PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1236}

Co gryzie Gilberta Grape'a

What's Eating Gilbert Grape
7,8 302 515
ocen
7,8 10 1 302515
7,6 36
ocen krytyków
Co gryzie Gilberta Grape'a
powrót do forum filmu Co gryzie Gilberta Grape'a

Szkoda czasu .

ocenił(a) film na 4

W każdej rodzinie są jakieś problemy wieksze lub mniejsze . Nie rozumiem fenomenu tego filmu . Mnie osobiście najbardziej podobała się scena palenia domu rodzinnego symbolizujaca zaczecie nowego życia . Niestety życie jest bardzo brutalne ,a w tym przypadku śmierć matki oznaczała koniec problemów ...

użytkownik usunięty
robert_fk

Po przeczytaniu Twojej wypowiedzi stwierdziłam, że TO właśnie była prawdziwa strata czasu.

ocenił(a) film na 4

... i jeszcze popisałaś sobie troszeczkę na forum z nudów :)

ocenił(a) film na 8
robert_fk

A ja nie rozumiem twojej logiki myślenia. No właśnie chodziło w tym filmie o to by ten "jeden z problemów" pokazać. Wiele ludzi cierpi z różnych powodów wydaje mi się, że warto o tym mówić, bo własnie większość osób mówi to tak obojętnie i bez jakichkolwiek uczuć. A tam, przecież krzywda ludzka to taka codzienność. To chyba bierze się stąd, że ci ludzie nie zaznali jakiś cięższych problemów w życiu i dlatego tego nie rozumieją. Smutne, naprawdę smutne...

ocenił(a) film na 4
Aggusiek

Aggusiek musisz być bardzo wrażliwą osobą kiedyś też taki byłem :) Ludzie właśnie od ciężkich problemów i traum dostają grubą skórę . Piszesz że trzeba rozmawiać o problemach i uczuciach- tu zgoda .Ale co z problemami krórych nie idzie rozwiązać ? Czy nie jest to taka powracająca odchłań co jakiś czas ?

ocenił(a) film na 8
robert_fk

No jestem, to fakt, nie wiedziałam, że to aż tak widać, jeśli ich nie idzie rozwiązać trzeba wziąć je na klatę ;) Nie no, po prostu lubię filmy, gdzie jest poruszony temat "z życia wzięty", bez jakiś pierdół i ozdóbek. Macie racje, ja trochę też odczułam niedosyt, i zastanawiam się dlaczego. Powtórzę co większość osób, sama tak sądzę po za tym żadne to odkrycie, że Gilbert podobnie jak jego ojciec był zamknięty w sobie, rodzina mu dawała w kość i to głównie o to chodziło. Czuł się jak w klatce albo chłopiec na posyłki. Nie miał tak naprawdę swojego własnego życia. A co się działo z siostrami to już nie ta bajka. Na koniec pogodził się ze swoim losem, zaakceptował matkę i zaczyna życie od nowa z Becky. No trochę niejasności jest, trzeba przyznać. Więc niech każdy interpretuje na swój sposób.

ocenił(a) film na 5
Aggusiek

Hmmm. Wydaje mi się że 99 procent filmów pokazuje nic innego jak problemy jakiś ludzi i w tych filmach próbują sobie oni z nimi jakoś radzić :-)

ocenił(a) film na 5
robert_fk

A ja powiem tylko to, co odniosłyśmy wraz z siostrą zaraz po obejrzeniu "totalnie dziwny". Rozumiem chęć ukazania problemu, symbol otwarcia nowego rozdziału itd., ale czegoś mi jakby brakło. Byłam totalnie zaskoczona momentem, w którym film dobiegł końca. Zupełnie jakby się po prostu urwał. Miałam nadzieję na dalszą akcję a tu się okazało, że to już praktycznie jej koniec. Mam mieszane uczucia.

ocenił(a) film na 4
lanaaa89

Johnny Depp i Leonardo DiCaprio ratują ten film dlatego dałem 4 . Gilbert Grape spalił dom i co dalej ? Trauma z dzieciństwa nie zniknie On go nie spalił jest cały czas ale w jego głowie ...

ocenił(a) film na 3
robert_fk

zgodze sie z robert_fk gdyby w filmie zagral jakis malo znany aktor a nie Johnny Depp czy DiCaprio to ocena spolecznosci wobec filmu nie byla by wieksza niz 5 film nudny bez jakiejkolwiek ciekawej fabuly, nudny i przereklamowany. Moja ocena 3.

ocenił(a) film na 9
trakol51

widać nie dorosłeś do tego typu filmów, albo poprostu go nie rozumiesz. napewno mali agenci albo zakochany kundel mają ciekawszą fabułę. Często jest tak że najprostsze filmy są najtrudniejsze w odbiorze i tutaj mamy doczynienia z tym przypadkiem. A gra aktorska jest częścią filmu, więc podnosi jego ocenę....

ocenił(a) film na 9
nuci1992

Hej, "Zakochany kundel" jest świetny! Ale "Gilbert" też :-). Bardzo lubię filmy, pozornie nudne i bez jakiejś konkretnej akcji, a jednak tak zrobione, że nie można się oderwać. No i mamy tu jednak pewne przesłanie, nie trzeba być geniuszem, żeby je zrozumieć. Ale nie każdemu film musi się podobać, choć moim zdaniem - to jeden z lepszych.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones