PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=677008}
4,7 2 902
oceny
4,7 10 1 2902
Company of Heroes: Oddział bohaterów
powrót do forum filmu Company of Heroes: Oddział bohaterów

Kolejny film made in USA o II wojnie światowej chełpiący się tym jacy to ich „chłopcy” są super, a Hitlerowcy to chodzące niezdary i fajtłapy. Obraz przez to ogląda się marnie i mimo rozwoju akcji nie powoduje u widza żadnych emocji. U mnie 4. na 10. Jednym słowem amerykański „bubel”.

użytkownik usunięty
robben76

Wiesz, nie wszyscy są tak skorzy do srania we własne gniazdo i szmacenia swojej historii jak Polacy...

ocenił(a) film na 4

Ok. Tu się zgadzam (patrz. np. „Tajemnica Westerplatte”), ale są pewne granice….chwalenia się swoją odwagą i męstwem. Jak dla mnie, tu akurat zostało to strasznie wyeksponowane.

użytkownik usunięty
robben76

Właśnie obejrzałem film i muszę się z Tobą zgodzić. Produkcja strasznie słaba. Oprócz kompletnego braku realizmu, o którym pisałeś (ranny Amerykanin zabija kilkunastu zdrowych Niemców z jednego magazynka, hahaha), wymienić należy także: beznadziejnie głupi scenariusz, nieprzekonujące, tendencyjne postacie, słabe efekty specjalne, błędy w montażu (w czasie bójki Rosjanina z Niemcem przy działku przeciwlotniczym następuje seria ujęć, na których za każdym za każdym razem obaj żołnierze znajdują się winnych miejscach xD xP), słabe odwzorowanie mundurów i pojazdów (plecaki z I wojny światowej, na ciężarówkach swastyki zamiast krzyży bałkańskich) i wiele innych. Czy jest w tym filmie cokolwiek dobrego? Tak, zdjęcia wykonano naprawdę fajnie, widzimy też trochę ciekawych plenerów. Ale to za mało. W moim odczuciu film nie zasługuje na więcej, niż 3. I fakt, że jest to ekranizacja gry komputerowej, według mnie niczego nie zmienia. Nie popisali się Jankesi tym razem.

Ale... wolałbym, aby w Polsce kręcono takie filmy, niż Obławy i Pokłosia...

ocenił(a) film na 4

Fakt. Amerykanie umieją tak nakręcić film, że zawsze to oni są THE BEST, a my, cóż lubimy się upokarzać nawet w filmach, a potem dziwimy się, że nas nie szanują.

robben76

zaprzestałem oglądanie po 20 minutach i po zobaczeniu tego "niemieckiego czołgu" , wręcz przekomicznie zmodernizowanego T-34 ( dokleili jakieś dwa kartony na wieżę ?!) .
Rzecz kolejna - jestem ciekaw jaki dowódca rozkaże snajperowi zająć miejsce strzelca Bazooki osłabiając tym samym siłę ognia.
Niestety widok komputerowo wygenerowanego ognia wylotowego z luf Thompsonów jest nie na mnie i nie potrafię spokojnie przy tym filmie wysiedzieć.

ocenił(a) film na 3
Evers

Do kiedy zobaczyłem "Tygrysy" czy cokolwiek to innego było myslalem ze to bedzie dobry film. Te T-34 przerobione na niemieckie maszyny rozbroily mnie totalnie. Dalej coraz gorzej tylko było. Ten film to dno i 3 metry mułu ... Ocena 3 ... Zawiodlem sie. Oczekiwalem czegos duzo lepszego.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones