Coco (2017)

plakat - Coco (2017) kup bilet

nagrody

(36)
  • wygrane: 26
  • nominacje: 10

Oscary

wygrane: 2
2018 Oscarwygrana
Oscar
Najlepsza piosenka "Remember Me", wyk. Miguel (XVII) i Natalia Lafourcade
Najlepszy długometrażowy film animowany Darla K. Anderson, Lee Unkrich

Złote Globy

wygrane: 1 | nominacje: 1
2018 Złoty Globwygrana
Złoty Glob
Najlepszy film animowany
nominacja
Złoty Glob
Najlepsza piosenka "Remember Me", wyk. Miguel (XVII) i Natalia Lafourcade

BAFTA

wygrane: 1
2018 BAFTAwygrana
BAFTA
Najlepszy film animowany Darla K. Anderson, Lee Unkrich

Saturny

nominacje: 2
2018nominacja
Saturn
Najlepsza muzyka Michael Giacchino
Najlepszy film animowany

Critics Choice

wygrane: 2
2018 Critics' Choicewygrana
Critics' Choice
Najlepszy film animowany
Najlepsza piosenka "Remember Me", wyk. Benjamin Bratt (I)

Teen Choice

nominacje: 3
2018nominacja
Teen Choice
Ulubiony film fantasy
Ulubiony aktor w filmie fantasy Anthony Gonzalez
Ulubiony aktor w filmie fantasy Gael García Bernal

Annie

wygrane: 11 | nominacje: 2
2018 Anniewygrana
Annie
Najlepszy pełnometrażowy film animowany
Najlepsze indywidualne osiągnięcie: animacja postaci John Chun Chiu Lee
Najlepsze indywidualne osiągnięcie: dubbing Anthony Gonzalez jako Miguel
Najlepsze indywidualne osiągnięcie: efekty animowane Shaun Galinak, Dave Hale (IV), Jason Johnston (II), Carl Kaphan i Keith Daniel Klohn
Najlepsze indywidualne osiągnięcie: konstrukcja postaci w animowanym filmie kinowym Daniel Arriaga (I), Daniela Strijleva, Greg Dykstra, Alonso Martinez, Zaruhi Galstyan
Najlepsze indywidualne osiągnięcie: montaż Lee Unkrich, Steve Bloom Greg Snyder (I), Tim Fox (XXX)
Najlepsze indywidualne osiągnięcie: muzyka Michael Giacchino Kristin Anderson-Lopez, Robert Lopez (IV), Germaine Franco (I)
Najlepsze indywidualne osiągnięcie: reżyseria Adrian Molina, Lee Unkrich
Najlepsze indywidualne osiągnięcie: scenariusz Adrian Molina, Matthew Aldrich
Najlepsze indywidualne osiągnięcie: scenografia Harley Jessup Danielle Feinberg, Bryn Imagire, Nathaniel McLaughlin, Ernesto Nemesio
Najlepsze indywidualne osiągnięcie: storyboarding Dean Kelly (VII)
nominacja
Annie
Najlepsze indywidualne osiągnięcie: animacja postaci Allison Rutland
Najlepsze indywidualne osiągnięcie: storyboarding Madeline Sharafian

Satelity

wygrane: 1 | nominacje: 1
2018 Satelitawygrana
Satelita
Najlepszy film animowany lub łączący w sobie różne media
nominacja
Satelita
Najlepszy dźwięk

Amerykańska Gildia Producentów Filmowych

wygrane: 1
2018wygrana
Złoty Laur
Najlepszy producent filmu animowanego Darla K. Anderson

Amerykańska Gildia Scenografów

wygrane: 1
2018wygrana
ADG
Najlepsza scenografia w animacji Harley Jessup

Amerykańskie Stowarzyszenie Montażystów

wygrane: 1
2018 Eddiewygrana
Eddie
Najlepszy montaż filmu animowanego Steve Bloom

Bostońskie Stowarzyszenie Krytyków Filmowych

wygrane: 1
2017wygrana
BSFC
Najlepszy film animowany

Kids Choice

wygrane: 1
2018wygrana
Sterowiec
Ulubiony film animowany

National Board of Review

wygrane: 1
2017wygrana
NBR
Najlepszy film animowany

Stowarzyszenie Nowojorskich Krytyków Filmowych

wygrane: 1
2017wygrana
NYFCC
Najlepszy film animowany

Złote Szpule

wygrane: 1 | nominacje: 1
2018wygrana
Złota Szpula
Najlepszy montaż dźwięku w filmie animowanym
nominacja
Złota Szpula
Najlepszy montaż muzyki w musicalu
zgłoś kilka poprawek
multimedia
pozostałe