PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=211364}
7,7 43 386
ocen
7,7 10 1 43386
6,7 15
ocen krytyków
Control
powrót do forum filmu Control

Zastanawiam się czemu,gdzieś tam co jakiś czas wracając do Joy Division, do tej pory nie widziałam tego filmu. Nie wiem. Rozwalił mnie, zmiażdżył i wypluł. Sam Rilley zagrał tak, że przez 2h sądziłam że jest prawdziwym Ian`em. Muzyka, przegenialne zdjęcia-Anton wiedział co robi, ta historia trafiła w dobre ręce bo chyba tylko człowiek znający zespół od podszewki mógł ją opowiedzieć. I kłaniam się w pas w podzięce za czarno-białą kolorystykę tego filmu...Czasem dwa kolory wystarczą aby przestać patrzeć oczami i otworzyć się na paletę o wiele ważniejszych emocji, doznań.

ocenił(a) film na 7
whitestripes_333

Tak jak wcześniej pisałęm, zachwyty nad filmem będą pochodzić ze strony żeńskiej publiczności. Dla mnie za dużo perypetii małżeńskich a za mało świetnej muzyki. Nie oczekiwałęm w tym filmie dokumentu, ani chwały zespołu, a raczej ekranizacji głęboko zagubionego człowieka i tego co siedziało w jego głowie oraz świetnej muzyki. Ok, Curtis zostqał fajnie pokazany, ale dlaczego tak mało hitów ukazało się w ścieżce dźwiękowej ?! Przecież te ciężkie psychodeliczne kawałki pasowały do filmu jak się masz.

huo_sanchez

Żeńskiej, ponieważ tylko kobiety są zainteresowane relacjami i przeżyciami postaci?? To tak jakbym napisała że Mad Max doceniają tylko faceci. Bardzo stereotypowe podejście, zastanowiłabym się na twoim miejscu nad tym zdaniem. Btw, ja też oczekiwałam więcej muzyki, mimo wszystko film z założenia pokazuje życie Curtisa i na nim się skupia.

ocenił(a) film na 7
whitestripes_333

Tylko kobiety są zainteresowane perypetiami małżeńskimi i zdradami... Liczyłem na coś więcej, właśnie więcej przeżyć Curtisa, więcej jego relacji i problemó egzystencjonalnych

huo_sanchez

Acha. A nie wydaje Ci się że jego problemy, załamania itd dotyczyły głównie jego relacji z żoną i kochanką? Plus przygniecenie ciężarem roli ojca i męża? Problemy, przeżycia nie-romansowe miał w latach mocno nastoletnich. Nie zostawił sobie czasu na problemy egzystencjalne pozbawione ogólnego tematu "miłości".

whitestripes_333

to jeden z najlepszych filmow z aleksandra maria lara https://www.youtube.com/watch?v=zOs-vP-QNgY&t=5s

ocenił(a) film na 10
whitestripes_333

Control jest filmem doskonałym. Kochając JD myślałbym o scenariuszu inaczej, ale tutaj wypadło to idealnie z uwagi na te czernie i biele i, jak myślę, zadumę aktorów nad losem Iana i jego rodziny. Joy Division stali trochę z boku. Nie zdawali sobie sprawy z kim i gdzie są.
Wątek rodzinny był kluczowy. I choroba i Stroszek i Iggi P. i samotność...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones