PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=752260}

Coco

8,3 169 435
ocen
8,3 10 1 169435
7,9 35
ocen krytyków
Coco
powrót do forum filmu Coco

Szykuje się może kopia,ale kolejny niezły film Pixara.

LordVader345

to nie może kopie ale na pewno kopia. Nie powinni tak zrzynać. Zamiast zrobić coś oryginalnego.

ocenił(a) film na 7
Marek84

Jestem dokładnie tego samego zdania - jak patrzy się na zwiastun to od razu się widzi księgę życia (tylko nieco droższą :D)

ocenił(a) film na 8
Marek84

Cóż, rzeczywiście widać spore podobieństwo, ale z drugiej strony może to wynikać z tego, iż obydwa filmy skupiają się na tym samym święcie. I w obydwu chciano ukazać i oddać klimat, obchody, tradycje i historie związane z meksykańskim świętem zmarłych. Pożyjemy zobaczymy :) aczkolwiek trochę mnie to niepokoi bo do tej pory podziwiałam filmy Pixara między innymi za tą oryginalność i niepowtarzalność przedstawianych historii -> a tutaj może się okazać, że mamy do czynienia ze sprytną zrzynką :/

ocenił(a) film na 8
Marek84

to tak jakbyś powiedział, że każdy film o bożym narodzeniu czy świetym mikołaju to zrzynka.
Tak w kulturze latynoskiej obchodzi się dzień zmarłych, taki mają folklor i tradycje , więc naturalne, że dwa filmy opowiadające o tym samym kręgu kulturowym są podobne

ocenił(a) film na 8
LordVader345

zauważyłam podobieństwo i wielce mnie to cieszy, ale jesli to będzie dokładna kopia to po pierwsze bez sensu po drugie bezczelne. Myslę jednak, że ta wersja będzie dla młodszych widzów

ocenił(a) film na 8
LordVader345

Naprawdę, muszę przyznać, że aż zdziwiło mnie, w jakim stopniu ten film jest podobny do księgi życia. Disney chyba po raz pierwszy stosuje tak ryzykowny zabieg jak wzorowanie się na innej produkcji. Nie mniej jednak, myślę, że bajka może być dość udana. Wiadomo, że będzie lepsze pod względem choćby animacji, bo wiadomo, że pixar jednak ma duże możliwości. Ogólnie to jestem całkiem ciekawa tej bajki. Może wydaje się, że jest to praktycznie to samo co KŻ, a klimat i ogólne przesłanie mogą być zupełnie inne. Dodatkowo ta opowieść jest przedstawiona z perspektywy (o ile się nie mylę) małego chłopca, co może też trochę zmienić jej charakter. Ja jestem puki co pozytywnie nastawiona.

ocenił(a) film na 8
_Marty_Na_

Chyba nie tak po raz pierwszy stosuje taki zabieg, jeśli ma się w pamięci Dżunglę, która ujrzała światło dzienne niedługo po Madagaskarze od Dreamworks.

LordVader345

Rzeczywiście z opisu bardzo podobne do "Księgi Życia", ale nie oceniajmy zbyt pochopnie :) Może ostatecznie oba filmy różnią się od siebie i miło się rozczarujemy :)

aaron_

Przyznaję, temat troszkę nieaktualny, praktycznie wierzenia latynowskie i duchy łączą się z Księgą Życia, ale tak to jest to coś nowego.

ocenił(a) film na 9
LordVader345

Z ciekawości zobaczę bo Księgę oceniłem na 9 (8,5 gdybym mógł) za oryginalność, masę szczegółów i kolorystykę, która jednak nie przytłacza.

ocenił(a) film na 9
LordVader345

Jedyne, co łączy te filmy, to motyw Día de Muertos. Księga Życia skupia się na kulturze hiszpańskiej, natomiast Coco - meksykańskiej. Skoro możemy mieć pięć tysięcy filmów o zombie, psach, tajnych szpiegach czy superbohaterach to możemy mieć dwa animowane filmy o Día de Muertos, szczególnie że znacznie się od siebie różnią.

ocenił(a) film na 9
LordVader345

Czemu kopia? Jedynie motyw Dia De Muertos jest ten sam, a to przecież bardzo ważny i cudowny motyw kultury latynoskiej. A dodatkowo dosyć powszechnie znany.

nikolazd

Powiedziałem... I mean napisalem "może". Ale przyznaję, trochę poblądzilem ;)

ocenił(a) film na 9
LordVader345

"Ma być z tego coś w rodzaju jak Księga Życia"
Nawet to jest mocno niezgodne z prawdą.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones