) film na 8
topjes

Nie zgodzę się całkiem z Twoją opinią. Fakt, jest parę dialogów, które są ogólnie mówiąc słabe, ale jest również kilka, które wywołały szczery uśmiech na mojej twarzy i nie był to humor "bulwarowy" (np. fragment przemowy jednego z BRACI SYJAMSKICH na pogrzebie Goldiego/Woltera, który mówi: "Kochani, nieszczęścia, jak to mówią, chodzą parami..."; albo dialog księdza z kościelnym: "- Zmartwychwstał? - W 20 minut? Nawet Pan Jezus potrzebował 3 dni...").

Wydaje mi się, że czarny humor zazwyczaj jest mało ambitny, a to w końcu jest czarna komedia i ten film taki ma być, z tego rodzaju żartami i dialogami. Zresztą te niskich lotów również potrafią mnie rozbawić.

Co do motywu poszukiwania ojca kangurka, wydaje mi się, choć mogę się mylić, że służy to do zestawienia dwóch problemów, a tym samym do obnażenia części ludzkiej natury w sposób humorzasty, co rzeczywiście niestety nie wyszło twórcom filmu. Ten motyw wg mnie zestawia coś ważnego, czyli śmierć i zaginięcie ciała przyjaciela, współlokatora, z błahym, czyli właśnie z rzeczą tak bezsensowną jak dyskutowanie nad tym kto jest ojcem kangurka.

Postacie w tym filmie, jak to zazwyczaj w komedii, są przerysowane, stąd też taki a nie inny obraz policji, wojska, zakonnic, golibrody czy też właśnie taksówkarza.

@Zetnakatel Nie wiem tylko dlaczego uważasz, że film jest nudny jak flaki z olejem? Akcja jest raczej szybka, a kilka wątków zgrabnie łączy się w spójną całość. Humor natomiast, jak już wcześniej pisałem, MI przypasował ;)

Pozdrawiam

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones