PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1236}

Co gryzie Gilberta Grape'a

What's Eating Gilbert Grape
7,8 302 515
ocen
7,8 10 1 302515
7,6 36
ocen krytyków
Co gryzie Gilberta Grape'a
powrót do forum filmu Co gryzie Gilberta Grape'a

film mi sie bardzo przyjemnie ogladalo , jednak mam wrazenie, jakby rezyser nie za bardzo wiedzial, co chce pokazac w tym filmie. Cały czas jestesmy utrzymwani w przekonaniu, że dla Gilberta najwazniejsza jest rodzina. Miewa on jednak wachania i zastanawia sie czy ma siłe dalej to wszystko ciągnąć. Do momentu przyjecia urodzinowego Arniego, gdzie zdaje się widzimy, że odzyskał to co zatracił. Wszystko przypieczętowane, pierwszą od wielu lat prawdziwą rozmowę z matka, na ktora w koncu spojrzał jak na matke, a nie na kaszolota. Jednak na koncu widzimy, że to wlasnie po jej smierci i mozliwosci wyrwania sie z tego miesteczka, bohater staje sie w koncu szczesliwy. Niestety tak to widze.gdzie sie zatracil potencjal filmu

ocenił(a) film na 9
Yanges09bc

Prawdziwe życie często nie ma potencjału ;)

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Yanges09bc

Choćbyś nie wiem jak bardzo kochał swoją mamę, przychodzi taki czas, że pragnie się szczęścia poszukać "na swoim" z inną kobieta/mężczyzną u boku i to chyba naturalne. Oczywiste gdy to sie nie udaje nie znaczy, że nie da się być szczęśliwym, ale większości ludzi czegoś brakuje na tym etapie życia. Więc to że Gilbert kocha mamę i rodzina jest dla niego ważna, nie stoi w sprzeczności z tym, że potrzebuję wyjechać, znaleźć swoje miejsce w świecie z inną kobieta. Jednak nie dało by mu to takiego szczęścia, gdyby robił to z wyrzutami sumienia, że zostawia matkę gdy go potrzebuje. Ktoś może powiedzieć, że rozwiązaniem była jej śmierć, ale to nie prawda. Jeśli by schudła i zaczęła sobie radzić dla Gilberta byłoby jeszcze lepiej.

ocenił(a) film na 10
Yanges09bc

Zawsze zastanawiało mnie, czy na końcu filmu jest w pełni szczęśliwy. Wydaje mi się, że nie jest. Jednak widzi nadzieję na ucieczkę. Chyba, że interpretuje to na swój sposób.

helios0451

Tak prawdę mówiąc trudno o kimkolwiek powiedzieć że jest w pełni szczęśliwy. Każdy ma problemy. Jednak Gilbert odnalazł miłość, ma szansę na podróżowanie i poznawanie świata w końcu a nie jednogo miasteczka, nie musząc żyć z wyrzutami sumienia, że zaniedbuje przy tym rodzinę, bo nie zostawił brata potrzebujących pomocy. Dobrze, że znalazł kobiete ktora to rozumie. A to że będzie cierpiał z powodu śmierci rodziców i nie będzie miał łatwo z opieką nad bratem to wiadomo, ale w jego sytuacji wyjazd z nią i z nim to chyba najlepsze rozwiązanie.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones