PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=4713}

Coś

The Thing
7,5 104 025
ocen
7,5 10 1 104025
8,0 30
ocen krytyków
Coś
powrót do forum filmu Coś

Co prawda pachnie (a, raczej cuchnie:heh) pierwszym Alienem, lecz pozostaje klasykiem gatunku bez wątpienia. Są archaizmy, ale stara szkoła rządzi (hermetyczny klimat osaczenia, mocne, pomysłowe efekty przy stosunkowo niskim budżecie). No i spory sentyment rzecz jasna.

ocenił(a) film na 10
crusing24

Right. Tylko, że jak dla mnie pewne sceny, ujęcia, czy tym podobne aspekty tego filmu są niepowtarzalne i oceniam ten film na 10

ocenił(a) film na 10
OmniModo

To produkcja ponadczasowa, z niezwykłym, specyficznym klimatem. Do tego efekty specjalne, bardzo nowotarskie jak na tamten czas + niesamowita muza.
To film w pewien sposób ponadczasowy z którego czerpią garściami nowoczesne produkcje. Minęło kilkadziesiąt lat od czasu gdy go oglądałem, a ja nadal pamiętam wiele scen jakby to było wczoraj ...

ocenił(a) film na 8
crusing24

To się nazywa prawdziwy horror. Obok Lśnienia i Egzorcysty.

ocenił(a) film na 10
crusing24

"Co prawda pachnie (a, raczej cuchnie:heh) pierwszym Alienem"

Ychy. Może jeszcze dlatego, że nakręcono go na podstawie opowiadania z lat trzydziestych ubiegłego wieku? No wiesz - na długo przed tym, zanim ktokolwiek o Alienie usłyszał?

ocenił(a) film na 8
Der_SpeeDer

Owszem, ale to portal filmowy, a nie literacki. Pierwszy był jednak film Alien, a w dodatku Coś Carpentera jest remake'm. To w sumie mało istotne, bo jeden i drugi, to najlepsze horrory sf w kinie.

ocenił(a) film na 10
crusing24

Tak się kręci film science-fiction. Co ciekawe z wiekiem niemal staje się lepszy.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones