PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=32199}

Ciemnoniebieski świat

Tmavomodrý svět
7,5 5 330
ocen
7,5 10 1 5330
Ciemnoniebieski świat
powrót do forum filmu Ciemnoniebieski świat

Piękny, wzruszający, prawdziwy - tak właśnie się wtedy działo

ocenił(a) film na 9
Wing_Commander

Bardzo długo odkładałem oglądać ten film bo myślałem że będzie to trochę lepsza kalka beznadziejnego, tragicznego Pearl Harbor. Ale to co widziałem w Ciemnoniebieskim to absolutnie wyborne kino pod każdym względem i prawdopodobnie najpiękniejsza historia miłosna wpleciona w ramy wojenne w historii kina. Naprawdę czapki z głów. Może my też się doczekamy filmu wojennego którego będą nam zazdrościć.

ocenił(a) film na 10
Dziuchni91

Właśnie! Nie było tego amerykańskiego patosu, a historia miłosna pokazana idealnie - w bardzo wyważony sposób, nie przyćmiła właściwej akcji, nie przeszkadzała, a do tego była bardzo pięknie pokazana, oby nasz Dywizjon 303 wyszedł podobnie... oby...

ocenił(a) film na 9
Wing_Commander

Nie wiem jak to będzie wyglądać ale też wiążę duże nadzieje. Aczkolwiek za dużo w życiu widziałem żeby się jarać. Tym bardziej czymś o czym trąbią jako kolejnym "polskim hicie". W każdym razie można być optymistą Palkowski to zręczny reżyser i pokazał to w "Bogowie" natomiast Skolimowski jako scenarzysta jest naprawdę dobry (to że jak łapie za kamerę to już niekoniecznie). Myślę że jednak kluczem będzie jednak obsada. Brak sztandarowych aktorów których jakość znamy i zastąpienie ich jakimiś młodymi chłopakami to będzie duży plus. Co do scenariusza to mam nadzieje że jednak wątek melodramatyczny w stylu "Pearl Harbor" czy własnie "Ciemnoniebieskiego Światu" nie będzie powielony. Tym bardziej że "Miasto 44" pokazało że w tym temacie jednak sobie nie radzimy. W każdym razie trzeba trzymać kciuki bo z szacunku do tematu ten film po prostu musi powstać...

ocenił(a) film na 10
Dziuchni91

niestety scenariusz pana Skolimowskiego to... możliwe, że nie on go pisał, tylko jego asystentka (mam nadzieję, bo inaczej straciłbym do niego szacunek)... mój znajomy z akademika, który rozpoczął w ogóle ten temat i namówił Samojłowicza na ten film, oficjalnie znany jako Piotr Czaja, a kilkanaście lat temu dla nas w akademiku po prostu jako "Pilot" miał tam mnóstwo roboty z prostowaniem błędów historycznych. O tym filmie gadaliśmy godzinami wiele lat temu, Pilot mówił mi kiedyś że ta szopka z Kac wawą, w którą go wmieszali pomimo wszystko wyjdzie na plus, bo dzięki temu miał możliwość rozmów z Samojłowiczem i namówił go na zrobienie filmu o dywizjonie 303, a to był priorytet, wszystko inne to pikuś. z synami Arkadego Fiedlera go skontaktował dzięki czemu ma prawa do książki wykupione, tylko że oni chcą tam dać silny wątek damsko męski - na forum dywizjonu pisze znajomy, który ma z Piotrem teraz kontakt i Pilot mówił mu, że on ich namawia na film wojenny i akcję opartą na relacjach pilotów, a nie jakieś romansidło. Sam jestem ciekaw co będzie, bo też czekam na ten film od wielu lat!

ocenił(a) film na 10
Dziuchni91

A, co do obsady, to maja grać w większości jacyś nie tak zgrani aktorzy (no to już plus) - byle byli trafieni

ocenił(a) film na 10
Dziuchni91

Z tego co czytam powyżej i w innych komentarzach, to Samojłowicz, który raczej ekspertem lotniczym nie jest, ingeruje w scenariusz, a to nie wróży najlepiej, bo nie pamiętam kiedy on dobry film nakręcił.

Dziuchni91

Tak, tak - WYBORNE KINO. To właśnie odpowiednie słowo! Nie spodziewałam się, że aż tak dobry może być film o wojnie - nie jest krwawy, a wstrząsający, boli emocjonalnie a przecież unika patosu, mamy nawet humor.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones