PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=4713}

Coś

The Thing
7,5 104 041
ocen
7,5 10 1 104041
8,0 30
ocen krytyków
Coś
powrót do forum filmu Coś

Muzyka, nastrój, obsada, to wszystko powoduje, że to jeden z moich ulubionych filmów, a w tym gatunku najlepszy obok Obcego 2

ocenił(a) film na 8
arek_krotoszyn

dla mnie numer 1 wśród sf

ocenił(a) film na 10
jaroslaw_1

Bez dwóch zdań!

użytkownik usunięty
jaroslaw_1

Dla mnie też ;)

arek_krotoszyn

A u mnie takie horrory jak Coś i Obcy powodują odruch wymiotny.

ocenił(a) film na 10
Andrzejek324

dude, is this a joke???!

kassis

Przede wszystkim to pisz po polsku. Po drugie, nie to nie jest żart. Mnie ten film obrzydził.

ocenił(a) film na 10
Andrzejek324

I'll try next time :-)

ocenił(a) film na 10
Andrzejek324

Aż tak źle? Mnie nie chodzi tyle o jakieś kosmiczne stwory, ile o sam nastrój. W Coś była bardzo dobra muzyka, dodawała klimatu. Ja ogólnie horrorów nie lubię, ale Coś naprawdę mi się podobało, to czekanie którego następnego "weźmie"

arek_krotoszyn

Ja jeżeli w jakimś filmie mnie coś brzydzi to nie zwracam uwagi w ogóle na żadne aspekty filmu ani na muzykę ani na klimat.

ocenił(a) film na 10
Andrzejek324

Może być i tak, ja mam tak, jak mnie jakiś aktor irytuje to psuje mi cały film

użytkownik usunięty
Andrzejek324

Wow, ale prostactwo ocenia filmy na filmwebie. Nie zdawałem sobie sprawy.

Niby dlaczego prostactwo?

użytkownik usunięty
Andrzejek324

Życzę Ci wszystkiego najlepszego. Merytoryczna dyskusja nie ma z Tobą sensu. Pozdrawiam twój świat.

Jak już nazywasz mnie prostakiem to wypadało by to jakoś zaargumentować.

Jeżeli kogokolwiek nazywasz prostakiem to musiz podać argumenty na swoje słowa. W przeciwnym razie to ty jesteś prostakiem i chamem obrażającym ludzi bezpodstawnie.

ocenił(a) film na 10
Andrzejek324

Na co inne argumenty? Gdy ktoś wyraża swoją opinię po której przeczytaniu chce się rzygać, każdy ma prawo nazwać tego kogoś prostakiem.

Regnette

Nie wydaje mi się. Jeżeli kogokolwiek nazywa się prostakiem to należy podać powód a nie tylko takie bezsensowne pisanie, że opinia się nie spodobała.

ocenił(a) film na 10
Andrzejek324

Ale jak to? Twoje komentarze obrzydzają, wywołują odruchy wymiotne. To przecież wystarczający argument.

Regnette

Jakoś nie wydaje mi się żeby moje komentarze kogokolwiek mogły obrzydzić. Napisałem prawdę, że ten film jest dla mnie obrzydliwy, ale nic nie mam do ludzi którym się podobał. Nie zgadzasz się z moją opinią to to napisz, ale wyzwiska są nie na miejscu.

ocenił(a) film na 10
Andrzejek324

Zgadzam się z tym, że wyzwiska są nie na miejscu. Tylko, że ja nie widzę żadnych wyzwisk z mojej strony.

Regnette

Nie chodziło mi o ciebie tylko otego co mnie nazwał prostakiem. A swoją drogą ty też masz jakieś absurdalne zarzuty w stosunku do mojej osoby bo moje posty nie miały prawa nikogo obrzydzić. Napisałem co sądze o filmach Coś i Obcy i tyle w temacie.

arek_krotoszyn

Klimat rzeczywiście niesamowity!

ocenił(a) film na 10
pokisimy

Muzyka świetnie to podbija

arek_krotoszyn

Muzyka to absolutny KULT muzyki filmowej

ocenił(a) film na 9
arek_krotoszyn

Coś 1982 można umieścić obok najbardziej uznanych horrorów np:
Egzorcysta 1973, Szczęki 1975, Omen 1976, Teksańska masakra piłą łańcuchową 1974,
Halloween 1978, Obcy 1979, Lśnienie 1980, Krąg 1998 lub 2002 itp

Obcy 2 bardziej należy traktować jako gatunek Akcja/SF czyli
porównywać bardziej można ten film do Predatora czy Terminatora 2.
Już więcej z horroru ma Terminator 1 niż Obcy 2.

ocenił(a) film na 10
returner

Tu się zgadzam

ocenił(a) film na 9
arek_krotoszyn

Jestem tego samego zdania, dodał bym jeszcze Horyzont zdarzeń.

ocenił(a) film na 10
Zerrgan

O kurcze, tego nie widziałem! Dobre?

ocenił(a) film na 9
arek_krotoszyn

Jak lubisz horror SF z klimacikiem typu - lecący statek kosmiczny w nieznane i ginąca w nim załoga to jest to pozycja obowiązkowa.
Dodał bym jeszcze niedoceniony The Dark Side of the Moon.

Zerrgan

A czemu nie Apollo 18?

ocenił(a) film na 10
Zerrgan

Widzę kurde, że mam małe zaległości w tym gatunku:) Przynajmniej wiem czego szukać. pozdrawiam!

arek_krotoszyn

Uważaj, bo w naszym pięknym kraju nad Wisłą możesz go napotkać pod mianem "Ukryty wymiar"

użytkownik usunięty
arek_krotoszyn

"Aliens" nie umywa się niestety do "Aliena" ponieważ Cameron postanowił skomercjalizować temat obcego - ambitnej części pierwszej o feministycznym przesłaniu i sile kobiety w męskim świecie. "Decydujące starcie" to nic innego jak rozrywka, oczywiście najwyższych lotów, ale głównie chodzi w drugiej części tylko i wyłącznie o dobrą zabawę. "Coś" to najlepszy horror w historii kina i tutaj zgoda.

ocenił(a) film na 10

Prawda, mnie chodzi o to, że i to i to się dobrze ogląda, tylko "decydujące starcie" to inna konwencja niż "pasażer", oba po prostu lubię

Chcesz wstąpić do feministek?

Niekoniecznie, bo to zaszczytne miejsce przypada ex-aequo kilku tytułom. Inna Rzecz, że Coś znajduje się pośród tego chwalebnego grona. Dorzuciłbym też drugiego "Quatermassa".

ocenił(a) film na 10
arek_krotoszyn

Niepowtarzalny klasyk i jeden z najlepszych horrorów w historii kina .

ocenił(a) film na 10
CzysteNiebo7215

I chyba najlepszy film Carpentera

arek_krotoszyn

Czy ja wiem... W paszczy szaleństwa też jest świetne. Szczególnie polecam groteskowe/surrealistyczne zakończenie (kto widział, rozumie, co mam na myśli)

ocenił(a) film na 10
Przemyslaw_Borowski

Myślę, ze to trudno rozstrzygnąć, to najlepiej pozostawić osobistym preferencjom

arek_krotoszyn

Podpisuję się obiema łapkami. I nogami też he, he... Maestro Morricone powinien otrzymać za tę muzykę Oscara, a nie nominację do Złotej Maliny. Przecież ona wręcz perfekcyjnie współgra z całością dzieła

ocenił(a) film na 10
Przemyslaw_Borowski

Dokładnie! Te całe maliny to czasem... niejeden film oskarowy powinien dostać malinę i na odwrót

ocenił(a) film na 9
arek_krotoszyn

Bez dwóch zdań, jest to wspaniały film.

ocenił(a) film na 10
Brehen

Nie da się ukryć:)

ocenił(a) film na 9
arek_krotoszyn

Ja osobiście przy seansie zwróciłam uwagę na aspekt, który rzadko pojawia się w horrorach: bohaterowie przy planowanych akcjach postępowali logicznie, zaś w momentach załamania czy desperacji - ich zachowanie było całkowicie ludzkie. To nie jest tanie kino dla gimnazjalistów, w którym co chwila wstawiona studentka się drze, ludzie wybierają najbardziej niebezpieczne ścieżki, a naiwna parka w kryzysowym momencie się pieprzy. To naprawdę przemyślany pod względami psychologicznymi i logicznymi scenariusz :)

ocenił(a) film na 10
CarmillaStark

Prawda! Mam tylko jedno zastrzeżenie, (oglądam, bo właśnie leci i znowu mi to wpadło w oko), dlaczego ten Norweg nie mówił do nich po angielsku? Można to wytłumaczyć to chyba tylko tym, że był wzburzony, albo języka nie znał, ale to raczej na takich stacjach obowiązkowe

ocenił(a) film na 9
arek_krotoszyn

Jak obejrzysz prequel pod tym samym tytułem to będziesz wiedział :)

ocenił(a) film na 10
Zerrgan

OKI!:)

ocenił(a) film na 9
arek_krotoszyn

Zgadzam się, mamy podobny gust! Będąc dzieckiem na Obcym uciekłem z kina a Coś oglądałem na video i potem musiałem spać z rodzicami

ocenił(a) film na 10
domino1

?Ja tez tak miałem z jakimś horrorem w dzieciństwie, nie pamiętam tytułu, ale potem miałem stracha wejść do ciemnego pokoju:)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones