PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=32385}

Cube 2

Cube 2: Hypercube
5,9 38 873
oceny
5,9 10 1 38873
4,0 6
ocen krytyków
Cube 2
powrót do forum filmu Cube 2

głupszego filmu w życiu nie widziałam!!!

ocenił(a) film na 8
misiaaa18

Wydaje mi sie, sadzac po Twoich ocenach filmow, ze go po prostu nie rozumiałaś.

ocenił(a) film na 2
rascal0pl

Nie wiem co mają tu do rzeczy oceny innych filmów skoro dyskutujemy o "filmie" Cube 2. Przecież to "dzieło" to jakieś nieporozumienie. Może w takim razie oświecisz mnie niedouczonego człowieka i wyjaśnisz krok po kroku o co tu chodziło.

Shah

a ty mnie oświeć i napisz czego nie zrozumiałeś/aś

użytkownik usunięty
lesiu234

Boś nieuk

ocenił(a) film na 7
Shah

Chodzi o radosną pomyłkę tego, jaki film jest, z tym, jak się go ocenia.

Można filmu nie lubić, ale jeśli się Kac Vegas oceniło na 10, to prawdopodobnie widziało się głupszy film niż Cube 2.
W Cube 2 chodziło o zamknięcie ludzi w bardziej technologicznie zaawansowanej kostce. Te różne efekty komputerowe lepiej lub gorzej oddawały to technologiczne zaawansowanie, włączenie czwartego wymiaru, fizyki teoretycznej, takie tam. Pani blond chodziło o zdobycie tego, co ukrywająca się Olka miała przy sobie.

Możesz mi opowiedzieć o ile to głupsze od Kac Vegas, bo mogę się mylić i źle filmy oceniać.

ocenił(a) film na 8
misiaaa18

Widocznie nie zrozumiałeś/-aś filmu :)

ocenił(a) film na 4
MonCherry_1986

film jest głupi jak jasna cholera i nie ma w nim nic do rozumienia a jeżeli piszecie komuś, że czegoś takiego nie rozumieli, to radzę poważnie się zastanowić nad samym sobą

użytkownik usunięty
_nagash

zdecydowanie najgorsza część , film stracił cały klimat i napięcie jakie było w pierwszej części , przez chwile myślałem że oglądam jakąś parodie poprzedniej części , moja ocena to marne i nędzne 4/10

ocenił(a) film na 7
_nagash

Człowiek, który uważa, że w poruszeniu czwartego wymiaru nie ma nic do zrozumienia, z dużym prawdopodobieństwem czegoś nie zrozumiał. :)
Film jest kinem rozrywkowym nawiązującym do części pierwszej ale i do pewnych teorii fizyki/matematyki. Zawiera pewne niewielkie elementy, których można nie zrozumieć.
Wyjaśnisz mi, co jest takie głupie jak jasna cholera? A wtedy ja Tobie powiem, czego dokładnie nie rozumiesz.

ocenił(a) film na 4
hyrkan

Jeśli uważasz, że film jest dobry i ciekawy tylko dlatego, że w nędzny sposób porusza tematykę czwartego wymiaru to gratuluję.

Film oglądałem dawno temu i nie podam Ci żadnych szczegółów ale pamiętam, że nie był to film nad którym można coś więcej pomyśleć / zastanowić bo był bardzo prosty w odbiorze

ocenił(a) film na 7
_nagash

Mama Ci nie przeczytała zbyt dokładnie mojej wypowiedzi.
Napisałeś, że w filmie nie ma nic do zrozumienia.
Podałem przykład rzeczy do zrozumienia.

Teraz piszesz, że ja uważam film za dobry i ciekawy. Napisałem o rzeczy do zrozumienia, matołku.
Nic dziwnego, że nie zrozumiałeś filmu rozrywkowego, skoro nie umiesz zrozumieć kilku zdań po polsku. Dzięki za próbę odpisania, możesz spadać.

misiaaa18

Zgadzam się.Dno !

ocenił(a) film na 7
ministerfinansow

Dna to dosięgła twoja polityka ministrze.

RAC_79

zgadza się !

RAC_79

Zaczynam się zastanawiać, dlaczego znajduję twoje komentarze pod wszystkimi filmami, których fora czytam :D

ocenił(a) film na 7
Noane

Bo jak byłem czynnym użytkownikiem tego portalu... a teraz tylko loguje się i oceniam :(

ocenił(a) film na 6
ministerfinansow

No tak, najłatwiej jest nazwać film "dnem", jeśli się nie rozumie fabuły. Owszem, nie był jakiś super, efekty słabe, gra aktorska bardzo przeciętna, ale fabuła była ciekawa i skomplikowana. W końcu to tylko s-f, a nie jakiś dramat.

DarthDream

w porównaniu do Cube druga część to dno

ocenił(a) film na 6
ministerfinansow

Nie przeczę, że jest słabsza od jedynki, ale bez przesady.

DarthDream

ładna jesteś to nie będę się z Tobą kłócić ;)

ocenił(a) film na 6
ministerfinansow

Muahahahaha jestem facetem. :D

DarthDream

chyba tranwestytą sądząc po fotce

ocenił(a) film na 6
ministerfinansow

Nie moje to zdjęcie :) ale skoro tak Ci się podoba, to zapraszam tutaj: http://www.youtube.com/user/martinablazeska/

DarthDream

dzięki Martina

ministerfinansow

czy musi być transem żeby wstawić zdjęcie dziewczyny w avatar

ocenił(a) film na 4
misiaaa18

To mało jeszcze widziałaś.

misiaaa18

Zgadzam się z założycielem, bez kitu to było tak czerstwe że się dziwnie oglądało, jak dla mnie jedynka była naprawdę świetna bo człowiek za każdym razem zaciskał pięści jak mieli wejść do kolejnego pomieszczenia a tutaj, 30 minut żadnych pułapek, 40 minut pytam się sam siebie gdzie te pułapki a potem jak ten kwadrat się pojawił to jakaś masakra, Cube 2 był cholernie przekombinowany i na minus zasługują te rozświetlone pomieszczenia i drzwi z zamkiem dotykowym. Fakt scena gdzie ta szalona babka otworzyła drzwi i złapała za ręke samą siebie była troszkę przerażająca, ale cały film to jedna wielka przekombinowana lipa.

ocenił(a) film na 7
Mateo_SF

Gdyby nie był przekombinowany, gdyby były pułapki, to byście pisali, że nudna powtórka. ;)
Jeśli użyjemy prostego zwrotu "film ma inny klimat" to się nagle okaże, że tu nie widać żadnej wady innej niż niezgodność z oczekiwaniami. Ludzie widzieli część pierwszą, a potem chcieliby filmu, który będzie dokładnie taki sam i jednocześnie zupełnie inny, by się dobrze bawili, ale jednocześnie nie było odejścia od pierwowzoru.

Największy minus, jaki wymieniasz, to rozświetlone pomieszczenia i zamki dotykowe. Chciałbym, żeby złe filmy miały takie wady.

Zamykanie ludzi w kolorowych sześcianach nie jest Twoim zdaniem przekombinowaną lipą. Staje się nią przez rozświetlenie sześcianów i zmniejszenie liczby pułapek. Ostatnio czytałem, co mądrzy forumowicze mają do powiedzenia o zombie-filmach, tam uważają, że zombie są realistyczne, a nierealistyczny jest dopiero fakt, że same siebie nie atakują.
A wydawałoby się, że oglądacie te filmy oczami podpiętymi do ważnego organu i zauważycie, że zombie nie ma, a w Cube poplątana, przekombinowana, dziwna i nierealistyczna jest przewodnia idea. :)

ocenił(a) film na 5
hyrkan

Ale przecież największym problemem Cube 2 jest właśnie to, że to jest nudna powtórka :D

Najlepsze, ze da się zrobić sequel Cube z pomysłem, jednocześnie nawiązując do oryginału, jak i wstawić nowe pomysły. Udowodniono to w Cube Zero. Jest tam zarówno szwędanie się po Kostce, jak i nowa perspektywa z pokoju kontrolnego. Cube 2 to "jedynka" z dorzuconym mat-fiz bełkotem. Sama koncepcja hiperkostki jest interesująca sama w sobie i chyba najlepsze co z tej części wyniosłem, to to, że w trakcie seansu wbiłem na wikipedię poczytać o co chodzi i utknąłem na kilka kwadransów śmigając po tematach pokrewnych. Niemniej, moim zdaniem głupio byłoby oceniać filmy po tym, czy wywołały u nas tego typu zryw zainteresowania. Samo wplecenie takich pseudonaukowych gadek nie wnosi nic do filmu, jeśli nie służy fabule - to trochę tak, jakby Star Trek składał się z 45 minut wykładu Daty na temat kryształów dwulitu :P Jedyne, co koncept hiperkostki wniósł do Cube 2, to koślawe wytłumaczenie dlaczego bohaterowie szukają wyjścia w ten a nie inny sposób - deus ex scenario :P

Niemniej dałem 5/10 bo są fajne zdjęcia, miejscami podobny co w "jedynce" klimat paranoi oraz fajna muza. Gdyby ktoś nie widział części pierwszej, to mogłoby mu się pewnie nawet podobać, dla mnie niestety ten film jest wtórny. O koszmarnej grze aktorskiej, efektach czy głupim scenariuszu nie wspominając...

ocenił(a) film na 7
rozkminator

Na temat największego problemu zdania są podzielone. To w szczególności dowodzi, że opowiadasz o swoim guście, a nie obiektywnie widzianym największym problemie.

Jeśli chodzi o oceny Cube 2 i Cube 0, to są podzielone. To dowodzi na przykład tego, że nie oceniasz obiektywnej wartości tych filmów, a opowiadasz swoje zdanie.

Dokładnie każdy gimnazjalista przy dokładnie każdym filmie może pisać "koszmarna gra, efekty, głupi scenariusz". Okejka. Wielu gimnazjalistów serwowało listę 5 czy 10 takich epitetów, zatem nie jesteś w czołówce. A jak oceniasz grę? Swoim niezwykle wyczulonym zmysłem oceny gry aktorskiej, który Ci wmontowano w tajnych amerykańskich laboratoriach, czy po prostu w gimnazjum Cię nauczono mylić "nie podoba mi się" z "on źle gra"?

Gdybyś następnym razem chciał napisać, że Ci się film nie podoba, możesz użyć słów "nie podoba mi się". Wtedy się nie pomylisz.

ocenił(a) film na 5
hyrkan

Podyskutowałbym ale gadka z kimś kto rzuca "gimbusami" jest bezsensowna, sorry, myślałem że mam doczynienia z kimś dojrzalszym.

ocenił(a) film na 7
rozkminator

Widzisz, podyskutowałbyś, ale wolałeś zaszczekać. Mogłeś nie pisać nic. A jednak piszesz, na mnie zwalając, że piszesz bez treści, szczekanko.

Natomiast ja nie miałem cię za dojrzalszego, miałem za szczyla, który nie ma żadnych kryteriów oceny filmu, a swój gust myli z jakością filmu tak bardzo, jak tylko rzeczywistość pozwala. Dno dna. I ja się nie pomyliłem. ;)

użytkownik usunięty
Mateo_SF

Nic dodac nic ujac. Ten film to takie polskie kino klasy B.

ocenił(a) film na 1

Raczej klasy Z czyli zryty na maksa.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones