PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=572926}

Cisza

6,5 14 696
ocen
6,5 10 1 14696
Cisza
powrót do forum filmu Cisza

Historia bardzo dobra na film - dramatyczna, smutna i przede wszystkim prawdziwa. Aktorsko i emocjonalnie jednak ten film mnie trochę rozczarował - szczególnie Olszówka (nie wiem,czy ta matka,którą zagrała,zachowywała się tak w rzeczywistości,czy to Olszówka nie potrafiła przekazać emocji). Jedyny moment,który mnie tak naprawdę poruszył i wzruszył,to rozpacz jednej z matek w schronisku - to było naprawdę przejmujące i takie szczere. Poza tym w filmie zabrakło mi dat i przedziałów czasowych (np. po jakim czasie zmarł ten chłopak w szpitalu, po jakim czasie wyłowiono ciało Wojtka). Brakuje też innych informacji, np. co z resztą ciał itp. Film mi się jednak podobał i oceniam go na 7/10.

ocenił(a) film na 7
Melissa86

Też mam podobne odczucia po oglądnięciu. Aktorsko słabo to wypadło. Pomimo warto oglądnąć.Film, albo raczej sama tragedia daje do myślenia. Pokazuje jaki człowiek naprawdę jest kruchy i, że z żywiołem nie ma szans. Według mojej opinii Nauczyciel nie powinien brać grupy niedoświadczonych uczniów na zdobycie Rysów zimą. Sam chodzę po górach i na Rysach również byłem, ale szczyt ten zdobyłem w sierpniu gdyż nie zajmuję się zawodową wspinaczką. O zimowym wejściu nawet nie myślę. Uważam, że wejście na Rysy czy którąkolwiek górę w Tatrach powyżej 2000 metrów powinno się poprzedzić solidnym treningiem i nie mam tu na myśli biegania, robienia pompek czy nawet wspinania się na ściankach tylko pójście zimą na jakieś mniej wymagające szczyty bo zimą wszystko wygląda w górach całkowicie inaczej. Co do reszty bohaterów. Myślę, że reżyser skupił się na tym jednym przykładzie przede wszystkim. Z artykułów poświęconych temu wydarzeniu można wywnioskować, że lawina zabrała 9 osób. Jedna dziewczyna przeżyła bo nie została całkiem zasypana. Jeden chłopak został już odkopany martwy a drugi umarł w szpitalu. 6 osób zostało wepchniętych z czołem lawiny do Czarnego Stawu. Ciała tych sześciu osób zostały dopiero wydobyte na wiosnę, gdy Czarny Staw odtajał. Wydobywali je w różnym czasie, ponieważ każde było na różnej głębokości a nurkowanie w górach jest też trudnym zadaniem. Ponoć ostatnie ciało wydobyto na głębokości ponad 50 metrów.
Był to jeden z najpoważniejszych do tej pory wypadków w Tatrach. Oby więcej się już nie powtórzył, ale do tego trzeba mieć wyobraźnię i pokorę do gór.

ocenił(a) film na 6
Melissa86

Oglądnąć???!!!

ocenił(a) film na 7
taxipompey

Czy oceniłeś/aś film na 6.

ocenił(a) film na 6
Melissa86

Na 6.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones