PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=123383}

Ciekawy przypadek Benjamina Buttona

The Curious Case of Benjamin Button
7,7 510 162
oceny
7,7 10 1 510162
6,3 42
oceny krytyków
Ciekawy przypadek Benjamina Buttona
powrót do forum filmu Ciekawy przypadek Benjamina Buttona

za dlugi

ocenił(a) film na 4

film jest zdecydowanie za dlugi i strasznie nudny momentami

ocenił(a) film na 9
luckygirl23

Idź obejrzyj swoją szkołę uczuć, albo sami swoi, na pewno ciekawsze -_-

ocenił(a) film na 7
jaroslaw16

od wanted czy fana na pewno.

ocenił(a) film na 9
Ajlajkgudmuwis

haha Widzę, że kolejny matoł, który nie zna się na filmach -_- Fan to genialny film, najlepszy snipesa, ma niepowtarzalny klimat, świetna gra aktorska itd. a Wanted to genialna abstrakcja i choć to niewidoczne na pierwszy rzut oka, to fantastyczna parodia filmów o superbohaterach. Nauczcie się rozumieć film a nie tylko popatrzeć aby odbębnić -_-

ocenił(a) film na 4
jaroslaw16

zyj dalej w swoim swiecie w przekonaniu ze tylko Ty masz wysmienity gust :D.Opanuj sie chlopaczku i zrozum ze kazdy lubi co innego zamiast obrazac non stop ludzi.Poza tym jesli oceniasz ludzi po tym jakie filmy lubia a jakie nie to wspolczuje twojej przyszlej dziewczynie.Bo jak powie ze nie zrobil na niej wrazenia film CPBB to ja kopniesz w dupke ;).Wiecej dystansu czlowieku.

ocenił(a) film na 8
luckygirl23

Luckygirl23 lepszego nicku nie było?
A i widok twojego PIĘKNEGO awatara świadczy o tym że jesteś trollem prawdopodobnie to twoje 23 konto. ;)

ocenił(a) film na 7
jaroslaw16

NO cóż, dla mnie Fan to jeden z najsłabszych filmów z De Niro, nic nie trzyma sie tu kupy- zero napięcia, ma kilka dobrych elementów, ale nic szczególnego, a żeby go ocenić na 10 to chyba by musieli całą fabułę zmienić.
A co do wanted- może trochę wyższy poziom intelektualny od typowych filmów akcji ale też nie wybija się ponad przeciętność, monotonny, zbyt efekciarski, denerwujące zwolnienia i wkurzające postaci, bez wyranie zarysowanych charakterów.

Widzę Jarosław, że masz skłonność do nadinterpretowania prostych w gruncie rzeczy filmów i dobudowywania im swoich fikcyjnych racji. No ale cóż, o gustach ponoć się nie dyskutuje..

ocenił(a) film na 9
Ajlajkgudmuwis

hahaha a pomyślałeś zanim zarzuciłeś mi nadinterpretację o tym, że to może ty nie umiesz interpretować?

ocenił(a) film na 4
jaroslaw16

o ludzie nie dziwie sie ze niektorzy nie pokazuja jak oceniaja inne filmy.zawsze sie znajdzie osoba ktora napisze ''idz ogladaj sobie x film''

ocenił(a) film na 8
jaroslaw16

Ja pier... Sami Swoi to świetny film.

ocenił(a) film na 9
edi_nie_oglada_filmow

Ja nie mówię, że zły, ale na pewno Ciekawy Przypadek Benjamina Buttona lepszy i ciekawszy i przede wszystkim z wyższej półki i inteligentniejszy

ocenił(a) film na 8
jaroslaw16

Gdy zjesz najlepszy na świecie kawior i najlepsze na świecie trufle to czy będziesz mógł ocenić co jest z wyższej półki? Smak inny, upodobania inne, oprawa inna. Lepszy, gorszy, czy może dobry ale w innej kategorii?

ocenił(a) film na 9
edi_nie_oglada_filmow

Proszę Cię, Sami Swoi to tylko zwykła komedia nie wybijająca się ponad Kilera czy Chłopaki nie płaczą. Polskie kino nigdy nie będzie lepsze od amerykańskiego, tak samo jak polska liga w piłkę nożną nigdy nie będzie lepsza od niemieckiej lub hiszpańskiej. Sami Swoi to może jest dobry film, ale w porównaniu do polskich filmów, gdy jednak w grę wchodzą filmy zagraniczne, to Sami Swoi się chowają. Zrozum to fanie sąsiedzkich kłótni ponad płotem -_-

ocenił(a) film na 8
jaroslaw16

Już w innych komentarzach widać jakie masz podejście, więc trudno oczekiwać, że coś zrozumiesz (oj, chyba o tym mówię). Nie rozumiesz fenomenu samych swoich, bo jesteś emanacją niektórych postaw bohaterów tegoż filmu. Prawdą jest, że mało jest polskich filmów na miarę amerykańskich, ale nie oznacza to, że niektóre filmy nie można uznać za wybitny przykład epoki - z szczególnym uwzględnieniem charakteru bohaterów.

Zgodnie z tutejszą tradycją czepiania się ocen - w czym na przykład, pierwszy z brzegu, Wanted zasługuję na ocenę 10?

ocenił(a) film na 9
edi_nie_oglada_filmow

Ten film akurat jest jednym z tym, że zgodzę się jeżeli ktoś powie że jest słaby. Mnie po prostu urzekł i dopatrzyłem się tam parodii filmów o superbohaterach, dlatego dałem 10, zresztą był dosyć zaskakujący jak na tego typu film. Ale rozumiem, ten film nie każdemu może się podobać. Podaj inny przykład z którym się nie zgadzasz, bo tutaj akurat uznaję inne zdanie niż moje :)

ocenił(a) film na 9
jaroslaw16

z tych*

ocenił(a) film na 8
jaroslaw16

Spiderman 3. Można to uznać za wierność komiksowej postaci, ale do adaptacji komiksu w stylu Nolana się nie umywa.
CPBB dostał ode mnie 9, Sami Swoi 10 :).

ocenił(a) film na 9
edi_nie_oglada_filmow

i tego nie zrozumiem, ale trudno

ocenił(a) film na 8
jaroslaw16

A czego konkretnie?

ocenił(a) film na 9
edi_nie_oglada_filmow

Że Sami Swoi wyżej od CPBB

ocenił(a) film na 8
jaroslaw16

Przykład z kawiorem - ciężko jest porównać Ojca Chrzestnego i Shreka. Czy oznacza to, że tylko dramat może mieć wysoką ocenę?

ocenił(a) film na 9
edi_nie_oglada_filmow

Nie tylko, ale raczej idiotyzmem by było, gdyby Shrekowi dać wyższą ocenę niż Ojcu chrzestnemu. Gdybyś CPBB i Samym Swoim dał taką samą to bym się nie czepiał :)

ocenił(a) film na 8
jaroslaw16

A Ty dalej swoje. To może inaczej - Pluton ma u Ciebie ocenę 9, a Wanted 10. Idiotyzm? (tak ;p) Mad Max ma gorszą ocenę niż Boski Żigolo (to już przegięcie). Itd.

ocenił(a) film na 9
edi_nie_oglada_filmow

hehe Mad Max jest beznadziejny, zresztą jak cała seria, a jedynka jest najgorsza. Niska ocena wynika przede wszystkim z rozczarowania filmem. A Boski Żigolo był zabawny przynajmniej :D

ocenił(a) film na 8
jaroslaw16

"Bo częścią życia są dyplomatyczne rozmowy
I tylko ten cenny, kto swoją miarą nie mierzy"
EOT

ocenił(a) film na 9
edi_nie_oglada_filmow

To sobie bądź dyplomatyczny, ja nie zamierzam, na razie!

ocenił(a) film na 8
luckygirl23

Sama jesteś za długa ! Najpierw przeczytaj powieść a potem spróbuj nakręcić ten sam film ale krótszy

ocenił(a) film na 4
Owl1013

zadnym problemem by bylo skrocenie go

ocenił(a) film na 9
luckygirl23

Chyba Ciebie o głowę, bo i tak jej nie używasz :)

ocenił(a) film na 4
jaroslaw16

szkoda mi czasu na dyskusje z takimi nie wychowanym dzieckiem. Zegnam

ocenił(a) film na 9
luckygirl23

dzieckiem, a to dobre, najpierw zobacz kiedy założyłem to konto a później patrz na nick -_- Ale widzę, że brakuje argumentów, dzięki, że dałaś mi satysfakcję ;)

ocenił(a) film na 1
luckygirl23

film jest o wiele za długi, i NUDNY, oglądałem w akademiku, zasnąłem po 30 minutach, obudziłem się po ponad połowie filmu, współlokatorzy powiedzieli, że nie ominęło mnie nic ciekawego... Słabiutki film. Oczywiście, jak już zauważyłaś, na filmwebie nie można wyrazić negatywnej opinii o filmie bo od razu inni Cię obrażają lecząc w ten sposób swoje chore kompleksy i pustkę gównianego istnienia...

ocenił(a) film na 4
mtom7a

coz...kazdy chce byc najpiekniejszy,najmadrzejszy i w ogole oh i ah :).Dlatego nie moga pojac ze kazdy ma inny gust :)

ocenił(a) film na 8
luckygirl23

Bo to melodramat, a nie film akcji. Ani minute się nie nudziłem. Krótszy był by po łebkach robiony i dużo słabszy

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones