PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=555612}

Coś pięknego

La prima cosa bella
6,7 2 179
ocen
6,7 10 1 2179
6,3 3
oceny krytyków
Coś pięknego
powrót do forum filmu Coś pięknego

... trzeba dojrzalosci, aby to prawidlowo ocenic i docenic ....
Obawiam sie, ze trzeba miec wlasne dorosle juz dzieci aby poczuc to wszystko - co w scenariuszu
zaklete zostalo nawet w gesty , spojrzenia i to cudowne powtarzajace sie - cicho, glupia jestes! ....
Ten film, to naprawde cos pieknego...
Oczywiscie zniewalajaca uroda Anny to podstawa zrozumienia calosci...
Film chyba bardziej dla facetow...

wroclawnik

"trzeba dojrzalosci, aby to prawidlowo ocenic i docenic"

Kolejna głupia komedyjka przypominająca brazylijskie seriale lub kiczowate filmy Almodovara i kolejni napuszeni użytkownicy filmwebu, udający członków mensy.

ocenił(a) film na 8
HlTMAN

Dla mnie może nie jest to rewelacja, ale bardzo dobry film obyczajowy. W pełni się zgodzę, że jednak dla ludzi z tak zwanym doświadczeniem życiowym (cokolwiek to by znaczyło).

Szczerze powiem, drogi hitmanie, nie chcąc Cię oceniać, ale napisanie, że jest to głupia komedyjka, jest moim zdaniem nieuprawnione.
Przecież to nie jest komedia. To jest film obyczajowy.

A co do użytkowników udających mądrzejszych niż rzeczywiście są, wydaje mi się, że część filmwebowców nie musi udawać, po prostu są mądrzejsi od innych. Czego i tobie gorąco życzę.

ocenił(a) film na 6
yuutoo

Brawo!

ocenił(a) film na 8
yuutoo

Popieram!

ocenił(a) film na 6
HlTMAN

Jak kto lubi, ale ja myślę, że Pedro po mistrzowsku balansuje na granicy kiczu. Kultura kampu to dla niego sposób na wyrażenie siebie. Czasami wychodziło mu to lepiej, czasami gorzej, ale jest w tym świetny. Co do filmu to uważam za całkiem niezły komediodramat obyczajowy. Dałem 6.

użytkownik usunięty
wroclawnik

Otóż nie masz racji. Nie trzeba mieć własnych dzieci by poczuć magię i prawdziwe wzruszenie, ściskające wręcz głowę, jakie generuje ten piękny film. Nie trzeba..

pozdrawiam

ocenił(a) film na 10

....tym bardziej mi miło...

wroclawnik

Film naprawde nietuzinkowy. Może montaż, scenografia i inne detale nie są porywające, ale scenariusz i gra aktorska na dobrym poziomie. Film daje do myślenia. Warto było obejrzeć 7/10.

ocenił(a) film na 6
wroclawnik

Nie sadze, ze bardziej dla facetow, ja ogladalam go z moim doroslym synem i on sie lekko wynudzil , a ja nie, bo uwazam, ze jest zyciowy i wlasnie zgadzam sie z tym stwierdzeniem, ze dla osob dojrzalszych, bo czuja go bardziej, chocby z racji doswiadczen zyciowych...

Ewiatko

widzę dość niedawny wpis, czy można gdzieś jeszcze obejrzeć ten film?

ocenił(a) film na 6
emte2801

Trudno mi powiedziec, ja go mialam dosc dawno nagranego i wciaz sie przymierzalam do obejrzenia...
Ale jesli moge doradzic, to trzeba sledzic TVP Kultura, tam wg mnie sa emitowane najciekawsze filmy. Pozdrawiam

emte2801

jest na vod.pl

ocenił(a) film na 9
wroclawnik

Dla mnie tez rewelacja. Kocham takie kino. Troche nie rozumiem czemu myslisz, ze bardziej dla mezczyzn- w dodatku posiadajacych dorosle dzieci. Ja jestem tym filmem zachwycona. Porwal mnie jak malo ktory.

ocenił(a) film na 10
Edna_fw

....tym bardziej mi miło....
Pozdrawiam serdecznie...

ocenił(a) film na 9
wroclawnik

Rowniez pozdrawiam.:-)

ocenił(a) film na 6
wroclawnik

Rewelacja? Wątki pedofilsko-kazirodcze czerpiace z freundyzmu, toksyczny związek z szowinistycznym męskim brutalem, oczywiście z podkreśleniem, że to powierzchowny katolik. Bo jak przemoc, to tylko w tradycyjnej rodzinie... Niejasne uczuciowe związki głównych bohaterów, świat zachowań nie oparty na żadnych wartościach, lub ucieczce od wartości. Słowem pełen zestaw cech lewicowych agitek sprzedawanych w filmach. Promocja pochówków w urnach. Wszystko oczywiście upichcone w czułostkowym, ale w gruncie rzeczy małostkowym i letnim sosie. Po to aby widz kupił historyjkę bez kłopotu i zaprzatania sobie głowy przesłaniem, ktore wdrukowuje mu się w podświadomość.


Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones