PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1327}

Co kryje prawda

What Lies Beneath
6,9 35 567
ocen
6,9 10 1 35567
5,3 10
ocen krytyków
Co kryje prawda
powrót do forum filmu Co kryje prawda

Albo ich obecność była taką ''zapchaj-dziurą'', albo tylko ja nie widzę powodu, dla którego w filmie wykorzystano taki wątek. Jedyna scena, która mogła coś wnieść, to kiedy Claire oskrża tego psychiatrę o zamordowanie żony, co może świadczyć o jej niepoczytalności i tłumaczyć późniejsze ''samobójstwo''. Ale co np. z pakowaniem ciała do bagażnika? Norman wstaje i nagle auta nie ma. Raczej nie byli w zmowie, ale ten film jest miejscami tak chaotyczny, że wszystko jest możliwe.

ocenił(a) film na 3
Azzurro

Miałem identyczne pytania w trakcie seansu, zwłaszcza że znajomy mi "zaspojlerował" koniec. Jedno wielkie WTF.

ocenił(a) film na 4
Azzurro

Bardzo dobre pytanie.

Azzurro

Jak to co? Klasyczny suspens! Zmyłka.
Jakiego ciała do bagażnika? Gdzie ty tam widziałeś pakowanie ciała do bagażnika?
Facet ładował do bagażnika COŚ CO WYGLĄDAŁO JA CIAŁO, i to tylko w oczach Michael Pffeifer.

ocenił(a) film na 6
Leszy2

Posłużyłam się skrótem myślowym, ciało= coś, co on pakował. Inni zrozumieli. To nie jest suspens, tylko zupełnie niepowiązany z filmem wątek.

ocenił(a) film na 7
Azzurro

Po pierwsze jak już wcześniej wspomniano - klasyczne zmylenie widza. Po drugie wydaje mi się, że twórcy chcieli pokazać, że nic nigdy nie jest takie jak nam się wydaje. Bohaterka podejrzewała, że u jej sąsiadów dzieją się okropne rzeczy i popełniono morderstwo, a to jej z pozoru idealna rodzina okazała się jedną wielką makabrą.

ocenił(a) film na 9
crushtheflowers

uważam tak samo:))

crushtheflowers

Dokładnie :-) trzeba obejrzeć drugi raz żeby dokładniej przyjrzeć się sąsiadom. Zmyłka rewelacyjna, człowiek przez 70% filmu zastanawia się o co chodzi z tymi sąsiadami -D

Azzurro

Odpowiedź jest w scenie w której główna bohaterka zaprasza sąsiadkę na kawę. Sąsiadka opowiada, że po tym jak wyjechała do matki, mąż spakował jej rzeczy i przyjechał do niej błagać o powrót. Zatem to ów pakunek widziała Claire i wydawało jej się, że jest to ciało, jak również przy pakowaniu mógł wypaść jeden z butów, który później znalazła Claire. Wydaje mi się, że zanim Norman wstał, sąsiad zdążył już odjechać. Widzimy przecież, iż pakuje się w pośpiechu. Wiem, że trochę poniewczasie moja wypowiedź, ale nie mogłam się powstrzymać ;)

ocenił(a) film na 6
PannaNatalia

A tam, daj spokój- nawet 3 lata jeszcze nie minęły ;)
Dziękuję za odpowiedź. Film pamiętam jak przez mgłę, ale akurat tę scenę całkiem dobrze, więc Twoje wyjaśnienie mi pomogło.

Azzurro

Super! Cieszę się, nie spodziewałam się, że jeszcze tu zajrzysz :)

ocenił(a) film na 6
PannaNatalia

Po kolejnych ''cudownych'' zmianach na filmwebie nie widać daty ostatniego logowania, ale bywam tu regularnie, więc wszystkie odpowiedzi do moich komentarzy czytam :)

ocenił(a) film na 3
Azzurro

To ja ci odpowiem po kolejnym (ponad) roku. ;) To taka tania zmyłka i zarazem zapchajdziura.

ocenił(a) film na 8
Azzurro

Jak dla mnie to twórcom zależało na odwróceniu uwagi widza. Rozumiesz ? Na początku każdy zapewne podejrzewał tych biednych sąsiadów a tu bang :) niespodzianka :) ja powiem szczerze przez chwilę pomyślałam że to ..... ta osoba ...
Ale zaraz wyrzuciłam to z głowy....
I takie filmy lubię .... gdzie zostaje permanentnie zrobiona w jajo przez aktora ...:)

ocenił(a) film na 8
Vanilia2905

A ja myśle jak poniżej. Sąsiedzi odgrywali ważną rolę. Stało się u głównej bohaterki to co myślała, że dzieje się u sąsiadów.

ocenił(a) film na 8
Azzurro

Ma znaczenie. Wygląda, że to sąsiedzi są nieszczęśliwym małżeństwem i mąż zabił żonę. Jednak co się okazuję na końcu filmu?..

ocenił(a) film na 9
Azzurro

Sąsiedzi nie istnieli. Byli retrospektywną alegorią wydarzeń, które pamiętała Claire. W filmie występuje wystarczająco dużo wskazówek, które na to naprowadzają, na przykład słowa Normana, który w punkcie kulminacyjnym drwi z Claire, że psychoza ujawniła jej się jako zwidy ducha. On wiedział, że wszystko, co Claire widziała, było odrzuconymi wspomnieniami sprzed kilku lat..

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones